benzin pompası...mıdır?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

benzin pompası...mıdır?

İleti özgürgürel » 12 Nis 2013, 10:21

Selam arkadaşlar.arabam sıralı lpg li.ilk çalışmada benzinle çalışırken tekliyo vede sallaya sallaya gidiyo ısınana kadar yani tüpe geçene kadar arabaynan cebelleşiyorum,ya istop ediyo yada har hur zoraki çalışıyo ama tüpe geçincede canavar gibi sanki az önce cebelleştiğim feliş değil gibi gidiyo.
Sanayide 2 ustaya sordum benzin pompası diyor.ama araba hızını alınca tüp den benzine alıyom geçişi bile hissettirmiyo çok iyi gidiyo . shellden benzin aldım 20 tl lik ondan sonra başladı eksozdan da benzinle çalışırken su damlatıyo gittim sordum teste gönderelim günde tonlarca satıyoruz bi şikayet gelmiyor.dediler.bende 20 tl için değmez diye eyvallah dedim.benim baya kafam karıştı,bana yardım ederseniz sevinirim.

özgürgürel
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: özgür gürel
Nereden: Ankara
Arabanız: felicia 1.3 glxi

İleti mustklc » 12 Nis 2013, 10:40

kötü yakıttan olabilir. benzin pompasından önce yakıt filtresine bakılmalı.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti efilefil » 13 Nis 2013, 05:48

Bu Shell ile dünde konu açılmıştı, bende istanbul topkapıda Shell'den benzin aldığımda arabanın düzeni bozulmuştu. Bende o günden beri hiç almıyorum, YA OPET yada Total alıyorum şu ana kadar sıkıntı yaşamadım. Bi şekilde uzun yola çıkıp içindeki benzini bitirdikten sonra opetten alıp denesen belki çözüm olabilir ama benzin pompasındanda olabilir? En son benzin pompasını Kaç KM'de değiştiniz?
Kullanıcı avatarı
efilefil
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cihat KELEŞ
Arabanız: 2012 Octavia DGS 7 İleri Dizel Ambition Beyaz

İleti özgürgürel » 13 Nis 2013, 07:04

valla o dediğinin nerde olduğunu aradım ama göremedim aracı alalı 4-5 ay oldu yağ ve yağ filtreleri hariç başka bişey değiştirmedim.
özgürgürel
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: özgür gürel
Arabanız: felicia 1.3 glxi

İleti mustklc » 13 Nis 2013, 15:38

konya yolundaki shell mi yoksa. eğer oysa shelle şikayet edin haftasında gelip kontrol ediyorlar
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti fencolic » 13 Nis 2013, 15:48

özgürgürel yazdı:Selam arkadaşlar.arabam sıralı lpg li.ilk çalışmada benzinle çalışırken tekliyo vede sallaya sallaya gidiyo ısınana kadar yani tüpe geçene kadar arabaynan cebelleşiyorum,ya istop ediyo yada har hur zoraki çalışıyo ama tüpe geçincede canavar gibi

Aynı sorun bende vardı kardeşim. Yok orası yok burası derken hiçbir sorun bulunamadı. Sonunda kendimce sorunun kaynağını buldum. Yağın kalın olmasından kaynaklanıyor. 20-50 mi kullanıyorsun? Hava soğuk olunca ilk çalıştırmada yağlama olması gereken kadar olmuyor ve motor sarsıntılı çalışıyor. Ancak motor biraz ısınınca yağ görevini yapmaya başlıyor ve sarsıntı geçiyor. Mesela motor sıcakken istop et, 5 dk. sonra tekrar çalıştır bu olmaz çünkü motor sıcaktır ve yağlama tam gerçekleşir.

Yukarıda yazdıklarım konusunda hemfikir isek, sorunun mantıklı olarak çözümü daha ince yağ kullanmak, yani 10-40. Ancak bu seferde yağ eksiltme sorunu ile karşılaşılabilir. Ben şimdilik bu şekilde kullanıyorum. Sabah 1 dk. motor ısındıktan sonra yola çıkıyorum.

biR dERdiM vaR biN dERMaNA dEĞişMeM

Kullanıcı avatarı
fencolic
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Düzce
Arabanız: Felicia 1.3 GLXi

İleti foton » 24 May 2013, 18:53

bende de aynı sorun var benzin pompası değişti bujiler bujilerin bağlı olduğu parça yakıt deposu temizlendi bir türlü çözülmedi
foton
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: emre sarıçağ
Nereden: İzmir
Arabanız: felicia

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir