KOMPLE ÖN TAKIM

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

KOMPLE ÖN TAKIM

İleti kazax » 27 Oca 2013, 03:18

arkadaşlar 1 hafta önce aldığım 97 glx 1.3 combi aracımın ön takımını komple yeniledim acaba fazlamı verdim diye kafamı kurcalıyor sizlere danışmak istedim

sağ ve sol tabla takımı 60x2 = 120

ön amartisirler 55x2 = 110

direksiyon kutusu = 100

sağ ve sol dış akis körüğü 8x2 =16

motor yağı 4 lt = 40

yağ pompası = 15

İŞÇİLİK = 80

toplamda 480 tl

kazax
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat güler
Nereden: Ankara
Arabanız: felicia combi 1.3 glx

İleti PİCK-UP » 27 Oca 2013, 11:42

fiyatlar gayet iyi... hyrlı ugurlu olsun..
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti hakan48 » 27 Oca 2013, 14:34

kazax yazdı:arkadaşlar 1 hafta önce aldığım 97 glx 1.3 combi aracımın ön takımını komple yeniledim acaba fazlamı verdim diye kafamı kurcalıyor sizlere danışmak istedim

direksiyon kutusu = 100

motor yağı 4 lt = 40

yağ pompası = 15

İŞÇİLİK = 80

toplamda 480 tl

Hangi Marka Aldığınızı Yazmamışsınız. Bu Durumda Fazla Yada Uygun Demek Doğru Olmaz. 12 Marka Ön Amortisör var. 30 TL den Başlıyor. 75 TL ye Kadar Gidiyor. 7 Marka Direksiyon Kutusu Var. 65 Liradan Başlıyor. 179 TL ye Kadar Gidiyor. Artık İthalat Kolaylaştığından Çine Gidip Parayı Basan İstediği Markada Ürün Getirtebiliyor. Marka Yazmadan Az Yada Uygun Demek İçin Müneccim Olmak Gerek.

Ayrıca Kafanızı Kurcalamasıda Tuhaf, Aldıktan Sonra Ürün Araştırması Yapılmaz. Almadan Yapılır.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti Ahmet BALKANCI » 27 Oca 2013, 16:39

AYNI İŞLERİ BEN YAPTIRDIM USTALIK 80.00 TL ALDI USTAM.
Ahmet BALKANCI
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet BALKANCI
Nereden: Edirne
Arabanız: SKODA FELİCİA 2000

İleti kazax » 27 Oca 2013, 17:21

aldığım parçacı adanadan ÜNAL skoda yedek parçacısı oda senın gibi 4-5 kalıtesi var dedim bende tablaların en iyisi olsun amartisörlerde iyisi direksiyon kutusu 3 rakam söyledi bende orta karar olanını aldım markaları aklımda kalmadı, araştırdım elbette hatta sizden bile fiyat almıştım ,markalarda sizin söylediklerinizden olacak yanlış hatırlamıyorsam :D
kazax
CLASSIC
CLASSIC

İleti PİCK-UP » 27 Oca 2013, 18:29

ortalama fiyatları biliyoruz arkadaşım... ondan fiyat iyi dedik.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kazax » 27 Oca 2013, 18:43

semih teşekkür ederim ilgilenip yorumladıgın için. yorumunla ilgili olumsuz birşey söylemedim sanırım biraz çıkış yapmışsında
kazax
CLASSIC
CLASSIC

İleti PİCK-UP » 27 Oca 2013, 21:05

parçacı arkadaşa yazdım o cevabı...

size değil...
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti alwaysloser » 27 Oca 2013, 21:13

fiyatlar uygun aslında hepsi ortalama fiyatlar tabiki tamamen orj olsa daha yüksek olur zaten
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Arabanız: renault 21 concorde

İleti hakan48 » 27 Oca 2013, 21:44

PİCK-UP yazdı:parçacı arkadaşa yazdım o cevabı...

size değil...

Parcacı Arkadaş Benmi Oluyorum Semih bey Ben Size Cevap Yazmadım Aslında Ama Sizin Yazının Altına Gelmiş.

Benim Söylemek İstediğim Şuydu Aslında, Skoda Araçlarının Parçasında Bir Ortalama Yok. Marka larla Daha Kolay Kıyaslama Yapılabilir Manasında Söyledim. Muhalefet Yapmak İçin Değil. Kim Ne Derse Desin Skodada O Kadar Çok Değişik Ürün Varki Akıl Sır Ermez.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti PİCK-UP » 27 Oca 2013, 23:52

birçok türk , çin vs ürün zibil gibi biliyorum az çok...

kardes,vika,sismak bunlarda sadece aklıma gelenlerde 1 kaçı

parçacımız kendi adı altında çinde parça üretimi bile yaptırtıyor. ;)

kus. bakmayın yanlış anlaşıldı o zmn...
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti PİCK-UP » 28 Oca 2013, 00:45

kardes,vika,nova,sismak,trw,hüco,bremi,beru,topran,boge,meyle,monreo,maff,textar,wutse,cifam,skf,ruville,hepu vs vs.
marka çeşit çok ama bilinen markalar tutulanlar belli

amortisör monreo,

fren sisteminde balatada trw

tablada kardes vs.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakan48 » 28 Oca 2013, 01:07

PİCK-UP yazdı:kardes,vika,nova,sismak,trw,hüco,bremi,beru,topran,boge,meyle,monreo,maff,textar,wutse,cifam,skf,ruville,hepu vs vs.

amortisör monreo,

tablada kardes vs.

Kardeş Senide Transfer Edelim. Yedek Parça Camiasına
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti phenomx3 » 28 Oca 2013, 09:22

kazax yazdı:arkadaşlar 1 hafta önce aldığım 97 glx 1.3 combi aracımın ön takımını komple yeniledim acaba fazlamı verdim diye kafamı kurcalıyor sizlere danışmak istedim

direksiyon kutusu = 100

motor yağı 4 lt = 40

yağ pompası = 15

İŞÇİLİK = 80

toplamda 480 tl
Ben aracımda parça değişimi yaptığım zaman sizin gibi paylaşıyorum ama parçaların markasını da yazıyorum ki hem Forumdaşlara referans olsun diye hem de bu parçalar hakkında daha iyi yorum almak için. Markalarını da yazsaydınız daha net yorumlar çıkabilirdi. Ben yazdığınız fiyatlara bakarak kullanılan parçaların çoğunun yan sanayi olduğunu anlıyorum. Mesela Ön amortisör ben de aldım Monreo 75 TL. Aks körüğü GKN 15TL. Gibi. Direksiyon kutusu 100 TL'ye yan sanayi çin malı olur. Orjinalini 300-400TL civarına bulabilirsiniz. Diğer arkadaşların belirttiği gibi KARDES,NOVA,VİKA,NPO,LKS,MGA,OTOPARTS bunlar çin işi. SİSMAK,TEKNOROT,YAVUZSAN yerli TRW,VALEO,GKN,SPIDAN,LÖBRÖ,MAGNETON,HANHART,PAL,WAHLER,BREMBO,ATE,FERODO,JURİD,TEXTAR,MONREO,CİFAM,KWP,DEPRO,GRAF,SKF,TESLA,BRİSK,NGK,LUK,INA,FAG,SACHS gibi markalar orjinal ya da orjinal kalitede olan markalardır. Ben her değişeceğim parça hakkında araştırma yapıp öyle alıyorum ve bu sayede de öğrenmiş oluyorum. piyasa çok karışık Bu markaların hangisinin hangi alanda parça ürettiği konusunda bile bilgi sahibiyim aşağı yukarı. Yazdığım markalara daha ekleme olabilir tabii bunlar benim araştırırken öğrendiklerim. Bayaa da öğrenmişim yaww. Yanlış olan varsa düzeltin Hakan bey.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti hakan48 » 28 Oca 2013, 10:11

phenomx3 yazdı:

direksiyon kutusu = 100

motor yağı 4 lt = 40

yağ pompası = 15

İŞÇİLİK = 80

toplamda 480 tl
Ben aracımda parça değişimi yaptığım zaman sizin gibi paylaşıyorum ama parçaların markasını da yazıyorum ki hem Forumdaşlara referans olsun diye hem de bu parçalar hakkında daha iyi yorum almak için. Markalarını da yazsaydınız daha net yorumlar çıkabilirdi. Ben yazdığınız fiyatlara bakarak kullanılan parçaların çoğunun yan sanayi olduğunu anlıyorum. Mesela Ön amortisör ben de aldım Monreo 75 TL. Aks körüğü GKN 15TL. Gibi. Direksiyon kutusu 100 TL'ye yan sanayi çin malı olur. Orjinalini 300-400TL civarına bulabilirsiniz. Diğer arkadaşların belirttiği gibi KARDES,NOVA,VİKA,NPO,LKS,MGA,OTOPARTS bunlar çin işi. SİSMAK,TEKNOROT,YAVUZSAN yerli TRW,VALEO,GKN,SPIDAN,LÖBRÖ,MAGNETON,HANHART,PAL,WAHLER,BREMBO,ATE,FERODO,JURİD,TEXTAR,MONREO,CİFAM,KWP,DEPRO,GRAF,SKF,TESLA,BRİSK,NGK,LUK,INA,FAG,SACHS gibi markalar orjinal ya da orjinal kalitede olan markalardır. Ben her değişeceğim parça hakkında araştırma yapıp öyle alıyorum ve bu sayede de öğrenmiş oluyorum. piyasa çok karışık Bu markaların hangisinin hangi alanda parça ürettiği konusunda bile bilgi sahibiyim aşağı yukarı. Yazdığım markalara daha ekleme olabilir tabii bunlar benim araştırırken öğrendiklerim. Bayaa da öğrenmişim yaww. Yanlış olan varsa düzeltin Hakan bey.

Amortisörde Maysan ve Monroe den Şaşmamak Gerek Çin Markalarının Tamamı Kaçak Olarak Sokuluyor. Buna Yukarıdaki Çin Yazdığınız Markalarda Dahil , Hatta Skodada 1. Sınıf Çin Markalarında Bile TSE Yok Çünkü Amortisörlerde TSE Yetkisi Çukurova Grubu Şirketi Maysana Devredildi. Ve Çin Mallarının Hiç Biri TSE den Geçemiyor. Hatta Monroe nin Bile TSE den Geçemeyen Amortisörleri Olabiliyor. Bu Kaçak Satışada Birileri Göz Yumuyor. Dolayısıyla Yoksa Türkiyede TSE Onaylı Olmayan Amortisörler 2 Yıldır Normalde Satılamıyor. Maysan 2 Yıl Monroe 1 Yıl Garanti Kapsamındaydı . Şimdi Monroe de 2 Yıla Çıkarıldı. ve Maysanda Amortisör Yetiştiremediğinden Piyasada Çogu Araç Markasında Amortisör Sıkıntısı Var.

Şu An Liste Fiyatları Favorit Monroe 80.38 TL Maysan 79.10 TL

Satın Almak İsteyenler Mağazamızdan 75 TL ye Alabilir.
http://www.otoyedekparcacim.net 2 Yıl Garanti 1. Sınıf Ürünler.

Felicia Uyumlu Monroe 110 TL Vika 75 TL Ama Piyasada Feliciaya Genelde Favorit Amortisörü Veriyolar. Ucuz Fiyat Vermek Adına Ben Felicia ya Felicia Amortisörü Tavsiye Ediyorum.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti PİCK-UP » 28 Oca 2013, 11:45

hakan48 yazdı:
PİCK-UP yazdı:kardes,vika,nova,sismak,trw,hüco,bremi,beru,topran,boge,meyle,monreo,maff,textar,wutse,cifam,skf,ruville,hepu vs vs.

amortisör monreo,

tablada kardes vs.

yeni iş kurarsam bu iş bnm 2.sıramda yer alıyor zaten... ;)
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakan48 » 28 Oca 2013, 12:02

PİCK-UP yazdı:
hakan48 yazdı:

amortisör monreo,

tablada kardes vs.

yeni iş kurarsam bu iş bnm 2.sıramda yer alıyor zaten... ;)

Adana ya Şube Açmayı Düşünüyoruz Kardeş , Transfer Edelim. İstersen
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti PİCK-UP » 28 Oca 2013, 13:01

olabilir, neden olmasın detayları özelden yazarsanız sevinirim... ;)
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir