tekleme sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

tekleme sorunu

İleti bahadir67 » 19 Şub 2013, 11:22

Merhaba arkadaslar Aracim felicia 1.3 glxi tupsuz
Aracim 1 / 2 aydir devam eden tekleme sorunu vardi ilk calistirddigimda yapiyodu genelde bazen de giderken ama cok sIk degil neyse usta bujileri degistirdi bujiler baya kararmis ama sorun yine devam ediyor arac baya sirkeliuor ilk calistirdigimda gaza biraz yuklenip devir 2000 lere geldiginde kesiliyor.gaza yuklenmeden killandigimda arac stop ediyor.usta ateslemeden oldugunu soyluyor simdide bide biyerde okudum bide hiz sensoru varmis ondanda yapiyormus heralde simdi sorum su olcak acaba tam olarak arizanin hangisinden kaynaklandigini olcu aleti ile yada baska bir cozumle bulabilirmiyim.oyle onu degistir bunu degistir baya masrafli olcak...tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
bahadir67
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Zonguldak

İleti EVRENKİNG » 19 Şub 2013, 15:44

BENCE SKODALARIN GENEL SORUNU BU BENİM ARABADADA AYNI PROBLEM VAR ARAC VİTES BOŞTAYKEN MOTOR SALLIYOR
EVRENKİNG
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: EVREN CAVLAN
Nereden: İzmir
Arabanız: FELİCİA 99MODEL GLXİ

İleti favo41 » 19 Şub 2013, 16:01

bende de aynı sorun var ama tahminimce ya bobinde problem yada distribütör de ama nasıl emin olacağız onu bilmiyorum işte :D ikisi de biraz pahallı parçalar
favo41
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: fatih bey
Nereden: Kocaeli
Arabanız: favorit

İleti Safariali » 19 Şub 2013, 17:29

debriyaj setiniz eğer kalitesiz ise hemen orjinali ile değişin derim benim 1.6 felicia debriyaj setini orjinali ile değiştim araba şimdi hiç gaz pedalına dokunmadan 2.viteste şehiriçi turluyorum akıyorrrr

şöyle bi deneme yapın motor çalışır vaziyette vites boşta iken debiyaja basıp çekin debriyaja basılı iken ve bıraktıktan sonra devir saatiniz dalgalanıyor ise atın gitsin debiyajı
Safariali
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali desidero
Nereden: Aydın
Arabanız: Seat cordoba vario

İleti bahadir67 » 19 Şub 2013, 18:53

Onrileriniz icin tesekkurler arkadaslar...
Kullanıcı avatarı
bahadir67
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Zonguldak

İleti jawacı » 19 Şub 2013, 20:17

EVRENKİNG yazdı:BENCE SKODALARIN GENEL SORUNU BU BENİM ARABADADA AYNI PROBLEM VAR ARAC VİTES BOŞTAYKEN MOTOR SALLIYOR

motor sallıyor derken, yani rölantide çalışırken motor olduğu yerde yukarı aşağı zıplıyormu? (daha doğrusu aracın ön kısmı)
eğer böyle bir durum varsa sorun sübaplarda. sübapların biri çalışmıyor. dolayısıyla pistonun biri iş yapmıyor.
ben böyle bir sorun yaşadım, nedeni sübaptı.
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 94 favorit lx

İleti EVRENKİNG » 25 Şub 2013, 23:32

AYNI SORUN BENDEDE VAR.HARBİDEN BU FELICIALARIN GENEL BIR SORUNU.SANIRIM BUNUN ÇARESİ YOK GALİBA.BÖYLE KULLANICAZ ARTIK
EVRENKİNG
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: EVREN CAVLAN
Nereden: İzmir
Arabanız: FELİCİA 99MODEL GLXİ

İleti kalppili » 28 Şub 2013, 10:51

aynı sorun bende de var 2001 1.6 felicia kırmızı ışıkta dururken araba silkeleyip duruyor bu sorunla karşılaşan arkadaşlar fikirlerinizi bekliyoruz
Kullanıcı avatarı
kalppili
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: abdulkadir okuroğlu
Nereden: Konya
Arabanız: felicia 1.6

İleti wehby » 28 Şub 2013, 18:29

kalppili yazdı:aynı sorun bende de var 2001 1.6 felicia kırmızı ışıkta dururken araba silkeleyip duruyor bu sorunla karşılaşan arkadaşlar fikirlerinizi bekliyoruz

sizin sorun direk boğaz kelebeği bence...
DENİZİN İÇİNDEKİ CANAVARI GÖRÜP DE ŞAŞMA , İÇİNDEKİ DENİZ OLAN CANAVARI GÖR DE ŞAŞ...
wehby
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: vehbi öz.
Nereden: Kayseri
Arabanız: 97 felicia 1.6 glxi

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir