felicia tavan lambası az yanması

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

felicia tavan lambası az yanması

İleti serhan 74 » 08 Ekm 2013, 08:49

tavan lambası az yandığı için biraz tadilat gerekti arkadaşlar

gerekli malzeme
biraz karton
silikonlu şerit led
biraz kablo
lehim teli ve havya
patlak sofit

öncelikle tavan lambasının içine göre bir karton kesilir sonrasında şeritledlerden ben kesim yerlerinden sırasıyla 3 lü olarak 5 sıra kullandım isteğe bağlı daha az da kullanıla bilir golf 3 ümdede aynı uygulama ile 18 led kulanmıştım bunda 15 led tam sığıştı dikkat edilmesi gereken + ve - kutupların birbirine paralel lehimlenmesi isteğe ve yapıştırmaya bağlı seri olarakta lehimlene bilir
eğer sormak istediğiniz bişi varsa yardımcı olabilirim

resim görmek isterseniz aşağıdaki linkte diğer bir forumda ki üyeliğimde mevcut
http://www.vwtr.net/forum/skoda/felicia-az-yanan-tavan-lambasi-t38182.0.html;new#new

serhan 74
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: serhan yeğin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: felicia 1,9 glx

İleti fung_hu » 08 Ekm 2013, 21:43

çok uğraşmışın emeğine sağlık ama daha basit bir ürün var.
ledlerin birleşmiş hali ve aparatlı. aracım mavi o yüzden mavisini gösteriyim. 3.11 Dolar, kargoda ücretsiz sürekli alışveriş yaptğım bir site
http://www.banggood.com/Wholesale-Blue- ... 33586.html
fung_hu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: emre
Nereden: Çorum
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi Safaline, Doblo2

İleti serhan 74 » 09 Ekm 2013, 08:04

fung_hu yazdı:çok uğraşmışın emeğine sağlık ama daha basit bir ürün var.
ledlerin birleşmiş hali ve aparatlı. aracım mavi o yüzden mavisini gösteriyim. 3.11 Dolar, kargoda ücretsiz sürekli alışveriş yaptğım bir site

öncelikle teşekkür ederim , bahsettiğin üründe güzelmiş ama birde işin şu kısmı var insan kendisi yaptığı zaman bişeyleri daha bi başka oluyo yani en azından benim için
mesela şöyle diyim çok büyük arıza olmadıkça tamirciyede gitmem mahalleli bile takılır bana sokakta araba ile uğraşırken getirelim şu bizim arabayı da onu da yap diye
senin tavsiye ettiğin ürünün değişken duy için aparatları güzelmiş çok seçenekli
serhan 74
CLASSIC
CLASSIC

İleti fung_hu » 09 Ekm 2013, 14:02

öncelikle teşekkür ederim , bahsettiğin üründe güzelmiş ama birde işin şu kısmı var insan kendisi yaptığı zaman bişeyleri daha bi başka oluyo yani en azından benim için
mesela şöyle diyim çok büyük arıza olmadıkça tamirciyede gitmem mahalleli bile takılır bana sokakta araba ile uğraşırken getirelim şu bizim arabayı da onu da yap diye
senin tavsiye ettiğin ürünün değişken duy için aparatları güzelmiş çok seçenekli[/quote]

Komşu olsak benim arabayada yaptırırdım ama yakınımda senin gibi birileri olmayınca bende bu yollara başvuruyorum.
tabikide kendi yaptığın kadar güzel olmaz. verdiğin emek yeter senin
fung_hu
CLASSIC
CLASSIC

İleti blauzahn » 09 Ekm 2013, 15:13

Siteyi beğendim. Benim de uzak doğuda alışveriş yaptığım bir kaç site var. Onlarda hiç bakmamıştım böyle parçalar var mı diye... Bu arada tavan lambasını nasıl söküyoruz yerinden?
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti fung_hu » 09 Ekm 2013, 15:45

Siteyi beğendim. Benim de uzak doğuda alışveriş yaptığım bir kaç site var. Onlarda hiç bakmamıştım böyle parçalar var mı diye... Bu arada tavan lambasını nasıl söküyoruz yerinden?[/quote]

Sizin alışveriş yaptığınız ve önerdiğiniz site varmı acaba.
birde dx.com var, burda kargo biraz daha yavaş ancak banggood.com'da 3 haftada geliyor ürün. dx'de daha fazla çeşit var. ikisindende sürekli alıyorum problem çıkmadı hiç birinde kargo takip numarası için 1.70 dolar daha öderseniz takip etme şansınız doğuyor, yoksa bedava kargo ile gelene kadar beklemek zorundasınız. ama hiç gelmediği olmadı. hafıza kartı istedim 1 liraya o bile geldi ücretsiz kargo ile
fung_hu
CLASSIC
CLASSIC

İleti blauzahn » 09 Ekm 2013, 17:49

fung_hu yazdı:Siteyi beğendim. Benim de uzak doğuda alışveriş yaptığım bir kaç site var. Onlarda hiç bakmamıştım böyle parçalar var mı diye... Bu arada tavan lambasını nasıl söküyoruz yerinden?

Sizin alışveriş yaptığınız ve önerdiğiniz site varmı acaba.
birde dx.com var, burda kargo biraz daha yavaş ancak banggood.com'da 3 haftada geliyor ürün. dx'de daha fazla çeşit var. ikisindende sürekli alıyorum problem çıkmadı hiç birinde kargo takip numarası için 1.70 dolar daha öderseniz takip etme şansınız doğuyor, yoksa bedava kargo ile gelene kadar beklemek zorundasınız. ama hiç gelmediği olmadı. hafıza kartı istedim 1 liraya o bile geldi ücretsiz kargo ile[/quote]

dx.cm, focalprice.com, aliexpress.com dan alışveriş yapıyorum bende. Kargo takip numaralı yapıyorum, yoksa posta gelince veletler uçuruyorlar posta kutusundan.. :)

Tavan lambasını nasıl sökeriz diye sormuştum bu arada :/ Bilmeden kanırtarak kırmak istemiyorum...
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fung_hu » 09 Ekm 2013, 18:28

bu sitelerden sadece dx'i kullanıyorum. diğerlerinide ihtiyaç doğrultusunda tavsiyen üzerine kullanırım.

Bu arada harbiden bu tavan lambası nasıl sökülüyo. bende fazla zorlamak istemedim.
Serhan bey nasıl söktü merak ettim. basittir muhtemelen ama öyle parçaların kırılması iyi olmuyo bi daha temin edemeyiz sonra sıkıntı olur.
fung_hu
CLASSIC
CLASSIC

İleti serhan 74 » 10 Ekm 2013, 09:03

blauzahn yazdı:

Siteyi beğendim. Benim de uzak doğuda alışveriş yaptığım bir kaç site var. Onlarda hiç bakmamıştım böyle parçalar var mı diye... Bu arada tavan lambasını nasıl söküyoruz yerinden?

merhaba tavan lambasının tam ortada menteşe yeri var düz tornavida yardımı ile camı ile çerçevesini biraz araladınmı çıkıyo

arkadaşlarım bir kısım parçalarımız vw tavan lambamızda polo ve eskitip caddy ler ile aynı
bir ilan gördüm paylaşıyım dedim

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-volkswagen-polo-6n1-94-99-orijinal-tavan-lambasi-118191301/detay/
serhan 74
CLASSIC
CLASSIC

İleti fung_hu » 10 Ekm 2013, 09:15

Ben cesaret edemedim kırılır diye. Ama bi daha deneyim çindeki ledleri isteyimde gelince takarım.
Teşekkür ederim Serhan bey. Başka yaptığın ve önerdiğin bişeyler olursa paylaş. Tabi bizimde yapabileceklerimizden olsun
fung_hu
CLASSIC
CLASSIC

İleti serhan 74 » 10 Ekm 2013, 09:20

fung_hu yazdı:Ben cesaret edemedim kırılır diye. Ama bi daha deneyim çindeki ledleri isteyimde gelince takarım.
Teşekkür ederim Serhan bey. Başka yaptığın ve önerdiğin bişeyler olursa paylaş. Tabi bizimde yapabileceklerimizden olsun

ok
zaten bişiler yaptıkça ara ara yazarım buraya açıkçası şu an aklımda olan bişi daha var golf3 stopları uyarmı diye düşünüyorum bu araçlara onu deniycem bide bakalım şekil şemal aynı sadece vidalama yerleri uymaya bilir
serhan 74
CLASSIC
CLASSIC

İleti mustklc » 10 Ekm 2013, 09:58

Bu bang dood güzelmiş. gittigidiyor gibi farklı kullanıcılar mı satıyor yoksa, tek elden mi satış var?
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti fung_hu » 10 Ekm 2013, 12:36

banggood tek elden hb gibi. gelen postaların üzerinde isveç etiketi var. sanırım depoları isveçte.
fung_hu
CLASSIC
CLASSIC

İleti kerem » 15 Ekm 2013, 14:25

bende tavan lambasının içine gün ışığı renginde led koydum orjinal gibi duruyor ve aracın içini gayet güzel aydınlatıyor
kerem
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: kerem kalın
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Favorit 1994 LX

İleti blauzahn » 15 Ekm 2013, 14:37

tavan lambasını nasıl söküyoruz acaba?
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti serhan 74 » 19 Ekm 2013, 09:02

blauzahn yazdı:tavan lambasını nasıl söküyoruz acaba?

tavan lambasını sökmek gayet kolay gerekli olan bir tornavida düz ve biraz geniş ağızlı olursa daha iyi lambanın tam orta yerinde menteşe çıkıntıları var orayı hafif kanırtarak kurtarmalısın bi taraf kurtuldumu diğer tarafta aralanıyo lamba elinde bu kadar
serhan 74
CLASSIC
CLASSIC

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir