LASTİK SEÇİMİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LASTİK SEÇİMİ

İleti feliş » 30 Mar 2013, 18:23

Merhaba arkadaşlar lastik alacağızda petlas mı goodyear mı daha yumuşak ikisinden birini alacağız ama karar veremedik...

Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti frostbite19 » 30 Mar 2013, 18:32

Bence Petlas almalısınız. Biz de arkadaşımın Laguna sı için geçen haftalarda 205/60/16 lastik araştırmasına girmiştik ve sonunda PEtlas aldık Petlas gerçekten güzel bir lastik. Yumuşak ve dayanıklılık olarak da diğer lastiklerden geri kalır bir yanı yok. . .Islak zeminde de iyi bir performansı var. HEm de Türk malı

?Life is a tale told by an idiot

-- full of sound and fury,

signifying nothing.?

William Shakespeare
Macbeth Act 5, scene 5, 19?28
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fahri
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia Ambiente Combi 2004

İleti volg » 30 Mar 2013, 19:24

petlasın kışlıklarını kullandım,memnun kaldım.yazlıklarını da almayı düşünüyorum
volg
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: skoda favorit 135 LX

İleti fencolic » 30 Mar 2013, 23:07

Petlasın kış lastiğini kullandım, gayet iyi ancak birkaç bayiden fiyat aldım fiyat olarak bana pahalı geldi. Daha doğrusu michelin ile arasında 15 lira fark vardı bende michelin aldım. Sonuçta en az 4 yıl kullanacağım ve bu fark çok önemsiz güvenlik için.

biR dERdiM vaR biN dERMaNA dEĞişMeM

Kullanıcı avatarı
fencolic
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Düzce
Arabanız: Felicia 1.3 GLXi

İleti hakangemini » 30 Mar 2013, 23:16

Düzce'deki lastikçilerde fiyatlar aşağı yukarı aynı. Bir tek eski sanayide tevekkelde fiyatlar yüksek. Diğerlerinde fiyatlar birbirine yakın. Yeni sanayi de Can Tevekkel de Bridgestone ve Lassa'yı diğerlerine göre daha uygun fiyata alabiliyorsunuz. Ben daha önce Lada Samara araçta Mischelin Energy serisi lastik kullanmıştım. Buranın bozuk yollarında 1 ay sonra lastik balon yapmıştı. 1 yıla varmadan da tabanları kaymıştı. Ama öğrendiğim kadarı ile Michelin bu sorunun farkında ve yeni seri lastiklerinde güçlendirme yapmış. Ben geçmişte yaşadığım sorun sebebiyle bir daha Michelin almam. Yaklaşık 4-5 yıldır Good year kullanıyorum, memnunum. Lada Samara aracımda 3 yıl dayandı. 2.yılın sonunda tabanlarda kayma başlamıştı. Sert süspansiyonlu araçlar hele de bozuk yollarda kullanılacak ise Bridgestone veya Lassa kullanmalı. Michelin yumuşak bir lastik ve çabuk deforme olabiliyor. Continental lastikler en iyi lastikler arasında gösteriliyordu, bugün lastik alırken baktım, tüketim ve yağmurda tutunmada Goodyear'dan 1-2 gömlek geride kalmış, hem de fiyatı aynı.
Kullanıcı avatarı
hakangemini
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: HB
Nereden: Düzce
Arabanız: 2003 Octavia Business

İleti feliş » 06 Nis 2013, 08:27

Şu an michelin lastik var bana biraz sert gibi geldi petlas iyi gibi
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti alpino » 07 Nis 2013, 10:26

michelin piyasanın en yumuşak lastiği. petlas ise yerli üretim olduğundan bizim yollarımızın kalitesizliğine biraz daha uygun bir lastik. yine de continental premiumcontact 5 serisini sormanızı öneririm. eğer uygun fiyatla bulabilirseniz avrupa test birincisi olan lastiği almış olursunuz. bu arada test ikincisi ise goodyear
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir