lpg ayarı sonrası çalıştırma sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

lpg ayarı sonrası çalıştırma sorunu

İleti blauzahn » 29 Eyl 2013, 21:38

Arkadaşlar merhaba aracım 97 model felicia lx. 1 Ay kadar önce lpg ayarı yaptırmak istemiştim sübap sıkıntım olduğunu söylemişlerdi ve yakın zamanda sübap ayarı yaptırdım. Sonrasında sıcak hava iptal işlemi yaptırdım ve gaz ayarını ustam kendisi yapmıştı. Bu işlemlerden sonra araç 8 Lt. gaz ile 55 km yapınca gaz ayarında problem olduğunu düşünerek BRC Servisine gittim ve cuma günü gaz ayarı yaptırdım. Bu arada aracımdaki lpg sistemi BRC Karbüratörlü sistem. Aracı bugün çalıştırmak istediğimde çok zor çalıştı ve acayip şekilde titreme yaptı. Bir iki gaz verip normale dönmesini bekledim ama gazı bırakınca araç hemen stop etti. Tekrar çalıştırdığımda biraz daha iyi gibiydi ama rolantide acayip dalgalanma vardı. Gazı düzgün ayarladılar izledim ekrandan ama yanlış yaptıkları bir durum mu oluştu acaba? Yardımlarınızı bekliyorum.

blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti erginbkr » 30 Eyl 2013, 02:55

karbüratörde sorun var gibi görünüyor...iyi bi karbüratörcüye gitmelisiniz...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti blauzahn » 30 Eyl 2013, 06:51

Benzinde filan çalışırken hiç bir problem yok. Ayrıca ayar öncesi zaten çok iyi durumdaydı... Sübap önceside çok iyi durumdaydı hiç bir problemim yoktu.. Şu anki haliyle de sıcak çalıştırmada da bir problemim yok.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti erginbkr » 30 Eyl 2013, 23:36

benzinde farkedilemeyen küçük bir problem gazda kendini hemen belli eder...dediğim gibi bir usta karbüratörcü görsün...karbüratörde sorun yoksa ayarını yapar verir zaten...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir