kalorifer peteği

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kalorifer peteği

İleti ahmetim85 » 05 Arl 2013, 23:25

merhaba arkadaşlar arabamın kalorifer peteğini yeni aldım eskisini nasıl sökebilirim bilgilerinize ihtiyacım var sanırım petekte delik var sürekli su eksiltiyor :(

Kullanıcı avatarı
ahmetim85
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ahmet sonkur
Nereden: İzmir
Arabanız: doğan sl

İleti KorsanKedi » 05 Arl 2013, 23:58

Ben ısıtmıyor diyerek değiştirtmiştim, ama değişen bişey olmadı. Sökme işine gelince, çok zor olduğunu söyleyebilirim. Elektrikçi çok uğraştı, levye ile esnetti vs, çıkaramayında servisten bir arkadaşını aradı, torpidonun sökülmesi gerektiğini söyledi. O da inat etti zar zor çıkarrtı. Tek başına yapabileceğin bir şey değil yani. Basit bir yolu varsa başka arkadaşlar yardımcı olacaklardır.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: İlhan Alan
Nereden: Bursa
Arabanız: Punto Evo 1.4 2012

İleti felicia_3437 » 06 Arl 2013, 23:01

veliciyada torpidoyu sökerse petehe ulaşmaz zaten
ilk olarak işe akunuzu söküpyerinden cıkarın sonra kalarıfer hortumlarınızı cıkartıyorsunuz sonra peteğin takıldıhı yere ulaşıyorsunuz orada bır kapak var onu söküyorsunuz kalarifer fanın aracın şasesine bağlayan iki adet vidavar onlar söküyorsunuz sonra kalörüfer kabini öne doğru cekiyorsunuz peteği dışarı cekip alıyorsunuz sonra aynı şekilde topluyorsunuz ama dikat edin kabine fazla asılmayın dışarı ceker ken sonra icerideki telerde sorun oluyor düğmeleri tam calışmıyor cok hafıf geri cektiğinizde olayı yaparsınız kolay gelsin
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti ahmetim85 » 08 Arl 2013, 22:15

felicia_3437 yazdı:veliciyada torpidoyu sökerse petehe ulaşmaz zaten
ilk olarak işe akunuzu söküpyerinden cıkarın sonra kalarıfer hortumlarınızı cıkartıyorsunuz sonra peteğin takıldıhı yere ulaşıyorsunuz orada bır kapak var onu söküyorsunuz kalarifer fanın aracın şasesine bağlayan iki adet vidavar onlar söküyorsunuz sonra kalörüfer kabini öne doğru cekiyorsunuz peteği dışarı cekip alıyorsunuz sonra aynı şekilde topluyorsunuz ama dikat edin kabine fazla asılmayın dışarı ceker ken sonra icerideki telerde sorun oluyor düğmeleri tam calışmıyor cok hafıf geri cektiğinizde olayı yaparsınız kolay gelsin
çok teşekkür ederim Selim Bey vermiş olduğunuz bilgiler için uygulamayı hafta içi yapıp bilgi veririm.
Kullanıcı avatarı
ahmetim85
CLASSIC
CLASSIC

İleti ahmetim85 » 11 Arl 2013, 23:03

bugün itibariyle yeni peteği taktım arkadaşlar düşündüğümden de basit geldi değişim arkadaşlar bu 0 peteğin so geçiş kallarında plastiğe benzer bişeyler vardı bunları almak gerekiyormuydu?
Kullanıcı avatarı
ahmetim85
CLASSIC
CLASSIC

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir