Felicia İçin Kış Lastiği

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia İçin Kış Lastiği

İleti fung_hu » 06 Ekm 2013, 03:54

Arkadaşlar aracımın üzerinde Bridgestone B320 model yazlık lastik var. Lastikler 2005 model şimdilik iyi durumda 1-2 sene daha giderim diye düşünüyorum. dişleri sıfır gibi daha lastiklerin çatlaklarda yok denilecek kadar az.
Şimdi ise asıl konuya geleyim.
Petlas 165/70 R13 Tl W601 marka kış lastiği almayı düşünüyorum. petlas kullanan varmı acaba aranızda. tavsiye eden yada etmeyen. Kışlıklar için fazla bütçe ayırmayı düşünmüyorum o yüzden yüksek fiyatlılara bakmak istemiyorum.Farklı olarak fiyat performans olarak önerdiğiniz lastik varmı. kar yağmadan lastik alıyım diyorum bir an önce.

fung_hu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: emre
Nereden: Çorum
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi Safaline, Doblo2

İleti fencolic » 06 Ekm 2013, 08:20

Ben geçen yıl petlas snowmaster w601 aldım. 175-70-13. Eğer fiyatı diğer markalardan uygunsa kesinlikle tavsiye ederim, işini iyi yapıyor. En kötü kış lastiği en iyi yaz lastiğinden iyidir derler.. Gerçekten öyle. Arabanın yola tutunduğunu hissediyorsunuz. Ancak fazla fark yoksa bence bridgestone da bakabilirsiniz.

Yalnız şöyle bir anımı anlatayım..4 tane petlas kış lastiği aldım 1 yıl yol yardımı verdiler. Cama da bir etiket yapıştırdılar. Tabi ben kış lastiğini ekimde aldım nisanda çıkarıp depoya koydum doğal olarak. Sonra ağustos ayında izbe bir yerde yolda kaldım. Yol yardımını aradım..Aracın üzerinde kış lastiği yoksa yardımdan yararlamayacağımı söylediler. Asfalta yumurta kırsan pişecek bir sıcak var adamlar kış lastiği takılı mı diye soruyor dalga geçer gibi.. Yorumu size bırakıyorum..

Yani lastik alırken buna da dikkat edin, sorun.

biR dERdiM vaR biN dERMaNA dEĞişMeM

Kullanıcı avatarı
fencolic
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Düzce
Arabanız: Felicia 1.3 GLXi

İleti skodaizm » 06 Ekm 2013, 08:28

fencolic yazdı:Ben geçen yıl petlas snowmaster w601 aldım. 175-70-13. Eğer fiyatı diğer markalardan uygunsa kesinlikle tavsiye ederim, işini iyi yapıyor. En kötü kış lastiği en iyi yaz lastiğinden iyidir derler.. Gerçekten öyle. Arabanın yola tutunduğunu hissediyorsunuz. Ancak fazla fark yoksa bence bridgestone da bakabilirsiniz.

Yalnız şöyle bir anımı anlatayım..4 tane petlas kış lastiği aldım 1 yıl yol yardımı verdiler. Cama da bir etiket yapıştırdılar. Tabi ben kış lastiğini ekimde aldım nisanda çıkarıp depoya koydum doğal olarak. Sonra ağustos ayında izbe bir yerde yolda kaldım. Yol yardımını aradım..Aracın üzerinde kış lastiği yoksa yardımdan yararlamayacağımı söylediler. Asfalta yumurta kırsan pişecek bir sıcak var adamlar kış lastiği takılı mı diye soruyor dalga geçer gibi.. Yorumu size bırakıyorum..

Yani lastik alırken buna da dikkat edin, sorun.

Yol yardımı var diye lastik almanın, yanında hediye veriyorlar diye eve gereksiz eşya almaktan farkı yok demek ki. Bana göre de bu işte uzman olan bir firmanın lastiğini almakta yarar var.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti A.ustun » 06 Ekm 2013, 11:19

185-60-14 Kış lastiği bende petlas düşünüyorum. Başka tecrübeleriniz varsa paylaşırsanız seviniriz
A.ustun
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Kocaeli
Arabanız: 2000 felicia 1.6 glxi

İleti fung_hu » 06 Ekm 2013, 12:22

Petlas tanesi 90 liraya var. 1 teker olsa fark görülmez alınırda 4 tane olunca çok oluyo aradaki fark. Yazlıklarım brig zaten. kışlıklarda Petlas alıyım diyorum. Kışlık petlas beni pişman etmez heralde kullananlar memnun. yol yardımı yada herhangi bi servis olarak değilde kış lastiği olarak görevini yaptığını söylüyorlar. Bide ülkemiz kazansın istiyorum. bu lastiği alırsam seneye daha iyi bi lastik çıkarırlar diye düşünüyorum.
Bide 175-70-13 lastik almam yakıta ne kadar biner. yol tutuş olarak arada gözle görülür bi fark varmı yoksa ojinalden şaşma mı dersiniz
fung_hu
CLASSIC
CLASSIC

İleti fung_hu » 06 Ekm 2013, 12:28

Bu lastikler arasındaki fark nedir acaba

Petlas 165/70 R 13 Tl W601 T Rf* Kış Lastiği

Petlas 165/70 R 13 Tl W601 T* Kış Lastiği

fiyat farkı 5 lira ama bu Rf* ile T* arasındaki farklılık nedir
fung_hu
CLASSIC
CLASSIC

İleti fencolic » 06 Ekm 2013, 17:24

fung_hu yazdı:Bu lastikler arasındaki fark nedir acaba

Petlas 165/70 R 13 Tl W601 T Rf* Kış Lastiği

Petlas 165/70 R 13 Tl W601 T* Kış Lastiği

fiyat farkı 5 lira ama bu Rf* ile T* arasındaki farklılık nedir

Rf : Yani ekstra güçlendirilmiş teller kullanıyorlar lastikte. 5 liraya ne kadar güçlenirse artık..

Kullanıcı avatarı
fencolic
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fencolic » 06 Ekm 2013, 17:29

fung_hu yazdı:Petlas tanesi 90 liraya var. 1 teker olsa fark görülmez alınırda 4 tane olunca çok oluyo aradaki fark. Yazlıklarım brig zaten. kışlıklarda Petlas alıyım diyorum. Kışlık petlas beni pişman etmez heralde kullananlar memnun. yol yardımı yada herhangi bi servis olarak değilde kış lastiği olarak görevini yaptığını söylüyorlar. Bide ülkemiz kazansın istiyorum. bu lastiği alırsam seneye daha iyi bi lastik çıkarırlar diye düşünüyorum.
Bide 175-70-13 lastik almam yakıta ne kadar biner. yol tutuş olarak arada gözle görülür bi fark varmı yoksa ojinalden şaşma mı dersiniz

Ben arabamda hep 175-70-13 kullandım yazlık ta kışlık ta. Kış lastiği birkaç kuruş daha fazla yakıyor tabi havaların soğuk olmasının da etkisi var. Ancak çok etkilemez. 23 kuruş yakıyorsan 25 olur taş çatlasa..olmaz bile. 175-70-13 piyasada çok bulunan bir ebattır bence onu alın. Bu arada tarihine de bakın 2013 tarihli olsun.

Kullanıcı avatarı
fencolic
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti A.ustun » 07 Ekm 2013, 18:40

fencolic yazdı:
fung_hu yazdı:Petlas tanesi 90 liraya var. 1 teker olsa fark görülmez alınırda 4 tane olunca çok oluyo aradaki fark. Yazlıklarım brig zaten. kışlıklarda Petlas alıyım diyorum. Kışlık petlas beni pişman etmez heralde kullananlar memnun. yol yardımı yada herhangi bi servis olarak değilde kış lastiği olarak görevini yaptığını söylüyorlar. Bide ülkemiz kazansın istiyorum. bu lastiği alırsam seneye daha iyi bi lastik çıkarırlar diye düşünüyorum.

Ben arabamda hep 175-70-13 kullandım yazlık ta kışlık ta. Kış lastiği birkaç kuruş daha fazla yakıyor tabi havaların soğuk olmasının da etkisi var. Ancak çok etkilemez. 23 kuruş yakıyorsan 25 olur taş çatlasa..olmaz bile. 175-70-13 piyasada çok bulunan bir ebattır bence onu alın. Bu arada tarihine de bakın 2013 tarihli olsun.

Aldığınız ve alacağınız kış lastiklerinin fiyatını ve nereden aldığınızı yazarsanız hepimiz için çok bilgilendirici olur. Teşekkürler
A.ustun
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Kocaeli
Arabanız: 2000 felicia 1.6 glxi

İleti fung_hu » 07 Ekm 2013, 21:34

Çok fazla lastik alınabilecek site var. ben senin istediğin ölçülerde bir petlas kış lastiği buldum. özelden atıyorum mesaj olarak
fung_hu
CLASSIC
CLASSIC

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir