havalandırma düğmesi panelini nasıl açarım ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

havalandırma düğmesi panelini nasıl açarım ?

İleti kerem » 31 Mar 2013, 16:35

merhaba arkadaşlar aracımı yeni aldım fakat aracımın gösterge ışıklarından birkaç ı yanmıyor örneğin kalorifer kontrol kumanda yeri gibi. ve gösterge ışıklarında kısa far ın uyarı ışığı var mıdır ? cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

kerem
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: kerem kalın
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Favorit 1994 LX

İleti fencolic » 31 Mar 2013, 16:46

Gösterge ışıklarında kalorifer için bir ışık yok. Kısa far, uzun far, arka sis, ön sis, arka cam ısıtma için ışık var. Forumda daha önce gösterge panelinin nasıl söküleceğine dair konu var, aratırsanız resimli anlatıyor orada. Bende ordan bakarak paneli söküp yanmayan ampulleri değiştirmiştim. Zaten sökünce orada fazladan ampuller olduğunu göreceksiniz (ABS v.s için koymuşlar) Onları alıp çalışmayanların yerine takabilirsiniz.

biR dERdiM vaR biN dERMaNA dEĞişMeM

Kullanıcı avatarı
fencolic
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Düzce
Arabanız: Felicia 1.3 GLXi

İleti kerem » 31 Mar 2013, 17:23

çok teşekkür ederim aracı yeni aldığım için yavas yavas öğrenmeye başlıyorum. gösterge ışıklarımın park lambası uzun far sisler cam rezistansı gibi ikaz lambaları yakıyor fakat sadece kısa far uyarı ısığım yanmıyor. oto elektrikciye gösterdiğimde bu araçlarda kısa far uyarı lambası yok demişti demekki benim kısa far ikaz lambam bozuk
kerem
CLASSIC
CLASSIC

İleti fencolic » 31 Mar 2013, 17:50

kerem yazdı:çok teşekkür ederim aracı yeni aldığım için yavas yavas öğrenmeye başlıyorum. gösterge ışıklarımın park lambası uzun far sisler cam rezistansı gibi ikaz lambaları yakıyor fakat sadece kısa far uyarı ısığım yanmıyor. oto elektrikciye gösterdiğimde bu araçlarda kısa far uyarı lambası yok demişti demekki benim kısa far ikaz lambam bozuk

Elininiz bu tür işlere yatkınsa yapabilirsiniz ama gözünüz kesmiyorsa kalkışmayın bu işe. Ben tamamen burdaki arkadaşların yardımıyla söktüm. Yalnız paneli sökünce kilometre teli çıkıyor işte onu geri takmak zorladı beni. Yerinizde olsam lambayı değişince tekrar o elektirkçiye gidip gösterirdim. Sanayide bu tür işlerle pek uğraşmaz kimse. Uğraşanı bulsanız o da çok para ister. En iyisi kendiniz yapmak.

biR dERdiM vaR biN dERMaNA dEĞişMeM

Kullanıcı avatarı
fencolic
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Düzce
Arabanız: Felicia 1.3 GLXi

İleti kerem » 31 Mar 2013, 21:34

haklısınız 1 -2 saatimi ayırıp kendi imkanlarımla yapmam en iyisi. dediğiniz gibi sorunu çözünce oto elektrikçime göstereceğim kimseyi yanıltmaması için :)
kerem
CLASSIC
CLASSIC

İleti Ahmet BALKANCI » 03 Nis 2013, 22:29

SKODA'DAN ANLAYAN ELEKTRİKÇİYE GÖSTERİN. BEN YANMAYAN AMPULLERİ ELEKTRİKÇİYE YAPTIRDIM HEPSİ YANIYOR. 30 TL ALDI. SAYGILAR.
Ahmet BALKANCI
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet BALKANCI
Nereden: Edirne
Arabanız: SKODA FELİCİA 2000

İleti kerem » 05 Nis 2013, 21:39

en yakın zamanda vaktimi ayırmaya çalışacağım
kerem
CLASSIC
CLASSIC