mixer üzerindeki hortum yırtılmış

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

mixer üzerindeki hortum yırtılmış

İleti 95 felicia » 24 Arl 2012, 01:25

selamlar ben clube yeni üye oldum aslında nereye konu açacağımı bilebilmiyorum sorunum şu 1995 model 1.3 lpg li felicia lx aldım 15 gün önce gayet güzel çalışıyordu ikigün önce havaların soğuk olması sebiyle park halinde çalıştırayım dedim ama çalışmadı zorlaya zorlaya aküyü bitirdim aküye takviye yapmak için birini buldum aküsüyle geldi tekrar denedik ateşleme yok dedi buji kablolarından birini çıkararak şasesinde de denedi beyindendir dedi ama aracımın göstergeleri çalışıyobende sağına soluna bakarken karbüratörle alakalı bir sorun olabilir diye hava filtresinin kapağını açtım orda mixer denilen aletin hortumunun yırtılmış olduğunu gördüm acaba çalışmama sorunu bundan olabilirmi yardım ederseniz sevinirim teşekkürler

95 felicia
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: güneş oral
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 1995 skoda felicia lx

İleti AhmetH » 24 Arl 2012, 01:55

antifriz varmıydı arabada ?
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti 95 felicia » 24 Arl 2012, 23:03

evet var antifrizi yeni koydum sularında bi donma yok ama antifrizi bimden aldım otokit marka asidi biraz yüksek dedi dolduran usta
95 felicia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 25 Arl 2012, 00:45

petrol ofisinin falan antifrizini koyaydınız en azından.

antifriz yer valla içerden içerden.

bugün LPG hortumu yerse yarın radyatör yemesin
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

İleti 95 felicia » 25 Arl 2012, 23:38

ilginiz için teşekkür ederim bu konuyu dikkate alacağım ama hala sorunu çözebilmiş deyilim hala çalışmıyo yarın bir çekiciyle sanayi ye götürmekten başka çarem kalmadı
95 felicia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alper33 » 26 Arl 2012, 00:08

Aynı sorun geçen günkü soguklarda bendede oldu,akşamdan gazda stop etmiştim uzun zamanda gazda kullandıgımdan sistemde benzine hemen geçmiyor,haliyle ya dondu yada pislik filan derken sabah basmadı marş,sonra aktarma atıp çalıştırdım, benzine alıp dene karbüratörün üzerinden bogazlara dogru biraz yarım fincan filan benzin dök çalışması kolay olsun. tabi akün bitikse aktarma atmanız lazım. çekiciye falan bi dünya para verecegine biraz zahmetlide olsa çalıştırmayı dene havalarda ısındı sanırım çabuk çalışır sonra kendin bin arabana götür baktır sanayide.
Kullanıcı avatarı
alper33
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erkan gül
Nereden: Kırklareli
Arabanız: Honda civic 2005

İleti AhmetH » 26 Arl 2012, 18:45

aracınızın muhtemelen basit bir sorunu vardır ama nasıl bulacaksınız :(

emin olun çekiciye vereceğiniz para tamirciye vereceğinizden fazla olur başıma geldi ordan biliyorum :D
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

İleti forman37 » 26 Arl 2012, 23:34

hortum yırtık osla bıle sonucta yırtık kısım kabının ıcınde kalıyo fazla etkılememesı lazım ama bı degıstırıp deneseydınız yıne çalısmazsa baska arızalar aramak gerekıyo
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti 95 felicia » 28 Arl 2012, 01:12

arkadaşlar hepinize konuyla ilgilendiğiniz için ayrı ayrı teşekkür ederim ve yardımsever fikirleriniz için
ben sorunu hallettim sorun tamamen yırtılan hortumdan kaynaklanıyormuş ipek bantla etrafını iyice sardım ve durağan akü ile deyilde çalışmakta olan bir arabanın aküsüyle takviye yaptım tamirciye kadar zor gitti orda açtık hava filtresinin kapağını benim ipek bant erimiş deyiştirdiler hortumu süper oldu usta elektrik sistemimin iyi olduğunu hiçbirşey deyiştirmeme gerek olmadığını söyledi bende sevinçle yola koyuldum buseferde ikinci viteste çekiş düştü üç ten dörde attığımdada pat pat diye karbüratörde patlama yapmaya başladı gün içersinde 158 km yol yaptım ikinci vites haricinde götürdü getirdi bu neden olmuş olabilr fikri olan varsa sevinirim şimdiden teşekkürler
95 felicia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti MadloveR » 28 Arl 2012, 09:25

95 felicia yazdı:arkadaşlar hepinize konuyla ilgilendiğiniz için ayrı ayrı teşekkür ederim ve yardımsever fikirleriniz için
ben sorunu hallettim sorun tamamen yırtılan hortumdan kaynaklanıyormuş ipek bantla etrafını iyice sardım ve durağan akü ile deyilde çalışmakta olan bir arabanın aküsüyle takviye yaptım tamirciye kadar zor gitti orda açtık hava filtresinin kapağını benim ipek bant erimiş deyiştirdiler hortumu süper oldu usta elektrik sistemimin iyi olduğunu hiçbirşey deyiştirmeme gerek olmadığını söyledi bende sevinçle yola koyuldum buseferde ikinci viteste çekiş düştü üç ten dörde attığımdada pat pat diye karbüratörde patlama yapmaya başladı gün içersinde 158 km yol yaptım ikinci vites haricinde götürdü getirdi bu neden olmuş olabilr fikri olan varsa sevinirim şimdiden teşekkürler

Buji kablolarını, distribitörünü ve özellikle tevzi makaranı kontrol et. Tevzi makarası yerine iyi oturmadıysa potlama diye tabir edilen olay çok olur.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir