FELİCİA ARABAMDAN MOTOR SOĞUKKEN GELEN SES

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FELİCİA ARABAMDAN MOTOR SOĞUKKEN GELEN SES

İleti YAŞAR AHMET KAHVECİ » 08 Kas 2013, 13:20

Selam arkadaşlar. Bende 2000 model scoda felicia 1,3 glxi var. Arabamı sabahları ilk çalıştırmamda (motor soğukken oluyor) motor tarafından bir ses geliyor. Yaklaşık 5 dakika felan sürüyor. Motor ısındımı ses kesiliyor.Daha önce bu tür bir durumla karşılaştınız mı hiç ?

YAŞAR AHMET KAHVECİ
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: YAŞAR AHMET KAHVECİ
Nereden: Konya
Arabanız: SKODA FELİCİA GLXİ

İleti blauzahn » 08 Kas 2013, 16:54

ses sürücü tarafından mı geliyor? eğer öyleyse ve sürtünme gibi bir ses ise şanzımanda 5. vites dişlisinden geliyor o ses. benim aracımda da aynı durum söz konusu, o dişli için soğukta iyi yağlama olmadığından geliyor, bir süre sonra araç ısınınca geçiyor. ustam herhangi bir sıkıntı yok çok uzun vadede problem olabilir demişti.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti feliş » 08 Kas 2013, 16:57

Aynı ses bende de var usta bişey olmaz deyince ilgilenmedim 5 dakika sonra ses kesiliyor
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti KorsanKedi » 08 Kas 2013, 21:39

Bahsettiğiniz bu ses hareket halindeyken mi geliyor yoksa, hareket olmadan mı? Bende de sabah ilk çalıştırmada yola çıkıp bir 5 dk gibi bir süre ile bilya sesine benzer bir ses alıyorum, Sonra ise gün içinde bir daha bu sesi duymuyorum. Ertesi sabah yine aynı. Aracım 1.6 2001.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: İlhan Alan
Nereden: Bursa
Arabanız: Punto Evo 1.4 2012

İleti blauzahn » 09 Kas 2013, 10:24

KorsanKedi yazdı:Bahsettiğiniz bu ses hareket halindeyken mi geliyor yoksa, hareket olmadan mı? Bende de sabah ilk çalıştırmada yola çıkıp bir 5 dk gibi bir süre ile bilya sesine benzer bir ses alıyorum, Sonra ise gün içinde bir daha bu sesi duymuyorum. Ertesi sabah yine aynı. Aracım 1.6 2001.

Benim yukarıda anlattığım ses araç ilk çalıştığı anda başlıyor yani hareket olmadan, hareket edince de devam ediyor. 5 dk sonra zaten kesiliyor. Birde sesin oradan gelip gelmediğini test etmek için park halindeyken sesi duymaya başlayınca debriyaja basın ses kesilir. Debriyajdan ayağınızı çekince ses tekrar gelir...
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti YAŞAR AHMET KAHVECİ » 09 Kas 2013, 13:02

ARKADAŞLAR BENİN ARABADA SES HARAKET HALİNDEYKENDE VAR. RÖLENTİDE ÇALIŞIRKEN GAZA BASINCA KESİLİYOR. GAZDAN ÇEKİNCE TEKRAR OLUYOR. MOTOR ISININCA SES TAMAMEN KESİLİYOR.(YAKLAŞIK 5 DAKİKA) BU OLAY SADECE MOTOR SOĞUKKEN OLUYOR.
YAŞAR AHMET KAHVECİ
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: YAŞAR AHMET KAHVECİ
Nereden: Konya
Arabanız: SKODA FELİCİA GLXİ

İleti furunotr » 09 Kas 2013, 19:58

Zincir sesi de olabilir...
furunotr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haluk Pirinç
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia Combi GLXİ

İleti kutlay006 » 10 Kas 2013, 00:26

benim araçtada var o ses..ilk çalıştırmada genelde motor sogukken yapıyor..debreyaja basınca kesiliyor ayrıca araçla 1 süre yol gittiğimde yine kesiliyor..5 vites dişlisinin yaptıgını söyledi usta..herhangi bir sıkıntı yapmaz dedi..tamiri için 200 liran çıkar ama yaptırmana gerek yok dedi..bende o şekilde kullanıyorum..
1992 Skoda Favorit
06 FJV 53 - BEJ
Kullanıcı avatarı
kutlay006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kutlay Yıldız
Arabanız: Küheylan 135L

İleti feliş » 04 Arl 2013, 12:47

Merhaba arkadaşlar cevap verecektim ama gözümden kaçmış kusura bakmayın, o ses önemli değil çünkü sabahları soğuk olduğu için ve araba yeni çalıştığı için debriaj tam bırakmız nereden biliyorsun derseniz şöyle ben arabayı düzlük yere çektim el freni vs. inmiş halde boşta debriajı çekince hafiften kalkar gibi devir 8500'den 8000'e düşüyor ve araba çok az hareket etmeye çalışıyor ama yarım saat sonra ısındıktan sonra denedim hiç bir hareketlenme olmuyor yani yağ vs. herşey soğuyor ve dolaşımı zorladığı için sıyırma sesi veya su sesi gibi ses yapıyor yani önemli bir ses değil hiç kafanıza takmanıza gerek yok iyi günler
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti yildizer » 03 Oca 2015, 13:38

aynı ses benden de geliyordu, ustaya götürdüğümde sabahları motor soğukken ilk çalıştırdığınızda hava filtresine giden borunun hafifden yerinden çıkması durumuda oluştuğunu söyledi, ilk çalıştırmada kompresör hava üflediği için ve o boruda hafif yerinden çıktığı için hava kaçağı sesi dedi. Çok önemli bir durum olmadığını söyledi. Ve boruyu yerine taktı sorun düzeldi. Kontrol etmenizde fayda var herhangi bir masraf yapmadan kendinizde takabilirsiniz. Çok basit, herhangi bir elektronik aksam falan değildir.
yildizer
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: EREN YILDIZ
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: SKODA OCTAVİA 1.6 CLASSİC 2009

İleti Bülent Elibol » 05 Haz 2015, 21:08

Eksantrik zincirinde boşluk vardır ondan yapar.
Tekirdağ/Çorlu Skoda'cı Bülent Elibol Zafer Mah.Yeni Sanayi Sit.Şehit Yüzbaşı Yücel Kenter Cad.No:2 A8-11 Blok
GSM:05355216500
www.skodacorluservis.com
ototeknikcorlu@hotmail.com
Bülent Elibol
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Bülent Elibol
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia Combi 1.3 Mpi

İleti Ahmet BALKANCI » 06 Haz 2015, 11:06

ARKADAŞLAR BENDE FELİCİA KULLANICISIYIM. ÇORLU'DAN BÜLENT ELİBOL'UN GÖRÜŞÜNE KATILIYORUM. ÇÜNKÜ TRAKYA BÖLGESİNDE TANIDIĞIM SKODA USTALARINDAN DIR. BU ARAÇLARDAN HER USTA ANLAMIYOR ARKADAŞLAR. BAKIMLARINI ZAMANINDA YAPARSAK SORUN ÇIKARMAZ FELİCİA'LAR. SAYGILAR SUNARIM.
Ahmet BALKANCI
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet BALKANCI
Nereden: Edirne
Arabanız: SKODA FELİCİA 2000

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir