Şanzumandan gelen ses Hk.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Şanzumandan gelen ses Hk.

İleti f_conq » 16 Mar 2013, 19:14

otoyedekparcacim.net yazdı:
f_conq yazdı:
erenlererhan yazdı:arkadaşlar bnde 97 feliciam var şanzımandan sabahları motor soğukken bilhassa şakırtlı-tıkırtılı sesler geliyor motor ısınınca nispeten ses azalıyor.debriyaja basınca ses kesiliyor debriyajdan olduğunu tahmin etmiyorum. bu ses nereden gelebilir sorun yaratırmı araçdan soğumaya ve hatta skoda hakkında iyi düşünmemeye başladım ses zamanla çoğalırmı bir bilen varsa bana yardımcı olursa sevinirim lakin bn skodayı seven insan olarak aldımve kullanmaya başladım ama artık soğumaya başladım sanki

Sizinkine benzer bir sorunu ben fabiada yaşıyorum 3 senedir de öyle kullanıyorum. soğuk havalardaki (şanzıman ısınana kadar) ses dışında başka bir sorun yaratmadı. vites geçişlerinde de problem yok. şanzıman yağını komple 75w 90 ile değiştirdim ses kesilmedi. usta prizdirek bilyası yada 5. viteş dişlisinden şüpheleniyor ama şanzımanı açma gereği duymadı, böyle kullan bişey olmaz dedi. bakalım artık nerde tırak orda bırak yapacağız bu gidişle. yazın da uzun yola gidiyorum yaklaşık 1 ayda 4000 km yol yapıyorum yolda bırakmasında varsın ses gelsin...

Fabiada Sesin Kesilmesi İçin Rulman Değişimi Gerekir. Fakat STP Şanzuman Koruyucu Katkı Koyduğunuzda Bazı Sesler Azalıp Hatta Kesilebiliyor.

Daha önce bu şekilde sorunu olan fabia ile karşılaştınız mı? sorun prizdirekten mi 5. vitesten midir acaba?

Kullanıcı avatarı
f_conq
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fatih
Nereden: Erzurum
Arabanız: Fiesta '11 1.4TX

Önceki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir