baskı balata yardım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

baskı balata yardım

İleti myege35 » 24 Ekm 2013, 22:38

selam arkadaşlar son zamanlar da geri vitese taktığımda tam oturmuyor geri vitese gemiş gibi duruyor ama haraket almaya başladığında tak diye bir ses gelip yerinden çıkıyor. debriyajı tazeleyip bir daha takıyorum hararek alıyor. bunu neden yapar balatadan mı yok vites kutusunda mı

myege35
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: gökhan erdogmus
Nereden: İzmir
Arabanız: 1997 skoda felicia 1.6 glxi

İleti baho06 » 26 Ekm 2013, 15:54

valla ikisindende olabilir dostum.diğer viteslerde böyle bir sorun varmı...hatta geri vites dişlisinde bir sıkıntı olabilir
baho06
CLASSIC
CLASSIC

İleti PİCK-UP » 27 Ekm 2013, 19:10

ilk baş geri vitese oturmaz son zamanlarda 1 e bile takamazsın arabayı kütürder geçmez.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti blauzahn » 27 Ekm 2013, 20:06

PİCK-UP yazdı:ilk baş geri vitese oturmaz son zamanlarda 1 e bile takamazsın arabayı kütürder geçmez.

Baskı balata mı yoksa dişliden mi? Benim de son zamanlarda geri vitese geçme ile ilgili bir sıkıntım var. Ustan en son baktığında baskı balata iyi demişti ama geri vitese dişli sesini duymadan geçmiyor. Dişli sesini duymazsam geçmemiş oluyor...
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti lkwdriver » 03 Kas 2013, 16:03

şanzıman yağını yakın tarihte değiştinmi. değişmediysen değiştir düzelir büyük ihtimal ,birde vites kolunda boşluk varsa şanzımanın altında küçük bir kutu var, onunda tamir takımını değiştir. genelde şanzıman yağına takviye yaptırılır eksildilkçe, aslında onunda bir değişme ömrü var. yağ özelliğini kaybeder. kışın daha çok soğuklarda problem çıkarır ilk çalışmalarda motor ısınana kadar, birde kaliteli yağ kullanın ucuz yağlarda aynı problem kısa süre sonra devam eder. kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
lkwdriver
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: coşkun aytan
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: skoda felicia 1,9 glx

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir