Cam kalkarken çat çat sesine pratik çözüm bilen var mı?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Cam kalkarken çat çat sesine pratik çözüm bilen var mı?

İleti kiyakfeli » 17 Ekm 2013, 07:11

herkese hayirli bayramlar.
camı kaldirirken once uc farkli noktada tak tak takilma sesi geliyordu. b azen durup geri bile geliyordu sanki onunde engel var gibi. kapi dosemesini sokup camin hateket ettigi yolu yagladim takilmalar duzeldi. fakat biraz kullanimdan sonra simdi de en tepede durma islemi yapmiyor. dugme basili ise cat cat calismaya devam ediyor.daha once basima gelmisti tamirci icindeki celik halati degistirince duzelmisti. degisimden baska cozum olabilir mi? en tepede cami durdurma isi nasil oluyor bilen var mi?

Felicia 2000 Glxi 1.3 mpi
Deniz Mavisi
Kullanıcı avatarı
kiyakfeli
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Felicia 2000 Glxi 1.3 mpi

İleti mustklc » 17 Ekm 2013, 10:39

kendisi cam hareket etmemeye baslayinca otomatik durur. muhtemelen bir ye re takiliyordur.
cat cat sesi de icinde disli var, disi kirildi ise bosa donuyordur.
açmadan bilinmez.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti orthosis » 17 Ekm 2013, 11:42

arkadaşım o ses bende de vardı. kapının döşemesini sök motor dahil tüm mekanizmayı da sök. motorun içinde motorun dönme hareketini halata ileten bir dişli var onun zamanla bazı dişleri köreliyor. o dişliyi bi bu işlerle uğraşan frezeciler var onlar dişlerini kaynakla doldurup frezeden geçiriyorlar, ondan sonra ne ses be takılma bişey kalmıyor. umarım yardımcı olabilmişimdir.
kolay gelsin
orthosis
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Isparta
Arabanız: skoda fabia I-skoda felicia 1.6

İleti kiyakfeli » 17 Ekm 2013, 16:57

orthosis yazdı:arkadaşım o ses bende de vardı. kapının döşemesini sök motor dahil tüm mekanizmayı da sök. motorun içinde motorun dönme hareketini halata ileten bir dişli var onun zamanla bazı dişleri köreliyor. o dişliyi bi bu işlerle uğraşan frezeciler var onlar dişlerini kaynakla doldurup frezeden geçiriyorlar, ondan sonra ne ses be takılma bişey kalmıyor. umarım yardımcı olabilmişimdir.
kolay gelsin

cevaplariniz icin tesekkurler. cam kalkerken ben elimle kalkmasina engel oldum durup geri gitti. guvenlik icin olmali herhalde. dislide problem varsa dediinizi yapacagim. problem disliden degildir diye dusunuyorum. cunku en tepede yapiyor bu cat cat motorun boss donme hareketini. diger camda en tepede basilida olsa da calismiyor. bir sekilde stoplama mekanizmasi calismiyor diye dusunuyorum.

tepede cat cat sesini yagladiktan sonra yapti. bir yerde yagdan dolayi temassizlik olmus olabilir mi? acmadan cozemez isem mecbur acacagim.
Deniz Mavisi
Kullanıcı avatarı
kiyakfeli
CLASSIC
CLASSIC

İleti kiyakfeli » 17 Ekm 2013, 17:11

mustklc yazdı:kendisi cam hareket etmemeye baslayinca otomatik durur. muhtemelen bir ye re takiliyordur.
cat cat sesi de icinde disli var, disi kirildi ise bosa donuyordur.
açmadan bilinmez.

disli kirik degildir insallah. sadece tepede yapiyor. uc calismadan ikisinde catliyor.
Deniz Mavisi
Kullanıcı avatarı
kiyakfeli
CLASSIC
CLASSIC

İleti okanoxki » 17 Ekm 2013, 17:24

kaldırma spirali değişmesi lazım
okanoxki
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: okan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: felicia

İleti felicia042 » 17 Ekm 2013, 17:54

en pratik çözüm bi kaportacı gitmek oda size sökecek cam kaldırma spiralinin içinden geçtiği plastik beyaz renkte bir boru var ya o kırıktır yada spiralde problem vardır. (%90 boruda )
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti Hun » 22 Ekm 2013, 00:12

Sorunu cevaplayan arkadaşlar haklı. aynı sorun bendede vardı. sanayiyede camı kaldıran motoru ekipmanı söküp onardılar.yenisi baya pahalıydı. neyse bi iki gün sonra ses gelmeye devam etti tekrar gittim. meğersem sağ ve sol kapı dışa doğru esnemiş.takozla düzelttiler. o günden beri ses yok.takılma yok.
Kullanıcı avatarı
Hun
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre KAYA
Nereden: Konya
Arabanız: Felicia 1,3 GLXi

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir