Aracımı bilgisayara bağlattım, yorumlarınız..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Aracımı bilgisayara bağlattım, yorumlarınız..

İleti fencolic » 14 Arl 2012, 17:16

Motorun vuruntulu çalışması, (özellikle sabahları) ve rölantideki dalgalanma sebebi ile aracımı bilgisayara bağlattım. 2 arıza göründü:

- Karbon filtre selenoid valfi
- Oksijen sensörü

Daha sonra usta araç çalışırken motorun üzerindeki birleşme yerlerine balata spreyi sıktı ve araç istop edecek gibi oldu bazı yerlere sıkarken. Manifolt hava alıyor dedi. Manifolt hava aldığı için karbon filtre arızası verme ihtimali çok yüksek, çünkü motor temiz hava alamıyor, havayı ayarlayamadığı için motorun çalışması düzensiz dedi. Söküp contayı değiştireceğiz dedi ve yaklaşık 100 lira tutar dedi.

Forumdaki arkadaşlara danışmak istedim. Ne dersiniz yaptırayım mı yoksa ne yapmamı önerirsiniz?

biR dERdiM vaR biN dERMaNA dEĞişMeM

Kullanıcı avatarı
fencolic
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Düzce
Arabanız: Felicia 1.3 GLXi

İleti fencolic » 14 Arl 2012, 22:54

Arkadaşlar bu arızalar için ne önerirsiniz? Anlayan yok mu hiç?

biR dERdiM vaR biN dERMaNA dEĞişMeM

Kullanıcı avatarı
fencolic
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Düzce
Arabanız: Felicia 1.3 GLXi

İleti erciyes » 15 Arl 2012, 10:13

arkadaşım usta dogru demiş manifolt contasından hava alıyorsa o arızaları verir aynısı benımde başıma geldi 50 tl ye halletti usta. ama daha sonra sensör arızası gitmedi mecburem sensörüde degiştirdim. araç silkelenme yapıyordu hatta ilk gaza geçişde stop bile diyordu. umarım sorunun fazla maliyetsiz bir şekılde çözülür saygılar.
erciyes
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: kazım özdemir
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: fabıa

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir