CAM FİLMLERİNİ SÖKTÜRDÜLER

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

CAM FİLMLERİNİ SÖKTÜRDÜLER

İleti feliş » 08 Kas 2013, 16:55

Merhaba arkadaşlar bu cam filmleri artık serbest değilmiydi geçen gün söktürdüler yoksa arabayı parka çekeceğiz dediler sökmekte doğru yaptım yanlışmı bi bilgi verirseniz sevinirim

Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti tarık » 08 Kas 2013, 17:15

Bende serbest diye biliyorum polisden polise değişiyor heralde.
tarık
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: koymatlı
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: favorid 135 lx

İleti 34superb34 » 08 Kas 2013, 17:46

polisten polise değiştiği kesin kimisi adam gibi adam uyarıyo kimisi inatlaşıyo. Bana sök demediler şimdiye kadar ama sök derlerse sökmem herhalde ailem arka tarafa biniyor küçük çocuğum var benim.Polisi şikayet ederim avukat abim var benim :)
34superb34
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: SUPER B

İleti selhal » 08 Kas 2013, 18:57

Arkadaşlar Trafik polislerinin cam filmlerini söktürmesi karayolları trafik kanununun 30/1 A maddesinde yer alan "Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıları olan araçları kullanmak, karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanmak, "kuralından dolayıdır. Ayrıca camları filmlenmiş araçlar ile gece gerideki ve yanlardaki görüş aşırı derecede düştüğünden dolayı bazı istenmeyen kazalar meydana gelebilmektedir. bu nedenle cam filmlerinin kullanılması trafik yönünden sakıncalı bulunmaktadır.
selhal
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Gaziantep
Arabanız: skoda felicia

İleti feliş » 08 Kas 2013, 20:27

selhal yazdı:Arkadaşlar Trafik polislerinin cam filmlerini söktürmesi karayolları trafik kanununun 30/1 A maddesinde yer alan "Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıları olan araçları kullanmak, karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanmak, "kuralından dolayıdır. Ayrıca camları filmlenmiş araçlar ile gece gerideki ve yanlardaki görüş aşırı derecede düştüğünden dolayı bazı istenmeyen kazalar meydana gelebilmektedir. bu nedenle cam filmlerinin kullanılması trafik yönünden sakıncalı bulunmaktadır.
Bir yönden doğru ama bir yöndende katılmıyorum çünkü adam zaten film yaptırdıysa kendine güveniyordur yani hesaplayarak manevrasını yapacaktır yok geri geri gidemiyorsa vb. takıntı varsa zaten yaptırmaz.Önceden terörden dolayı yasak diyorlardı neyse dedik ama şimdi boştan boşa emeklerim gitti camların hepsini tek tek söküp evde güzelce kendim yapmıştım ama tekrar yapacağım bu sefer biraz açık renk olacak bunda da sök derlerse sökmem zaten açık olanları yasak değil
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti selhal » 09 Kas 2013, 19:54

cam filmi taktırmak sizin tercihiniz fakat eğer niyetiniz ailenizin rahatı için ise bence sadece arka camları filmletmeniz daha uygun olabilir ayrıca kolay kolay hiçbir poliste size ceza felan yazmaz. yok arabam daha güzel dursun diye tüm camları filmletiyorsanız o zaman aracınıza ceza yazılabilir ve aynı maddeden ikinci cezayı yerseniz aracınız bağlanır. yine de tercih sizin
selhal
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Gaziantep
Arabanız: skoda felicia

İleti kutlay006 » 09 Kas 2013, 22:39

selhal arkadaşımızın dediklerine katılıyorum
ek olarak;
hakkınızda yanlış bir işlem yapıldıgını düşünüyorsanız mahkeme yolu ile size kesilen cezanın ücretini geri alabiliyorsunuz..ben uğraşırım diyenlere duyurulur..internetten araştırırsanız emsal şikayetler ve kesilen cezaları geri alan vatandaşlar var..ceza işlemi tamamen polisin keyfine kalmış..normal uygulamada 1 ve 2 numara cam filmine herhangi bir müdahale yapılmıyor..3 numara polisine göre değişiyor...4 numara sizi sıkıntıya sokar..neden derseniz emniyetin kendi araçlarında bile 4 numara cam filmi yok. makam araçları bile 3 numara flim..gerisini siz düşünün artık..
1992 Skoda Favorit
06 FJV 53 - BEJ
Kullanıcı avatarı
kutlay006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kutlay Yıldız
Nereden: Ankara
Arabanız: Küheylan 135L

İleti feliş » 16 Kas 2013, 11:56

Artık olan oldu neyse şimdi söktüm 1 numara yani en açık amerikan çizilmez yaptım herhalde birşey demezler artık, yorumlarınız için teşekkürler
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Bluedays » 16 Kas 2013, 15:15

Artık olan olmuş kardeşim.
Yapacak bir şey yok fakat benim başıma gelirse birgün, böyle iş güzar bir polis...

O aracı oraya çek kardeşim, sökmüyorum, derim.
Aracı bu sebeple oraya çektiğin için beni aracımdan alı koyduğun için seni dava edeceğim derim.
Bu adama dava açarım. Sebep farketmiyor, suç ise cezasını yazsın, adam gibi.
Uğraşırım her türlü...

Araç çekmek nedir hala ya???
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti Skoda Daima » 16 Kas 2013, 16:53

Arkadaşlar;

Bu konu ile ilgili olarak bu işlemin yapılamayacağına dair açılmış ve kazanılmış bir dava var. detaylarını hatırlamıyorum ancakgaliba forumda daha önceden dönen bir muhbette gördüm. Mahkeme adı geçen maddenin aracın teknik donanımında bir değişiklik olarak yorumlanması gerektiğini, camda yapılan işlemin kozmetik amaçlı olduğunu ve bu yönde yorumlanamayacağını belirterek keilen cezayı iptal etmişti. Bu mahkeme kararına bir şekilde ulaşın ve bunu aracınızda bulundurun. Bu muhabbeti çeken polislerin de gözlerine sokun.Google dan baktım donanım haberdeki mevzu ile ilgili yazılar aşağıdaki linkte. http://forum.donanimhaber.com/m_62350000/tm.htmElemanlar önce kendi meslektaşlerındaki yan camlar dahil simsiyah filmleri söktürsünler de sonra normal vatandaşa sarsınlar. emniyet müdürlükleri personel parkınaki araçların neredeyse tamamı flimli. Bu yasak emniyet mensubu olmayan vatandaşlara mı yönelik tıpkı emniyet şeridini "Emniyetin şeridi" gibi kullanmak gibi...

Ulan millet Marsa gidiyor zibidilerin uğraştığı şeye bak hala yahu...
Skoda Daima
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Murat Şerif Keçik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Octavia 1,6 TID DSG

İleti feliş » 16 Kas 2013, 19:14

Skoda Daima yazdı:Arkadaşlar;

Bu konu ile ilgili olarak bu işlemin yapılamayacağına dair açılmış ve kazanılmış bir dava var. detaylarını hatırlamıyorum ancakgaliba forumda daha önceden dönen bir muhbette gördüm. Mahkeme adı geçen maddenin aracın teknik donanımında bir değişiklik olarak yorumlanması gerektiğini, camda yapılan işlemin kozmetik amaçlı olduğunu ve bu yönde yorumlanamayacağını belirterek keilen cezayı iptal etmişti. Bu mahkeme kararına bir şekilde ulaşın ve bunu aracınızda bulundurun. Bu muhabbeti çeken polislerin de gözlerine sokun.Google dan baktım donanım haberdeki mevzu ile ilgili yazılar aşağıdaki linkte. http://forum.donanimhaber.com/m_62350000/tm.htmElemanlar önce kendi meslektaşlerındaki yan camlar dahil simsiyah filmleri söktürsünler de sonra normal vatandaşa sarsınlar. emniyet müdürlükleri personel parkınaki araçların neredeyse tamamı flimli. Bu yasak emniyet mensubu olmayan vatandaşlara mı yönelik tıpkı emniyet şeridini "Emniyetin şeridi" gibi kullanmak gibi...

Ulan millet Marsa gidiyor zibidilerin uğraştığı şeye bak hala yahu...
Bakın bunları iyi dediniz bi fotokobisini çekip arabaya koyacağım çevirme olursa bu nasıl adalet deyip bakarız, birde dediğiniz gibi polis arabalarının hepsinde koyu renk film var onlar ne diye yaptırıyor kendiliğinden mi yapışmış
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kispest » 26 Kas 2013, 12:43

Bir de şu yeni haberi okumanızı tavsiye ederim.

http://gundem.milliyet.com.tr/cama-siya ... efault.htm
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti feliş » 27 Kas 2013, 13:19

kispest yazdı:Bir de şu yeni haberi okumanızı tavsiye ederim.

http://gundem.milliyet.com.tr/cama-siya ... efault.htm
Evet geçenlerde gazetede okumuştum hayret ettim neyse zaten en açığını çektim herhalde buna da birşey demezler.
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Onur » 27 Kas 2013, 16:02

Arkadaşlar en açığı yada koyusu mavisi siyahı değil üstünde yazan kod E9 E 16 A7 vs camlara bakın sağ köşede veya başka bir yerinde yazar bunlara artık standart getirildi yani belli başlı kodları çekebilicez aracımıza ilk yakalamada söktürüolar yoksa sökmezsen ceza var ilk cezadan sonra tekrar yakalanırsan bağlarlar aracı bizim araçta E9 yazıyor çok kere kontrolden geçtik polis hiç birşey demedi adamlar direk ona bakıyor yani film çekiceksek hanisi yasal hangisi değil onu araştırıp çekmek lazım ....
Onur
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ONUR SERGÜL
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir