ronlatide dalgalanma

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ronlatide dalgalanma

İleti myege35 » 30 Tem 2013, 19:17

selam arkadaşlar; en sonunda bende beyaz gelinciye tüp taktırdım. hayırlısı olur inşallah diyelim. şimdi tüp takıldıktan sonra ronlatide dalgalanma oluyor. tüp takan servis boğaz kelebeğin temizliğinden bassetti. adapdasyon sorunu var dedi. ama benzindeyken aracı teslim edene kadar hiç bir sorun yoktu. tüp takılınca cıktı bu sorun... konu ile ilgili görüşlerinizi ve yardımlarını bekliyorum.. tamirciye götürüp baktırmakda fayda var mı ?

myege35
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: gökhan erdogmus
Nereden: İzmir
Arabanız: 1997 skoda felicia 1.6 glxi

İleti AhmetH » 30 Tem 2013, 20:33

adaptasyon kolay birşey VW e bakan ortalama bir serviste bile cihaza bağlayıp yapabileceklerini düşünüyorum.

Muhtemelen LPG takmak için emme manifoldunu söktülerse soket fiş falan çıkarmışlardır boğaz adaptasyon istiyordur diye aklıma geliyor.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti efboacestc » 31 Tem 2013, 01:16

abi aynı sorun benim feliciadada var 1 ay önce gaz bağlattırdım rölantideyken bazen stop bile ediyor adaptasyon yaptırdım düzelmedi bitane felicianın beynini bulduk aynı modelden onu takıp onla adaptasyon yaptık rölanti sabitlendi tekrar kendi beynini bağladık adaptasyon yaptık yine dalgalanma var ustaların dediğine göre beyin rölantiyi ayarlayamıyor değişmesi yada tamiri gerek adaptasyon tutmuyormuş güya
efboacestc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

İleti myege35 » 31 Tem 2013, 18:49

konuya ilgiyle cevap veren arkadaşlara tşk etmeyi cok isterdim ama bir arkadaşım konu ile ilgili yorum yapmış. AhmetH ve efboacestc tşk ederim. rölanti soruna care buldum hemnde öyle bir care kalıcı öle idare eder cinsen değil. cok şükür bundan sonra sorun çıkamayacak..ama bu sitede yetkilile ve her giren çıkana söylemek istiyorum insanların sorunlarına vereceğiniz bir kelime biğle belki doğru işler yapmasını sağlayabilir. eminim ki skoda sı olup hararet sorunu olan ve rölanti dalgalanması yaşayan bir süre kulanıcı vardır.. ve herkesden bu konu ile ilgili yorum yapabilir. ama ne yazık ki insanlar o kadar yardım sefer ki yazılan sorunlara cevap verme lüksünde bulunmuyor. cok yazık .... sadece bu konu olarak söylemiyorum geneline baktığımda bile arkadaşlar sorunlarını yazmış 2 yada 3 kişi cevap vermiş... arkadaşalar belki bu yazdıklarımı yanlışda anlayan olur ama ... türkiye genelinde kulanıcılar olarak lütfen konulara ilgi alanımıza giren ddaha önce sorunlarla karşılaşmış bilgili kişiler cevap yazalım ki küçük bir yardımınız dokunsun .. :x
myege35
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: gökhan erdogmus
Nereden: İzmir
Arabanız: 1997 skoda felicia 1.6 glxi

İleti kispest » 01 Ağu 2013, 00:40

LPG tertibatını yeni kurduran hemen hemen her kullanıcı bu sorunu yaşıyor. Telaş edecek bir şey yok. Zamanla kendi kendine düzeliyor.

Düzelmezse de tertibatı kuran ustanın işinin ehli olmadığı anlaşılır. Kendinize iyi bir LPG ustası bulursunuz.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti meteor » 01 Ağu 2013, 13:54

konuya ilgiyle cevap veren arkadaşlara tşk etmeyi cok isterdim ama bir arkadaşım konu ile ilgili yorum yapmış. AhmetH ve efboacestc tşk ederim. rölanti soruna care buldum hemnde öyle bir care kalıcı öle idare eder cinsen değil. cok şükür bundan sonra sorun çıkamayacak..ama bu sitede yetkilile ve her giren çıkana söylemek istiyorum insanların sorunlarına vereceğiniz bir kelime biğle belki doğru işler yapmasını sağlayabilir. eminim ki skoda sı olup hararet sorunu olan ve rölanti dalgalanması yaşayan bir süre kulanıcı vardır.. ve herkesden bu konu ile ilgili yorum yapabilir. ama ne yazık ki insanlar o kadar yardım sefer ki yazılan sorunlara cevap verme lüksünde bulunmuyor. cok yazık .... sadece bu konu olarak söylemiyorum geneline baktığımda bile arkadaşlar sorunlarını yazmış 2 yada 3 kişi cevap vermiş... arkadaşalar belki bu yazdıklarımı yanlışda anlayan olur ama ... türkiye genelinde kulanıcılar olarak lütfen konulara ilgi alanımıza giren ddaha önce sorunlarla karşılaşmış bilgili kişiler cevap yazalım ki küçük bir yardımınız dokunsun .. :x[/quote]

Peki hocam sorunu nasıl hallettin.
meteor
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali yaşar
Nereden: Düzce
Arabanız: Felicia 1.3 glxi 2001

İleti fencolic » 07 Ağu 2013, 21:52

Hocam neymiş bu işin kesin çözümü? Arabayı satmak mı?

biR dERdiM vaR biN dERMaNA dEĞişMeM

Kullanıcı avatarı
fencolic
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Düzce
Arabanız: Felicia 1.3 GLXi

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir