Karbüratörlü araca en iyi LPG kafası hangisi ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Karbüratörlü araca en iyi LPG kafası hangisi ?

İleti forman37 » 12 Oca 2013, 11:00

dayayın gıtsın atıkerı :D ben 3 yıldır 3 aracımdada atıker kullandım tık demedı daha

_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti MadloveR » 13 Oca 2013, 00:20

forman37 yazdı:dayayın gıtsın atıkerı :D ben 3 yıldır 3 aracımdada atıker kullandım tık demedı daha

+1
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti forman37 » 13 Oca 2013, 00:29

MadloveR yazdı:
forman37 yazdı:dayayın gıtsın atıkerı :D ben 3 yıldır 3 aracımdada atıker kullandım tık demedı daha

+1

gercegı bu :) pozıtıf dusuncenız ıcın tesekkur . 3 yılda 3 tane skoda kullandım 1 forman 2 favorıt hepsındede atıker lpg olmasına ozen gosterdım ne kıs ne yaz aylarında çalısmama çekmeme gıbı sorunla karsılasmadım lpg montajlarınıda kendım yaptırdım ve basında bekledım aldıgım araclarda lpg yoktu.
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti MadloveR » 14 Oca 2013, 09:13

forman37 yazdı:
MadloveR yazdı:

+1

gercegı bu :) pozıtıf dusuncenız ıcın tesekkur . 3 yılda 3 tane skoda kullandım 1 forman 2 favorıt hepsındede atıker lpg olmasına ozen gosterdım ne kıs ne yaz aylarında çalısmama çekmeme gıbı sorunla karsılasmadım lpg montajlarınıda kendım yaptırdım ve basında bekledım aldıgım araclarda lpg yoktu.

Ben de Atiker kullanıyorum. Geçen yıl -15,-20 lerde milletin sıralı sistem arabaları çalışmazken benim favo 3 gün yatıp 4. gün sabah tek marşta çalışıyordu. Hiçbir sıkıntı yaşamadım 2 yıldır.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AhmetH » 14 Oca 2013, 16:24

Arkadaşlar bu sabah aracın çalışmaması akümü zayıflatıp motoru adam akıllı döndüremeyecek hale getirip vurdurmaya mahkum etmesi ,yokuş aşağı saldığım halde vurduramayıp öyle düzlükte yolun ortasında kalıp millettin önünde beni utandırması sonucu voltran kafasının kalemini kırdım ve az önce gönlümden geçen marka olan BRC nin AT90E model 100kw lık kafasını sanayide taktırdım.
işçilik ve ıvır zıvır sarf malzemeler dahil 180TL tuttu.

internetten 170 e alıp bu fiyata zor taktırırdım heralde.
60cm kadar bakır LPG borusu
30cm kadar LPG emiş hortumu
60cm kadar su hortumu
şase için yeni elektrik kablosu yeni hortum kelepçeleri ıvır zıvır bant işleri vs derken yarım saatte bitti gitti..

ayar işi şahane gitti sinek gibi sabit rölantim oldu
gerçekten motor kendine geldi uzamak gitmek istediğini uzun zamandır böyle hissetmemiştim böyle zevkli kullanmamıştım.

neden BRC sorusuna gelince ;

internette yabancı sitelerde en çok çıkan markaydı. Malzeme olarak çıkışlar ve ayar vidalarında pirinç uçlar kullanıyor ve mekanizmasının dağılmış hali hiç ayar bozmayacak gibi göründü bana.
Diyafram vs gibi bir sürü parçası internette bulunabiliyor. Yarın öbürgün sorun yaşayacağımı hiç zannetmiyorum. Boyut olarakta diyaframın vakumu daha iyi hissedebileceğini düşünüyorum nerdeyse voltran
kafanın 1.5 katı kadar büyük..
Neden bilmiyorum yerli malı yurdun malı ama içime biraz sinseydi olurdu.. 50 lira için sanayi ortamına girmek istemiyorum 5 ayda 40 lira ıvır zıvır ayar işlerine verdim sanayi içinde araba kullanmak bile kasıyor adamı malum yetti bre ..

Tartarini G79 ile bunun arasında kaldım ama pişman olacağımı zannetmiyorum kısa tecrübem onu gösteriyor.
arabayı parkettim hele soğusun sabah ne olacak göreceğiz.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti MadloveR » 14 Oca 2013, 17:07

Hayırlı olsun abi.
BRC nin de iyi olduğunu, benzinle arasında bir fark olmadığını fakat diğer markalara göre biraz fazla yaktığını duymuştum.
Herşeyden önce senin içine sinmesi çok önemli. İçine sinmediği sürece en kalitelisini de taktırsan psikolojik olarak randıman alamazsın ondan.
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Önceki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir