Gaz beyni+Marş ve Volan dişlisi değişti

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Gaz beyni+Marş ve Volan dişlisi değişti

İleti konevi1 » 06 May 2013, 13:51

Geçtiğimiz bir ay içinde Konya sanayiinde ihtiyaçtan tamir bakım yaptırdım; bir bakın bakalım hesaplı kitaplımı olmuş, yorumlarınızı alalım.

Gazla giderken son altı ayda rölantide ve yolda giderken motor stop ettiği için(5 yıllık 35 bin km.)

Hava filtresi+takım buji ---------------30 tl,
Gaz elektrik güçlendirici röle ------- 20 tl,
V kayışı değişimi -yedekte vardı,
Distribütor kapağı kömürü bittiğinden değişti 20 tl
İşçilik --------------------------------------------------20
TOPLAM-----90 Tl

Tekrar gazda hiç çalışmadığı için BU İŞ BEYİN İŞİ dedik/dediler. Beyni Emre Lpg'de değiştirdim.

Atiker gaz beyni değiştirdim işçilik dahil 75 tl

Rot balans ayarı ----------------------------20 tl
Gaz ayarı -------------------------------------10 tl

TOPLAM-------105 tl,

Bu hafta sonu Marş dişlisi kaçırıyor diye oto elektrikçime gittim, Dişli aşınmış amma velakin Volan dişliside aşınmış dediler, tanıdık usta çağırdık, Volan dişlisi değişmezse yeni marş dişlisini de bozar atar denildi. Ustaya güvendiğimden Şanzıman indirdik bindirdik. 255 tl harcadık... Skodalarda marş dişlisi Volanıda bozuyor denildi, haberiniz olsun, marş dişlisinin bakımını yaptırırken volan dişlisininde haline baktırın...Debriyaj baskı balatada problem olmadığı için onu aynen geri taktık...

Marş dişlisi 45 tl, İşçilik 30 tl

Volan dişlisi+2 aks körüğü 55 tl, Şanzıman işçilik 100 + muhtelif işler 25tl (volan torna+şanzıman yağı+motoru gazla yıkama)

2007 Octavia MPİ
Kullanıcı avatarı
konevi1
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia 2007 A5 kasa MPİ

İleti PİCK-UP » 06 May 2013, 20:56

hyrlı ugurlu olsun mis gibi olmuştur şimdi uzun süre masrafsız binersiniz o araca.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti konevi1 » 13 May 2013, 15:11

Sağolun, inşaallah öyle olur, hepimiz için bakımlı, sağlıklı ustalar elinde güvenilir tamirler gerçekleşsin...

Yalnız yeni beyinle yarım depo yaptım, belki ondan olabilir, depo şu an ful, rölanti çabuk değişebilir dendi, rölanti ve gaz ayarı yaptırdım.

11. mayıs günü beyni değiştiren Emre LPG'ye uğrayıp rölanti kontrolu yaptırdım, normal dendi.

Yakıt tüketimi için bir depo ile ne kadar gittiğine bir bakmam lazım.Önceki değerlerde tam boş ise 26.5.litre LPG alıyor, genelde 25-24.5 civarı gaz alıyorum, ş.içi 270-280 km. gibi Ş.arası ise 310 km.filan yapıyordu. 10o km'de de yaklaşık 9 litre lpg...
2007 Octavia MPİ
Kullanıcı avatarı
konevi1
CLASSIC
CLASSIC

İleti PİCK-UP » 14 May 2013, 12:25

aynı benim aracım gibi

1 litre gaz ile 10 km yol gidebiliyor.

100 km de tam 10 litre yapar.

aslında olması gereken budur. 1 litre gaz ile 10 km yoldan az yapan araç sıkıntılıdır.

bn 3 aracımda da aynı yakıt değeri 2 skoda pickup 1 opel corsa 1 lt 10 km yol gidiyordu 3 üde. opel bazen 1-2 km

fazlada gidebiliyordu sıralı oldugu için. ;)
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Ahmet BALKANCI » 14 May 2013, 13:10

YANİ BENİM FELİŞ'E LPG TAKTIRMAMA GEREK OLMADIĞINI ANLAMIŞ OLDUM. BENZİN'E DEVAM.
Ahmet BALKANCI
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet BALKANCI
Nereden: Edirne
Arabanız: SKODA FELİCİA 2000

İleti PİCK-UP » 14 May 2013, 13:41

biz aylık 750 liralık lpg yakıyoruz aracımızla o yüzden lpg şart kazandıgımızı benzine yatıramyız. malesef. ;)
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti xgokturk » 24 May 2013, 22:40

Fiyatlar gayet makulmuş.Ben arabamı yeni aldığımda marş motoru bozuldu 140 motor 30 lira işçilik verdim :).Ve izmirden aldığım için kış şartlarına mütakip 45TL antifiriz sonucu :
Devir daim pompası
Kayışı
Müşir
Ön aks körükleri
Radyatör
devir daim borusu
işçilik
410 tl :)
xgokturk
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Fahrettin tarakçıoğlu
Arabanız: Felicia

İleti konevi1 » 26 May 2013, 01:29

Merhaba xgöktürk kardeşim, bazen arızanın türü, parça maliyeti ve işçilik bedeli belirleyici oluyor, bazende bizim Gonya tabiriyle sanayideki ustalarla kurulan diyalog işçilik bedelinde -olumlu manada- avantajlı rakamlar oluşmasına vesile oluyor diyelim. Bazende müşteride güven tesis etmek için yapılan indirim, bazende seni o ustaya götüren kişinin hatırı etkili oluyor. Sürekli aynı ustaya gitmekten kaynaklanan hatır/güven-samimiyetde belirleyici olabiliyor. Örneğin benm volan dişlisi değişirken başkasına 170-200 ama size 100'e şanzımanı indiririm sözü verildi. Daha önce beyin tekliyor sorunuyla gittiğim tamircim beyine ilave röle takalım dedi, elektirlçiyi o çağırdı(müşteri buldu yani) adam ufacık bir şey taktı taş çatlasa 10 lira etmez toplamda 20 tl aldı ama bu fiyat içime sinmedi 15 dese kabulum 10 lira dese şapka çıkartırım... Bunu görünce motor tamircim ne der diye düşünmedim değil buji-filtre-kayış değişimi ve genel kontrol için işçiliğe 20 tl istedi, eyvallah deyip gönül huzuruyla ücret ödedim.
2007 Octavia MPİ
Kullanıcı avatarı
konevi1
CLASSIC
CLASSIC

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir