skoda felicia 1.3 glxi motor sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

skoda felicia 1.3 glxi motor sorunu

İleti sgtarmy » 30 Arl 2012, 11:16

2000 model injeksiyonlu felıcıam var.Benım sorunum motorda.Arac motor sogukken sıkıntı yok.Cekişi normal hersey yolunda sıkıntı yok.Ama termostad ısısını gectıkten sonra asırı güc kaybı oluyor.cekısten düşüyor.Asırı yakıt artısı oluyor.Arac lpg li.Bogaz kelebegı kontrol edıldı ve temızlendı.benzın pompası saglam.subap ayarı yapıldı.ECU kontrol edıldı ve yenıden programlandı.baskı balata degıstı.hava fıltresı ve lpg fıtresı degıstı.lpg beynı kontrol edıldı.birde arac aniden stop edıyor rolantı dusunce hemen calışmıyor.aradan bıkac dakıka gectıkten sonra calısıyor.mars ı cok zorlarsam sıgorta atıyor.Usta usta gezdım bıktım artık.Bana yardımcı olabilecek varmı??

Şimdıden tesekkurler...

sgtarmy
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mustafa gungor
Nereden: Kayseri
Arabanız: 2000 felicia 1.3 GLXİ

İleti AhmetH » 30 Arl 2012, 19:31

şanzımanın üstüne krank sensörü var bir bakın bakalım keyfi yerinde mi küflenmiş mi bağlantıları falan.

birde termostatın üzerine hararet sensörü var onada aynı şekilde.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti tyilal » 31 Arl 2012, 02:11

lambda sensörü bozuk olabilir sensör araç çalıştıktan sonra eksoz ısınınca devreye giriyor arıza da o zaman başlar bilgisayara bağlarsan zaten gösterir
Kullanıcı avatarı
tyilal
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir
Arabanız: felicia 1.3 mpi

İleti ademim68 » 05 Oca 2013, 23:01

Termostat üzerinde ki müşür arızalı olabilir araç sınınca sanki boğuluyor gibi stop eder
ademim68
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Konya
Arabanız: felicia2002

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir