1,3 FELİCİA LPG UYGUN HANGİSİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

1,3 FELİCİA LPG UYGUN HANGİSİ

İleti EVRENKİNG » 12 Şub 2013, 00:06

99 MODEL SIRALI SİSTEM 1,3 MPİ MOTOR OLAN FELİCİA MARKA ARACIMA LPG TAKTIRICAM.

AMA HANGİ MARKA ONU BİLMİYORUM.

BUGUN İKİ YERİ ARADIM BİRİNCİ YER ATİKER MARKA OLAN LPG Yİ BİR ÇOK FELİCİA MARKA ARACA TAKTIKLARINI VE HİÇ BİR SORUN YAŞAMADIKLARINI SÖYLEDİLER.

İKİNCİ YER İSE FELİCİA ARAÇLARA ARTIK LPG TAKMIYORUZ ÇÜNKÜ ÇOK SORUN OLUYOR DEDİ.SORUN NE DEDİĞİMDE İSE ROLANTİ SORUNU DEDİ.

YORUMLARINIZI VE FİKİRLERİNİZİ BEKLİYORUM.

EVRENKİNG
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: EVREN CAVLAN
Nereden: İzmir
Arabanız: FELİCİA 99MODEL GLXİ

İleti Ömer Fatin » 12 Şub 2013, 00:32

Aşağıda vereceğim linkteki mevcut konularda aradığınız cevapları fazlasıyla bulabilirsiniz. Bir bakın derim.

alternatif-yakitlar-lpg-cng-elektrik

.
1998 Skoda Felicia 1.3 GLX Combi
Benzin/LPG Tüketimi
Kullanıcı avatarı
Ömer Fatin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömer Fatin
Nereden: Bolu
Arabanız: 98 Felicia GLX Combi

İleti EVRENKİNG » 12 Şub 2013, 11:55

VALLA ORDADA PEK KAYDA DEĞER BİRŞEY YOK.HERKES FARKLI BİRŞEY SÖYLÜYOR.

BİRKAÇ LPG USTASIYLA KONUŞTUM HERKES MPİ MOTORLARIN LPG DE PROBLEM ÇIKARTTIĞINI SÖYLÜYOR.ARZA YAPMAYANLARDA VAR AMA ŞANS USTA ŞANSI OLSA GEREK.

BİRDE LAVATO LENDRENZO VS.BOYLE PAHALI TÜPLER TAKTIRMANIZA GEREK YOK,SİSTEM HEP AYNI DEDİLER

YAZILIMLARIN HEPSİ ZATEN İTALYADAN GELİYORMUŞ.
EVRENKİNG
CLASSIC
CLASSIC

İleti MadloveR » 12 Şub 2013, 13:08

Arkadaşım LPG montajında tamamen takan usta ve montaja bağlı. MPİ motorlarda çok memnun olan da var rezil olanda. Yani bu markayla ilgili değil, tamamen montajı yapan yerle ilgili. İşçiliği düzgün, montajı itina ile yapan bir yer bulabilirsen hiç bir markada sorun yaşamazsın.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti Ahmet BALKANCI » 12 Şub 2013, 14:34

BENDE SİZİN GİBİ 1.3 MPİ FELİCİA'MA LPG TAKTIRMAYI DÜŞÜNDÜM ANCAK, ÖZEL BİR SKODA SERVİSİ TANIDIĞIMA TELEFON ETTİM. TAKTIRMA ARABANIN ORİJİNALLİĞİNİ BOZMA DEDİ. MANTIKLI GELDİ BANA. ZATEN YAKIT ŞİKAYETİM DE YOK. BEN CE TAKTIRMAYIN DERİM.
Ahmet BALKANCI
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet BALKANCI
Nereden: Edirne
Arabanız: SKODA FELİCİA 2000

İleti EVRENKİNG » 12 Şub 2013, 15:18

BEN ARACI HERGÜN KULLANDIĞIM İÇİN TAKTIRMAK ZORUNDAYIM.AYRICA BUGUN 2-3 YERİ DAHA ARADIM HERKES TAKARIZ PROBLEM OLMAZ DİYORLAR.

AMA BİR TANESİ DEDİKİ BİZ SIRALI SISTEM OLAN FELICIANIZA DEVİR OLAYI OLMAYAN TÜP TAKICAZ DEDİ EĞER DEVİRLİ TAKARSAK SÜREKLİ STOP ETME VE ROLANTİ SORUNU YAŞARSINIZ DEDİ.TAKILACAK MARKALARDA PEK BİLİNDİK BİR MARKA DEĞİL. MESELA CANGAZ TAKARIZ HİÇ PROBLEM YAŞAMAZSINIZ DEDİLER.
EVRENKİNG
CLASSIC
CLASSIC

İleti bayramm » 12 Şub 2013, 16:35

ARACINIZA NORMAL SİSTEM KESİNLİKLE TAKTIRMAYIN DEVAMLI PATLAMA YAPIYO VE BOĞAZ KELEBEĞİNİ BOZUYOR
SIRALI SİSTEMDE KESİNLİKLE SORUN YAŞATMAZ MÜMKÜN OLDUĞU KADAR ATİKER TAKTIRMAYIN 1 YIL GEÇMEDEN OLMADIK HATALAR VERİYOR EN AZINDAN BRC TAKTIRIN BEN ARACIMDA LANDİ RENZO KULLANIYORUM 3 SENEDİR SADECE FİLTRE DEĞİŞİMİ İÇİN GAZCIYA GİTTİM AYAR KESİNLİKLE BOZMUYOR GAZ FİLTRESİ DEĞİŞİM ZAMANI GELDİĞİNDE İBREDE SALLANMALAR OLUYOR DEĞİŞTİRİNCE DÜZELİYOR ÇEKİŞİ GAYET MÜKEMMEL FARKI ANLAMAZSINIZ BİLE
bayramm
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: bayram s
Nereden: Ankara
Arabanız: felicia

İleti EVRENKİNG » 12 Şub 2013, 16:56

LANDİRENZO EN İYİ MARKALARDAN BİRİ YALNIZ FİYAT PAHALI

SANIRIM ZAVOLİ TAKTIRICAM SIRALI SİSTEME 1300 TL FİYAT VERDİLER 10 TAKSİT K.KARTINA

İNŞALLAH İYİ PERFORMANS ALIRIM.
EVRENKİNG
CLASSIC
CLASSIC

İleti fencolic » 12 Şub 2013, 20:08

Arkadaşım ben atiker kullanıyorum, hiçbirsıkıntım yok. Hem filtresi olsun, parçaları olsun daha ucuz. Zaten altımızdaki 10 milyarlık uçan teneke, fazla abartmaya gerek yok. Atiker 990 TL-10 taksit. Arada 310 lira fark var. Zaten sistemi amorti etmek için en az bi 10 bin km yol yapman lazım. Ben olsam atiker taktırırım, o 310 lirayla 4 depo lpg fullersin ve en az yaklaşık 1300 km yol gidersin, yani uzun bir seyahat demek. Tabi hesaplar-seçimler herkese göre bir değil, fikrimi belirtmek istedim sadece..Hayırlısı olsun..

biR dERdiM vaR biN dERMaNA dEĞişMeM

Kullanıcı avatarı
fencolic
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Düzce
Arabanız: Felicia 1.3 GLXi

İleti Kindred Brujah » 12 Şub 2013, 20:11

Sakın öyle bir şey yaptırma, normal düz sistem takacak o adam, sonra patlatma sorunların olacak, motor bile yanabilir. Bende çok gezdim çok çile çektim, atikerciler bana şans meselesi dediler, tanıdığa da gittim, bana sorun çıkarabilir de çıkarmayabilir de o şans işi dedi, sonra brcyi aradım, garanti veriyor musunuz sorun yaşamayacağıma dedim, önce takarız falan diyorlardı, garanti isteyince kıvırdılar, yok o araçlarda bobin sıkıntısı oluyor falan felan, devir dalgalanması ne marka takarsan tak olur, en son bana bir tek lovato garanti verdi, stop etme sorunu yaşamazsınız biz çok taktık garanti veriyoruz dediler, referans istedim, adamlar çekinmeden taktıkları kişilerin numaralarını verdiler, aradım konuştum, genel olarak hepsi memnundu, sorun yaşayanlarıda 1 ay içinde sorunsuz hale getirmişler, bende dedim tamam lovato olacak. Gittim taktırdım, yaklaşık 15 bin kmdir lpgli biniyorum, sıkıntım yok, tüketimimim oldukça ekonomik, yazın 17-18 kuruş, kışın 20-21 kuruş yakıyorum. Devirde oynama var biraz, ama o oynama benzindede çok dikkatli bakınca zaten var, lpgde biraz daha belli oluyor sadece, sonuçta 2012 model araç değil bunlar. LPG takıldıktan sonra aracın sesi azaldı, daha sessiz çalışmaya başladı, çekiş problemi falan da olmadı, her türlü denedim aracı, düşük devir, yüksek devir, yavaş, hızlı, sıkıntı yok, gücünün yetmediği yerde otomatik benzine geçiyor zaten, 2. viteste benzine geçirene kadar zorladım, deneme amaçlı, 70 km hızı görünce anca geçti, hız olarakta 160 görebiliyor lpgde. yokuşlarda benzinden çok farkı yok, özellikle aracı tek kişi kullanıyorsanız hiç anlaşılmıyor bile, ama arabayı yükleyince belli oluyor lpgnin ezikliği. Ben çok marka gezdim ucuz pahalı, şöyle söyledim 700 lira ile 1700 lira arasındaki nerdeyse tüm lpg markalarını sordum gittim gördüm, yazılım olarak hepsi aynı değil, parça kaliteside aynı değil. Onu diyen arkadaş saçmalamış, iPhone'da çinden geliyor, samsungda, ikisi aynı mı ? Değil. Git kim garanti veriyosa ona taktır, atiker falanda olur önemli olan adamın garanti vermesi, garantisini veriyorsa, sonra sorun olup düzeltemeyince full para iadesi yapacaksa, adam kendine bu kadar güveniyosa taktır, yoksa istersen prins taktır yine olmaz. Lovatonun yazılımınıda gördüm, ayar sırasında menülerini inceledim, kurcaladım, sordum, atikerle şunla bunla alakası yok, hepsinin yazılımı farklı, lovatonun menüsü bana oldukça zengin geldi.

EVRENKİNG yazdı:BEN ARACI HERGÜN KULLANDIĞIM İÇİN TAKTIRMAK ZORUNDAYIM.AYRICA BUGUN 2-3 YERİ DAHA ARADIM HERKES TAKARIZ PROBLEM OLMAZ DİYORLAR.

AMA BİR TANESİ DEDİKİ BİZ SIRALI SISTEM OLAN FELICIANIZA DEVİR OLAYI OLMAYAN TÜP TAKICAZ DEDİ EĞER DEVİRLİ TAKARSAK SÜREKLİ STOP ETME VE ROLANTİ SORUNU YAŞARSINIZ DEDİ.TAKILACAK MARKALARDA PEK BİLİNDİK BİR MARKA DEĞİL. MESELA CANGAZ TAKARIZ HİÇ PROBLEM YAŞAMAZSINIZ DEDİLER.
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti Ahmet BALKANCI » 12 Şub 2013, 20:34

TAKDİR SİZLERİNDİR. BEN TEKNİK OLARAK LPG'NİN İYİ VEYA KÖTÜ OLDUĞUNU BİLMİYORUM. YILDA 5-6 BİN KM. YOL YAPIYORUM. BU NEDENLE DE TAKTIRMAYACAĞIM. UZUN YOLDA 1 LT. BENZİN. 17 KM.YOL.
Ahmet BALKANCI
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet BALKANCI
Nereden: Edirne
Arabanız: SKODA FELİCİA 2000

İleti EVRENKİNG » 12 Şub 2013, 22:48

BUGÜN AKSAM ÜSTÜ İZMİRDE BORNOVADA EGE OTO GAZ VAR ORAYLA KONUŞTUM VE İNTERNETTEN ARAŞTIRDIM ÇOK İYİ BİR YER. ADAM BANA AYNEN ŞUNU DEDİ EVET O ARAÇLARDA GENELLİKLE ARACIN ÖN KISMINDA ATEŞLEME BOBİNİ VAR EĞER BOBİN ATEŞLEMEYİ İYİ YAPAMIYORSA ARAÇTAKİ LPG EN KALİTELİ MARKAYIDA TAKSAN SAĞLIKLI OLMAZ DEDİ.EĞER PARÇADA ARZALIYSA 100-150 TL CİVARI BİR PARÇA DEĞİŞTİRMEN LAZIM OLUR DEDİ.BANA ATİKERİN SAFEFAST 900 TL OLAN ÜRÜNÜNÜ TAKACAĞINI SÖYLEDİ BU ÜRÜN ESKİ SİSTEM OLDUĞU İÇİN BİZİM FELİCİA, YARI SIRALI SİSTEM ARAÇLARA DAHA UYGUN OLUYORMUŞ PROBLEM YAŞAMAZSIN DEDİ.YAKITTADA EN FAZLA % 30 TASARRUF SAĞLAYACAĞIMI SÖYLEDİ.BENİM ARACIM ŞU AN 0,40 KURUŞ YAKIYOR SANIRIM HAVALAR ISININCA 0,36 KURUŞA FİLAN DÜŞECEK %30 OLSA TASARRUFUM ARACIM 0,28 KURUŞ YAKACAK DEMEKTİR BUDA BENİM İÇİN İYİ SAYILIR.AYRICA ADAM DAHA ÖNCE BU SİSTEMİ 7-8 FELİCİAYA TAKTIĞINI SÖYLEDİ TABİ MOTORUN FAZLA YIPRANMAMIŞ OLMASIDA ÖNEMLİYMİŞ.
EVRENKİNG
CLASSIC
CLASSIC

İleti Kindred Brujah » 13 Şub 2013, 14:01

28 kuruş yakacaksa hiç taktırma, niye dersen o lpgnin bakımı var, filtresi var, kendi fiyatı var, amorti falan edemezsin onu, lpg takılınca da eski benzin bakımları yapılmaya devam ediyor çünkü. benim araç yazın 17-18, kışın 20-21 kuruş yakıyor. 1.6 araçlarda 22 kuruş falan yakıyor, 28 kuruş neymiş ya, dizel audi Q7 bile 35 kuruş yakıyor, dozer gibi araç, benim araçta 36 kuruş yakıyordu kışın, şimdi 20-21 yakıyor lpgde. Birde bu araçlara yarı sıralı falan olmaz, beyin var bu araçlarda, tam sıralı olacak, yarı sıralı neymiş ya, tarihi eser gibi, evet bobin iyi değilse (ki hiçbi feliciada iyi değildir bobin %100 verimle çalışanını görmedim ben) rolantide hafif dalgalanmalar olabilir, ha bobin gidikse, sürekli stop eder çekmez falan. Ama 28 kuruşa düşecekse değmez bana sorarsanız, 36 ile 28 arasında 8 kuruş fark var, lpg bakımlarını filtre değişimlerini, ayar için fazladan gideceğiniz yolu da hesaba katınca onun kendini amorti etmesi sizin aracı satacağınız günü bulur, hiç bulaşmaya değmez. 25 kuruşun üstünde yakacaksa hiç girişmeyin derim.

EVRENKİNG yazdı:BUGÜN AKSAM ÜSTÜ İZMİRDE BORNOVADA EGE OTO GAZ VAR ORAYLA KONUŞTUM VE İNTERNETTEN ARAŞTIRDIM ÇOK İYİ BİR YER. ADAM BANA AYNEN ŞUNU DEDİ EVET O ARAÇLARDA GENELLİKLE ARACIN ÖN KISMINDA ATEŞLEME BOBİNİ VAR EĞER BOBİN ATEŞLEMEYİ İYİ YAPAMIYORSA ARAÇTAKİ LPG EN KALİTELİ MARKAYIDA TAKSAN SAĞLIKLI OLMAZ DEDİ.EĞER PARÇADA ARZALIYSA 100-150 TL CİVARI BİR PARÇA DEĞİŞTİRMEN LAZIM OLUR DEDİ.BANA ATİKERİN SAFEFAST 900 TL OLAN ÜRÜNÜNÜ TAKACAĞINI SÖYLEDİ BU ÜRÜN ESKİ SİSTEM OLDUĞU İÇİN BİZİM FELİCİA, YARI SIRALI SİSTEM ARAÇLARA DAHA UYGUN OLUYORMUŞ PROBLEM YAŞAMAZSIN DEDİ.YAKITTADA EN FAZLA % 30 TASARRUF SAĞLAYACAĞIMI SÖYLEDİ.BENİM ARACIM ŞU AN 0,40 KURUŞ YAKIYOR SANIRIM HAVALAR ISININCA 0,36 KURUŞA FİLAN DÜŞECEK %30 OLSA TASARRUFUM ARACIM 0,28 KURUŞ YAKACAK DEMEKTİR BUDA BENİM İÇİN İYİ SAYILIR.AYRICA ADAM DAHA ÖNCE BU SİSTEMİ 7-8 FELİCİAYA TAKTIĞINI SÖYLEDİ TABİ MOTORUN FAZLA YIPRANMAMIŞ OLMASIDA ÖNEMLİYMİŞ.
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti EVRENKİNG » 13 Şub 2013, 20:02

ARKADAŞLAR ATİKER FAST VE SAFE FAST ARASINDAKİ FARKLAR NEDİR.Kindred Brujah ARKADAŞIM HAKLISIN AMA BENDE 0,28 DEĞİLDE DAHA AZ YAKICAĞINI DÜŞÜNÜYORUM.SAYGILAR
EVRENKİNG
CLASSIC
CLASSIC

İleti fencolic » 13 Şub 2013, 20:36

EVRENKİNG yazdı:ARKADAŞLAR ATİKER FAST VE SAFE FAST ARASINDAKİ FARKLAR NEDİR.SAYGILAR

Yazılım farkı var diye biliyorum, safefast daha sonra çıktı. Arıza ışığı yakma vs problemleri yeni nesil motorlarda daha çok karşılaşılıyor, safefast yazılımla bu daha az yaşanıyormuş. Taktırıken ben de sormuştum. Daha çok yeni tip motorlara takıyorlar, eski tiplere fast takılıyor.

biR dERdiM vaR biN dERMaNA dEĞişMeM

Kullanıcı avatarı
fencolic
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Düzce
Arabanız: Felicia 1.3 GLXi

İleti devreklee67 » 13 Şub 2013, 22:30

2000 model felicia 1.3 enjeksiyonlu 3 ay önce gasitaly diye bir marka taktırdım fiyatı 1100 ile 1200 arası herhangi bir sıkıntı yok tek can sıkıcı olan rolanti dalgalanması haricinde mükemmel yakıt değerleri şöyle malum kış şartları uzun yol 190 kuruş hız ortalama 100 ile 120 km arası şehirler arası 270 kuruş yakıyor tabi kullanıma göre değişir benim görüşüm montaj yapan ustanın tecrübeli ve işini güzel yapması çok önemli sonrasında sanada gülele binmek kalır.
devreklee67
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Kocaeli
Arabanız: felicia

İleti EVRENKİNG » 14 Şub 2013, 10:46

gazitaly duydum yeni ama iyi bir marka hayirlisi olsun.bizim 1.3 mpi motorlar eski sistem oldugu icin eski sistemi tavsiye ediyor benim usta neden diye sordugumda rolanti sorunu bu motorlarda cok fazla oluyor o yuzden eski fast sistemi takicaz dedi.usta zaten art niyetli olsaydi ben 1300 tl ye zavoli takalim dedim bana hayir dedi.
EVRENKİNG
CLASSIC
CLASSIC

İleti MadloveR » 14 Şub 2013, 10:55

Çok fazla yol yapmıyorsanız arabayla bence taktırmayın. Ama illa taktıracam diyorsanız ustanız doğru söylemiş öyle çok pahalı bir şey takmaya gerek yok.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

Sonraki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir