Felicia acil yardım!!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia acil yardım!!!

İleti ercihandanga » 06 Ağu 2013, 13:40

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba;

98 Felicia 1.3 glx aracımı park ederken pedalların üst tarafından ayağımın üzerine bir parça düştü. Resmini çektim; ne işe yarar,nereye takılır, yerine tekrar nasıl takarım bilen varsa yardım edebilir misiniz?

Eklentiler
P060813_14.10.jpg
P060813_14.10.jpg (16.44 KiB) 798 defa görüntülendi
ercihandanga
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Ercihan DANGA
Nereden: İzmir
Arabanız: 98 Felicia 1.3 Glx

İleti ercihandanga » 06 Ağu 2013, 14:19

Arkadaşlar bilen yok mu? yola çıkacaktım çıkamıyorum.
ercihandanga
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 06 Ağu 2013, 15:07

Bence bu bir şeyleri toparlamak için kullanılmış bir aparat. Bu düştükten sonra alta baktınız mı? Aşağı sarkmış kablo demeti, ...vs. var mıdır? Olmadı en yakın servise başvurun, yolda diken üstünde gitmektense.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti bar_min » 07 Ağu 2013, 00:25

Dostum merhaba
o şey büyük ihtimalle kaputu açma aparatına bağlı bir tel
gene de emin değilim
ama dediğim kısıma bakacak imkanın varsa bi bak derim
bar_min
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: barış okatan
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda felicia

İleti efboacestc » 07 Ağu 2013, 01:26

abi o aparat göstergenin torpidoyla göstergeyi birbirine bağlayan aparat dikkat edersen tam ortasında kastırma gibi bişey var oradan gerilip torpidoya montalanıyor
efboacestc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

İleti ercihandanga » 07 Ağu 2013, 11:20

efboacestc yazdı:abi o aparat göstergenin torpidoyla göstergeyi birbirine bağlayan aparat dikkat edersen tam ortasında kastırma gibi bişey var oradan gerilip torpidoya montalanıyor
sainz yazdı:Bence bu bir şeyleri toparlamak için kullanılmış bir aparat. Bu düştükten sonra alta baktınız mı? Aşağı sarkmış kablo demeti, ...vs. var mıdır? Olmadı en yakın servise başvurun, yolda diken üstünde gitmektense.
sainz yazdı:Bence bu bir şeyleri toparlamak için kullanılmış bir aparat. Bu düştükten sonra alta baktınız mı? Aşağı sarkmış kablo demeti, ...vs. var mıdır? Olmadı en yakın servise başvurun, yolda diken üstünde gitmektense.

Cevap veren herkese çok teşekkür ederim, iyi bayramlar.
ercihandanga
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti feliş » 07 Ağu 2013, 11:51

Merhaba arkadaşım o parça göstergenin arka parçasını göstergenin kendisine yapışmasını sağlar, bence o parçayı taktırın veya takın yoksa göstergenin içine toz girer ve bozabilir.
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti fencolic » 07 Ağu 2013, 21:28

feliş arkadaşın dediği doğru. bu parça göstergelerin torpidoya bağlanmasını sağlayan gerdirme teli. Daha önce göstergeniz herhangi bir sebepten söküldü mü? Muhakkak sökülmüş ve takan becerememiş. Çünkü bunun kendi kendine çıkması neredeyse mümkün değil. Ben bizzat söktüm gösterge ampullerini değiştirirken ordan biliyorum. Bunu takın yoksa göstergenize toz girer ve sizi daha fazla sinirlendirebilir.

biR dERdiM vaR biN dERMaNA dEĞişMeM

Kullanıcı avatarı
fencolic
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Düzce
Arabanız: Felicia 1.3 GLXi

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir