99 model felicia karbüratörlü aracım benzin eksiltiyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

99 model felicia karbüratörlü aracım benzin eksiltiyor

İleti AhmetH » 04 Arl 2012, 19:57

Birde samimi tavsiyede buluyanım size aracınızın Benzinde çalışması çok güzel bişey.

Bu ayarlarla LPG de sürekli kullanabilirsiniz.

Ben abartısız söylüyorum 2006 dan beri LPG de kullanıyorum hiç benzine almadım.
Anca yolda kaldığım zaman yada ayar bakım zamanları..

zaten karbüratörü söküp sıkıntılı yerlerini onarma becerim bu yüzden.
Ancak emin olun buna değer.

Sürekli LPG de çalışmasından doğacak conta masraflarının tamamı 50 tl değil. hadi herşey mahvolsun 200 olsun :)

LPG de çalışmasının mekanik olarak motora bir zararı yok. Aksine yararı var 10.000km de bir yağ değiştiriyorum yağımı gören servisler abi bunu yeni mi koydun diyor rengi bal gibi.. kurum falan bişey yok.. egzozum tertemiz.

benzinde kullanılan motorun yağı kapkara akar.

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti ademim68 » 08 Arl 2012, 09:22

AhmetH yazdı:oraya kadar yağ çıkması imkansız.. ha içeri 10 litre 15 litre doldurdurursunuz o ayrı :)

demek ki sizin karbüratörün içindeki diyaframlar yırtık ben bir konu açmıştım ordan resimler kaldıysa görebilirsiniz.

konu eskiydi baya
kendin-yap/komple-jikov-karburator-bakimi-temizligi-t5643.html" rel="nofollow

yağı oraya kadar doldormana gerek yok otomatiğin yuvası yağ alıyor zaten otomatiği yağlamak için ordan benzin yağa karışır diyafram yırtıksa şimdi yağına bakmazsan yakında araç sana gösterir motor kitleyerek
ademim68
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Konya
Arabanız: felicia2002

İleti seco » 10 Arl 2012, 16:30

Arkadaşlarım benzin kaçağının benzin filtresi kısmından olduğu tespit edildi.Filtre ve benzin hortumunun bir kısmı değiştirildi.Ayrıca benzin otomatiği altındaki takoz contaları ile değiştirildi.Yağ kaçağı olan kapak contası da beraberinde değiştirildi. Benzin filtresi , bir parça benzin hortumu , paslanan kelepçeler , ön kapak contası ve civataların altındaki ezilmiş plastik takozlar , bezin otomatiği takozu ve contaları.İşçilik dahil 60 tl.
Kullanıcı avatarı
seco
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: seçkin hoşgör
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 99 felicia glx combi

Önceki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir