AKÜ IŞIĞI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

AKÜ IŞIĞI

İleti feliş » 24 Ekm 2013, 18:17

Merhaba arkadaşlar bizim felişi çalıştırınca rolantideyken akü ışığı yarım yanıyo gaza basınca veya farları yakınca geri sönüyor regülatör yeni değişmişti acaba yenidenmi bozuldu, yardımlarınızı bekliyorum

Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti furunotr » 24 Ekm 2013, 19:06

Regülatör dediğiniz konjektör mü???

Aslında aynı sorun bende var; yaz tatilinden dönerken başlamıştı; henüz elektrikçime gösteremedim...

Ancak şarz dinoması ve ona bağlı sistemler ile ilgili bir arıza olsa gerek; iyi bir oto elektrikçi bulup gösterin...

Şarz dinamosu kömürü azalmış ve bitmek üzere olabilir; dinamo konnektör (şimdi tam hatırlayamıyorum) ile ilgili sorun olabilir; konjektör v.s. ile ilgili problemler olabilir; veya sizin arızayı giderirken kablo bağlantılarını doğru dürüst yapamamış olabilirler...

Sonuçta rölantide aküye yeterli akım gelmiyor; devir yükselince normalö dönüyor olabilir; ancak bu da bir sorun...
furunotr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haluk Pirinç
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia Combi GLXİ

İleti feliş » 24 Ekm 2013, 20:46

furunotr yazdı:Regülatör dediğiniz konjektör mü???

Aslında aynı sorun bende var; yaz tatilinden dönerken başlamıştı; henüz elektrikçime gösteremedim...

Ancak şarz dinoması ve ona bağlı sistemler ile ilgili bir arıza olsa gerek; iyi bir oto elektrikçi bulup gösterin...

Şarz dinamosu kömürü azalmış ve bitmek üzere olabilir; dinamo konnektör (şimdi tam hatırlayamıyorum) ile ilgili sorun olabilir; konjektör v.s. ile ilgili problemler olabilir; veya sizin arızayı giderirken kablo bağlantılarını doğru dürüst yapamamış olabilirler...

Sonuçta rölantide aküye yeterli akım gelmiyor; devir yükselince normalö dönüyor olabilir; ancak bu da bir sorun...
Cevabınız için teşekkürler o dediğiniz konjektör onu yeni değiştirmiştik vika marka taktılar herhalde iyisi değil yansanayi olsa gerek
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti furunotr » 13 Kas 2013, 20:48

Ancak dün götürebildim aracı elektrikçime; tüm yolda akü ikaz ışığı az; yarım ya da tam yanar iken tamirciye 50 metre kala birden sönüverdi; haliyle tamircide yapılan ölçümler normal çıktı; yine de konjektörü değiştirdik; 20 lira konjektör ve 15 lira işçilik maliyeti...

Sonra tüm yol geri dönerken bir daha ikaz ışığı yanmadı; sanırım problemim çözüldü...

Eğer sizdeki bu ve yukarıda saydığım problemler değil ise bir yerlerde kaçak v.s.de olabilir...
furunotr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haluk Pirinç
Arabanız: Felicia Combi GLXİ

İleti ahmetim85 » 13 Kas 2013, 23:49

konjektör arızalı kardeşim ilk zamanlarda fazla bi etkisi olacağını zannetmem ama yakın zamanda değiştirmeni öneririm
Kullanıcı avatarı
ahmetim85
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ahmet sonkur
Nereden: İzmir
Arabanız: doğan sl

İleti feliş » 16 Kas 2013, 11:52

Bu konjektörün hangi markası iyidir acaba bilen varmı?
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Bülent Elibol » 17 Kas 2013, 19:45

Şarj dinamosunun diyot tablosuna baktır.Konjektörüde kontrol ettir.RTL markası iyidir.
Tekirdağ/Çorlu Skoda'cı Bülent Elibol Zafer Mah.Yeni Sanayi Sit.Şehit Yüzbaşı Yücel Kenter Cad.No:2 A8-11 Blok
GSM:05355216500
www.skodacorluservis.com
ototeknikcorlu@hotmail.com
Bülent Elibol
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Bülent Elibol
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia Combi 1.3 Mpi

İleti fung_hu » 18 Kas 2013, 22:16

bendede aynı skıntı vardı. araba rolantide iken ışık kızarıyor ancak devir alınca ışık sönüyor. diyot tablosu tamir edildi şuan çok iyi oldu. inş böylede gider
fung_hu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: emre
Nereden: Çorum
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi Safaline, Doblo2

İleti demirci37 » 06 Arl 2013, 02:07

Arkadaslar sene 2013 gec olacak ama basina boyle bir durum gelebilecek dostlara tavsiyem sudur ki.. akunuzun isigi her ne sebeple olsun yaniyor ise onu derhal bi elektrikciye gosterin. Ilk bakacagi yer zaten sarz dinamosu olacaktir. Cunki arac yolda iken sarz yapmiyor ve devamli akuden yiyordur. Teyip dinlersiniz akuden.. sinyal verirsiniz akuden.. farlari yakarainiz akuden birde benim gibi sisleriniz varsa ve arac icinde telefon pc gibi aletleri sarz ederseniz oda akuden.. sonra giden arac hareket halindeyken birden durur hic bir elektronigi calismaz halicte yolda kalirsiniz ..yediemin yaparsiniz ve eve yayan donersiniz.. ee bunun sonraki sabahida var tamirci sirasi beklersin ise gec kalirsin vs... bak ne kadar sikinti :)) yerinizde olsam hemen baktirirdim. Sonuc; sarz dinamosunun konjektorleri degisti. 50tl. Iscilik 40tl. 4 saat tesbit ve tamir zamani aa unutmadan bide is ariyorum :))

Sloganim "dinamo candir gerisi heycandir" ;) ugurlar olaa
demirci37
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Murat Demirci
Arabanız: skoda felicia 1.3 glxi 2000 model

İleti feliş » 06 Arl 2013, 12:28

Yorumlar için teşekkürler zaten bi sanayi yolu gözüküyordu
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE