Kapı kilit motoru lazım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kapı kilit motoru lazım

İleti fencolic » 24 Nis 2013, 22:28

Sağ arka kapı kumandadan kilitlemiyor. Elle kilitlediğimde ise alarm devreye girer girmez ötüyor. Döşemeyi söküp kapı kilit mekanizmasını çıkardım. İçinde 12v motor ile dişli çarklardan oluşan mekanik bir sistem var. Motor çalışıyor. Dişli çarklar da sağlam fakat kilitleyip açarken sıkışma oluyor. Çok uğraşmama rağmen düzeltemedim.

Orjinal kapı kilit motoru satan biryer var mı? Ya da elinde çıkma olan varsa almak istiyorum.

biR dERdiM vaR biN dERMaNA dEĞişMeM

Kullanıcı avatarı
fencolic
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Düzce
Arabanız: Felicia 1.3 GLXi

İleti myege35 » 24 Nis 2013, 22:40

aynı motordan bana da lazım ... diktörtgen siyah rengde bir motor. temizledim içine pas sökücü sıktım ama çalışmıyor. orjinal olduğu için her yerde bulunmuyor. bilen arkadaş varsa yardımlarınız bekliyoruz :)
myege35
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: gökhan erdogmus
Nereden: İzmir
Arabanız: 1997 skoda felicia 1.6 glxi

İleti hakangemini » 25 Nis 2013, 08:33

felicia-pickup/kapi-kilit-motoru-t20702.html" rel="nofollow" rel="nofollow

felicia-pickup/kapi-kilit-motoru-t9234.html" rel="nofollow" rel="nofollow
Kullanıcı avatarı
hakangemini
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: HB
Arabanız: 2003 Octavia Business

İleti fencolic » 25 Nis 2013, 23:03

Uğraşlarım sonucu kilit motorunu tamir ettim. Dişliler plastik parça olduğu için zamanla aşınıp yuvalarından çıkıyor. Sonunda telle bağlayıp sıkarak sağlamlaştırdım. Şimdi sorunsuz çalışıyor maşallah. Resim çekemediğim için çok üzüldüm çünkü ellerim hep yağlıydı. Şu an kumandadan kapıları açıp kapatabiliyorum.

Yalnız alarmda sorun var. Kilitledikten 30 sn. sonra alarm ötüyor. Sorun içerideki hareket algılayıcı sensörlerde, sensörleri devre dışı bırakınca alarm ötmüyor. Aracın içinde sinek filanda yok ama sensörler nedense bir ehlike algılayıp ötüyor. Benzer sorun yaşayan var mı?

biR dERdiM vaR biN dERMaNA dEĞişMeM

Kullanıcı avatarı
fencolic
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Felicia 1.3 GLXi

İleti sivas_ » 09 May 2013, 22:47

tamire gerek yok brodvay kapı motoru oluyor biraz boşluk oluyo ama sıkıntı olmuyor
sivas_
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Sivas

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir