felicia stop etmesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

felicia stop etmesi

İleti emre18 » 16 Arl 2012, 20:40

arkadaşlar 1 ay önce lavato lpg taktırım suana kadar gayet iyi yakııtımızda 185 190 arası uzun yolda yalnız sıkıntı su gecen merzifonda gittim dönüşte calıstırdık yola cıktık lpg geçmediydi ısıklarda durduk benzinde stop etti sonra calıstıramadık marş basıyor tık yok ve vurdurduk bu zamana kadar yapmamıstı acaba nerde ne var 10000 bakımından sonra lpg takıldı stop etmesi neysede bide çalıssa benzin otomatiginden şüpeleniyorum ama

emre18
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: skoda felicia
Nereden: Ankara
Arabanız: felicia glx i

İleti AhmetH » 16 Arl 2012, 20:44

Krank sensörü lafını çok duydum bu aralar. Arabalar 10 yaşını devirdi sensör ve bağlantılarına bakmak lazım küf vs olmuş mu diye
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti forman37 » 16 Arl 2012, 21:39

krang mılı sensoru arızaya gectıgınde ne benzınde nede ögazda calısır bosuna ugrasmayın . ya soketınde oksıt meydana geldı yada sensor bozuldu kesın baktırın ona çalıssa bıle kısa bı sure sonra sızı yolda bırakıcak
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti Kindred Brujah » 16 Arl 2012, 22:47

Yakın zamanda debriyaj değişimi yaptınız mı ? Değişim sırasında devir sensörü zarar görebiliyor çünkü, söküp öyle değişim yapmak lazım. Benimde aracı ilk aldığımda lpg takılı değilken stop etme sorunu vardı, Devir sensörü ve basınç sensörünü değiştirdim. Sizinki büyük ihtimalle devir sensörü. Bilgisayara bağlatırsanız arıza oraya düşmüştür ordan bakabilirsiniz.

Krank sensörü = devir sensörü
Manifolt sensörü = basınç sensörü

İki isimde kullanılıyor ben devir ve basınç demeyi tercih ediyorum, önceden duymadıysanız ikisini farklı şeyler sanmayın diye yazıyorum :) Arkadaşlarda genel olarak devir sensörü demiş.

emre18 yazdı:arkadaşlar 1 ay önce lavato lpg taktırım suana kadar gayet iyi yakııtımızda 185 190 arası uzun yolda yalnız sıkıntı su gecen merzifonda gittim dönüşte calıstırdık yola cıktık lpg geçmediydi ısıklarda durduk benzinde stop etti sonra calıstıramadık marş basıyor tık yok ve vurdurduk bu zamana kadar yapmamıstı acaba nerde ne var 10000 bakımından sonra lpg takıldı stop etmesi neysede bide çalıssa benzin otomatiginden şüpeleniyorum ama
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir