torpido boyama

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

torpido boyama

İleti sserif1907 » 03 Arl 2013, 12:22

my felicia bu araba manyakyaaaaa hastalık yapıyo adamda birsenedir bende aşık oldum şürüş keyfi yoltutuşu süper 1.3 değilde sanki 1.6 gibi 190 km hızı gördüm bende 205 vardı sattıktan sonra ufak motor alayım fazla hız yapmasın diye feliciayı aldım ama gel görki performans süpeeeeerrrr aksesurlarda arabada güzel duruyo tam tuninglik bi araba ne yapsan yakışıyo torpidoyu boyamaya karar verdim bikaç yabancı sitede boyanmış halini gördüm muhteşem olmuş tamircileri sevmediğim için kendim boyamak istiyorum bu pilastik boya ile ilgili bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum hangi cins ve marka boya tavsiye edersiniz

sserif1907
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: şerif türk
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: felicia

İleti feliş » 04 Arl 2013, 12:30

Merhaba arkadaşım, doğru söylüyorsun felicianın performansını bende çok seviyorum sadece yükte rampada birazcık bayılma yapıyor ama önemli değil 110'da çıkacağımız yeri 80-90'la çıkarız, boyaya gelince PLASTİDİP var ben araştırdım iyi birşey gibi görünüyor boyadığınız yeri beğenmezseniz kenarından bi açıklık bulup sökebilirsiniz aynen silikon gibi kullanışlı birşeye benziyor bi araştırın derim iyi günler
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti sserif1907 » 04 Arl 2013, 13:33

sağolasın arkadaşım bi araştırayım
sserif1907
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: şerif türk
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: felicia

İleti feliş » 04 Arl 2013, 14:45

Önemli değil yardımcı olabildiysem ne mutlu bana
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti Kindred Brujah » 04 Şub 2014, 11:11

Daha önce de bu ve benzer iddialara cevap yazmıştım. 1.3 Felicia nın 190 km hız yapması fiziksel olarak imkansız. Bununla ilgili teknik bilgi ve matematiksel hesaplama yöntemlerini de paylaşmıştım. Eğer araçta 190 km görebiliyorsanız, ya aracınızın dişli oranları ile oynanmış motoruyla oynanmıştır, ya da kilometre göstergeniz arızalıdır.

sserif1907 yazdı:my felicia bu araba manyakyaaaaa hastalık yapıyo adamda birsenedir bende aşık oldum şürüş keyfi yoltutuşu süper 1.3 değilde sanki 1.6 gibi 190 km hızı gördüm bende 205 vardı sattıktan sonra ufak motor alayım fazla hız yapmasın diye feliciayı aldım ama gel görki performans süpeeeeerrrr aksesurlarda arabada güzel duruyo tam tuninglik bi araba ne yapsan yakışıyo torpidoyu boyamaya karar verdim bikaç yabancı sitede boyanmış halini gördüm muhteşem olmuş tamircileri sevmediğim için kendim boyamak istiyorum bu pilastik boya ile ilgili bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum hangi cins ve marka boya tavsiye edersiniz
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti therasmus » 04 Şub 2014, 11:18

sserif1907 yazdı:my felicia bu araba manyakyaaaaa hastalık yapıyo adamda birsenedir bende aşık oldum şürüş keyfi yoltutuşu süper 1.3 değilde sanki 1.6 gibi 190 km hızı gördüm bende 205 vardı sattıktan sonra ufak motor alayım fazla hız yapmasın diye feliciayı aldım ama gel görki performans süpeeeeerrrr aksesurlarda arabada güzel duruyo tam tuninglik bi araba ne yapsan yakışıyo torpidoyu boyamaya karar verdim bikaç yabancı sitede boyanmış halini gördüm muhteşem olmuş tamircileri sevmediğim için kendim boyamak istiyorum bu pilastik boya ile ilgili bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum hangi cins ve marka boya tavsiye edersiniz

Bu mesajı okudukdan sonra acaba bilmediğim birşey varmı diye google-görsellerde tekrar felicia'ya bakma ihtiyacı hissettim.
Sonuç:Kargaya yavrusu şahin gibi görünürmüş.
therasmus
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: fd
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: roomster 1.2 style

İleti blauzahn » 04 Şub 2014, 11:38

Kindred Brujah yazdı:Daha önce de bu ve benzer iddialara cevap yazmıştım. 1.3 Felicia nın 190 km hız yapması fiziksel olarak imkansız. Bununla ilgili teknik bilgi ve matematiksel hesaplama yöntemlerini de paylaşmıştım. Eğer araçta 190 km görebiliyorsanız, ya aracınızın dişli oranları ile oynanmış motoruyla oynanmıştır, ya da kilometre göstergeniz arızalıdır.

şanzıman lastik (175-70-13) ve difransiyel ile yaptığım hesaplamada 5. vites 5000 devirde 180 civarı bir hız çıkıyor. tabi bu kağıt üstündeki hesaplama. 5000 devirde 170 civarı olur diye düşünüyorum. şahsen aracımda devir göstergesi yok fakat ortalama devri hissedebiliyorsunuz. silverline formanı olan mustafa kardeşimiz var kendisinin aracında 180km hızı gördüğü video var youtube da bulabilirsiniz. 4000 devirde 160'ı görüyor araç.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti Kindred Brujah » 04 Şub 2014, 11:51

Hesabınız doğru,
- 1.3 MPI motorlu felicia
- 5000 devirde,
- bütün aksamları mükemmelse, aşınma bozulma vs. hiçbirşey olmamış ise,
- yani kısaca ideal dünyada,
- 175/70/13 lastik ile
- 173,809152 kilometre hıza ulaşabilir. Bundan fazla bir hız yapması mümkün değil.

Ki bu hızı yapması da bana sorarsanız mümkün değil, çünkü illaki aşınmalar olacaktır dişlilerde ve diferansiyelde.

blauzahn yazdı:
Kindred Brujah yazdı:Daha önce de bu ve benzer iddialara cevap yazmıştım. 1.3 Felicia nın 190 km hız yapması fiziksel olarak imkansız. Bununla ilgili teknik bilgi ve matematiksel hesaplama yöntemlerini de paylaşmıştım. Eğer araçta 190 km görebiliyorsanız, ya aracınızın dişli oranları ile oynanmış motoruyla oynanmıştır, ya da kilometre göstergeniz arızalıdır.

şanzıman lastik (175-70-13) ve difransiyel ile yaptığım hesaplamada 5. vites 5000 devirde 180 civarı bir hız çıkıyor. tabi bu kağıt üstündeki hesaplama. 5000 devirde 170 civarı olur diye düşünüyorum. şahsen aracımda devir göstergesi yok fakat ortalama devri hissedebiliyorsunuz. silverline formanı olan mustafa kardeşimiz var kendisinin aracında 180km hızı gördüğü video var youtube da bulabilirsiniz. 4000 devirde 160'ı görüyor araç.
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir