vites topuzu, körüğü ve kapı şeriti hk.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

vites topuzu, körüğü ve kapı şeriti hk.

İleti blauzahn » 22 Ağu 2013, 13:08

Arkadaşlar merhaba, 97 model felişimdeki vites topuzu ve körüğünü değiştirmek istiyorum fakat nasıl söküleceği hakkında bir fikrim yok. Nasıl değiştirildiği konusunda bana yardımcı olabilir misiniz?

Bir de kapılardaki siyah şeritlerden birisi biraz kalkmış durumda onu ne ile yapıştırmam daha uygun olur?

blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti blauzahn » 22 Ağu 2013, 19:55

yok mu hiç bilgisi olan?
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fencolic » 22 Ağu 2013, 22:34

Vites topuzu cevirmeli zaten vida sokme yonunde cevirip cikarin. Körük etrafinda plastik cerceve var tirnakli. Duz uclu tornavida ile fazla zorlamadan esnetip cikarmayi deneyin. Tirnaklari kirma ihtimaliniz yuksek dikkatli olun. Kapi seridi ise gecmeli trim seklinde. Sokunce ordaki yuvalara giren trimleri gorursunuz. Muhttemelen biri yada birkaci deforme olmustur. Sanayide satiliyor bunlar oto aksesuarcida her marka aracin trimleri vardi burda ben almistim. alip yenisini takar tekrar gecirirsiniz kapiya.

biR dERdiM vaR biN dERMaNA dEĞişMeM

Kullanıcı avatarı
fencolic
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Düzce
Arabanız: Felicia 1.3 GLXi

İleti fencolic » 22 Ağu 2013, 22:35

Vites topuzu cevirmeli zaten vida sokme yonunde cevirip cikarin. Körük etrafinda plastik cerceve var tirnakli. Duz uclu tornavida ile fazla zorlamadan esnetip cikarmayi deneyin. Tirnaklari kirma ihtimaliniz yuksek dikkatli olun. Kapi seridi ise gecmeli trim seklinde. Sokunce ordaki yuvalara giren trimleri gorursunuz. Muhttemelen biri yada birkaci deforme olmustur. Sanayide satiliyor bunlar oto aksesuarcida her marka aracin trimleri vardi burda ben almistim. alip yenisini takar tekrar gecirirsiniz kapiya.

biR dERdiM vaR biN dERMaNA dEĞişMeM

Kullanıcı avatarı
fencolic
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Düzce
Arabanız: Felicia 1.3 GLXi

İleti PİCK-UP » 22 Ağu 2013, 22:42

vites topuzunu sökmek için sıkı tutun ve sola dogru çevirin.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti blauzahn » 23 Ağu 2013, 13:29

Teşekkürler arkadaşlar, vites topuzu söylediğiniz gibi sola çevirince rahatça çıkıyor. Vites körüğü ise sanırım modelden dolayı farklı. Yapıştırma şeklinde, lastikli kısımları hem zemine hem de topuza yapıştırılmış. Zemin kısmında tırnaklı bir bölüm yok. Topuzu çıkarınca rahatça yenisinin montajını yapabileceğim yani.

Kapı çıtaları geçmeli değil maalesef, yapıştırma şeklinde ama ne ile yapıştıracağımı bulamadım. Soğuk silikon ile yapmayı düşündüm ama germe yaparsa sıkıntı olur düşüncesindeyim. Sağlam bir çift taraflı bant ile yaparsam sizce nasıl olur?
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir