BAŞINIZA GELİR BELKİ DİYE...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

BAŞINIZA GELİR BELKİ DİYE...

İleti erbey16 » 24 Oca 2013, 18:40

Arkadaşlar 99 felişim 1 haftadır bazen ilk marşta çalışıp 20 saniye sonra sanki benzin bitmiş gibi stop ediyordu.sonra tekrar marşa basınca çalışıyordu..ilk başlarda çok önemsememiştim fakat 2 kerede hareket halinde yol ortasında stop etti.biraz daha idare edeyim dedim.bu seferde ilk marşda çalışıp sonraki marşlarda inatlaşmaya başladı..normal çalışıp 10 saniye sonra stop ediyordu.10,15 dk çalıştırmak için uğraşmaya başlayınca geçen çarşamba tamircime götürmeye karar verdim.sabah kalktım marşa bastım çalıştı fakat malum yine stop etti lakin bu sefer birdaha çalıştıramadım:))mecburen çekici ile tamirciye gittik..tamirci hemen bujileri çıkarıp baktı bas marşa dedi ve buna elektrik gelmiyor dedi..elektirikçi çağırdık oraya buraya şuraya baktı en sonunda okuyucu arızalı bunun git al gel dedi..aldım değiştirdi ve araba tek marşta sorunsuz çalıştı..şimdi maşallah..okuyucu dediği parça krank sensörü (hız sensörü) arkadaşlar bu parça bozuksa motor kesinlikle çalışmıyor..herşey buna bağlı küçücük bişey:)) çin malı 35 tl orijinali 75 tl işçilik falan 130 tl ye bitti iş..sizinde başınıza gelirse aklınızda bulunsun krank sensörüne bir baktırın derim...saygılar..sorunsuz günler..

erbey16
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: can ismail
Nereden: Bursa
Arabanız: felicia

İleti AhmetH » 24 Oca 2013, 18:54

Elektronik ateşlemenin olmazsa olmaz parçasıdır.

Beyin krankın pozisyonunu bilmezse çalışmasına kesinlikle izin vermez bu kadar nettir :D

çünkü tüm avans , ateşleme ve injeksiyon zamanlaması hesapları pistonun silindir içinde nerde olduğuna yani krankın pozisyonuna bağlı.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti tyilal » 28 Oca 2013, 03:20

bu parça da kısa sürede demir tozu topluyor senede 2-3 sefer söküp temiz bezle silmek gerekiyor fakat nedenini anlayamadım bu demir tozları bizim volanın diş parçaları mı acaba?
Kullanıcı avatarı
tyilal
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir
Arabanız: felicia 1.3 mpi

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir