1.6MPİ FELİCİALAR Bİ BAKARMISINIZ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

1.6MPİ FELİCİALAR Bİ BAKARMISINIZ

İleti feliş » 14 Haz 2013, 15:18

Merhaba arkadaşlar şimdi bizde 2001 1.3mpi felicia var biz biraz daha motoru kuvvetli olsun diye 1.6mpi alacaktık ama ustamıza sorduğumuzda hiç o motorlara girmeyin polo motorların hepsi fabrikadan hatalı dedi 1.6mpi kullanan varsa memnuniyetlerini yazarlarsa sevinirim iyi günler:|

Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti necc7 » 14 Haz 2013, 16:15

selam bende yeni 1.6 mpi 97 model felicia aldım.
skoda and da çalışan bir yakınıma tam 1.9 dizel felicia almak üzere ilen sordum. 1.9 dizel nasıl diye audi motoru var ama bulaşma sorun yaşarsın dedi. 1.6 bulabilirsen ondan al polo motoru var çok güzel diye. bende 1.6 mpi buldum ve aldım. motor çekiş vs çok güzel yakıt gayet iyi şu zamanda şehir dışı 17 ykr ye kadar düşüyor. parça olarak sıkıntı yok. yalnız ben alırken bir hata yaptım belki siz daha şanslısınızdır. bu araçların 1.6 mpi lerin hidrolik direksiyonlu ve klimalı olanları var belki klimalı zor bulursunuz ama mutlaka hidrolik direksiyonlu olanını alın benim tek şikayetim şimdilik direksiyonun hidrolik olmaması onun dışında bir sorun yok. sürekli araba alıp satan bir bacanağım arabayı test etti valla çok güzel kapışı çekişi süper bu paraya alınabilecek en güzel arabayı almışsın dedi.
necc7
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Necati Yağız
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.6 MPI

İleti MadloveR » 14 Haz 2013, 16:46

Arkadaş gerekli cevabı vermiş bence. O ustadaki mantığı da çözemedim. Madem fabrikadan hatalı çıkmış neden toplatmamışlar. Hadi bir dönem sorunlu çıkmış, hepsi mi sorunlu bu 1.6 motorların. Dikkat ederseniz çok fazla satılık 1.6 motorlu felicia bulamazsınız. Neden ? çünkü alan biniyor ve memnun kalıyor, satmıyor.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti Skoda Daima » 14 Haz 2013, 19:01

Ben bu motor ve platformu kullanan 98 model Seat Cordoba'yı 5 sene kadar kullandım ve araç halen bizde babam kullanıyor. Balta Usta'ya bakma motorunde hiçbir sorunu yok. Tek problem çıkartacak kısmı gaz kontrol ünitesidir o da artık eskisi gibi fahiş paralara değişmiyor. Bir de yakın zamanda değişmediyse bagajında bir tane yedek bobin bulundur o sukoyuverebiliyor. Benim için bu arabaların tek problemi Dehi iyi olsa da Çüşü zayıftır. Yani frenleri motor gücüne göre zayıf kalıyor. En azından Cordoba'da bunu yaşadım. Bu arabadan Fabia Dizel Sedan'a geçtiğimde frene alışmak 2-3 günümü aldı.
Felicia lar iç mekan ferahlığı bakımından çok rahat ve konforlu arabalar. Eğer bulduğun araç temiz bir araba ise gözün kapalı alabilirsin.
Skoda Daima
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Murat Şerif Keçik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Octavia 1,6 TID DSG

İleti orthosis » 15 Haz 2013, 22:29

3 yıl 40.000 km dir 1.6 felicia kullanıyorum. araç şu an 190.000 de, maşallah daha tık demedi.alt devir performansı performansı mükemmeldir, 1500 devirden 4500 devire kadar her daim güç ayağının altındadır.
yokuşta benim diyen dizellerle kafa kafaya gidersin. yılda bir gaz kelebeği temizliği yaptırmazsam rölati filan sapıtıyor hepsi o kadar. yağını suyunu koy keyfine bak
orthosis
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Isparta
Arabanız: skoda fabia I-skoda felicia 1.6

İleti mustklc » 15 Haz 2013, 22:41

bu motor polo 6n lerdeki motorla aynıysa hiç bulaşma derim
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti 97felicia » 16 Haz 2013, 17:56

merhaba arkadaşlar.1997 model 1.6 felicia aracım var.şanzıman yağını değiştirmiştim özel bir serviste.yağdan sonra sanzıman ses yapmaya başladı yağdan olduğunu umuyorum.felicianın orjinal sanzıman yağ numarasını bilen var mı?
97felicia
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Kamil ERDİNÇ
Nereden: Kocaeli
Arabanız: felicia

İleti feliş » 18 Haz 2013, 15:30

mustklc yazdı:bu motor polo 6n lerdeki motorla aynıysa hiç bulaşma derim

Abi bunu nasıl anlarız, gerçekten aracın çekişini herkes çok övüyor merak etmeye başladım ah birde motoru arızalı diye söylentiler olmasa...:(
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti termineytir » 26 Haz 2013, 10:40

feliş yazdı:
mustklc yazdı:bu motor polo 6n lerdeki motorla aynıysa hiç bulaşma derim

Abi bunu nasıl anlarız, gerçekten aracın çekişini herkes çok övüyor merak etmeye başladım ah birde motoru arızalı diye söylentiler olmasa...:(

Üstadım ben 1.6 Polo motorlu feliciayı tam 3,5 sene kullandım. Öyle söylentilere kulak asmayın. Aracı alırken motorun durumunu iyice kontrol ettirin. Kaporta konusunda zaten kolay kolay çürümeyen bir araç.
Kullanıcı avatarı
termineytir
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ferhan KARA
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Renault Twingo 1998

İleti wrestler » 26 Haz 2013, 22:54

ben suan kullanıyorum performansı cok iyi sorun sadece bogaz kelebegınde oluyor oda artık cozulmucek bisiy degil
Kullanıcı avatarı
wrestler
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: şafak wrestler
Nereden: İzmir
Arabanız: felicia 1.6 glx

İleti patchadams2 » 04 Tem 2013, 17:44

ben altı yıldır kullanıyorum.. polo motorların bir tek boğaz kelebeği sorunu var.. 6 ayda bir falan temizletmen gerekebilir.. onun dışında fiyatına göre on numara arabadır..
patchadams2
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ufuk koç
Nereden: Yalova
Arabanız: skoda felıcıa

İleti feliş » 09 Tem 2013, 15:38

Herkese cevaplar için teşekkürler
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE