SOL ÖN TEKER YARDIM

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SOL ÖN TEKER YARDIM

İleti pasali » 09 Arl 2013, 09:47

arkadaşlar hayırlı günler.

aracımda son 1 haftadır düz yolda seyir halindeyken birden bire sol ön tekerinden ses gelmeye başladı kontrol ettiğimde tekerin tam ortasında bulunan büyük somunun zannedersem aks somununun gevşek olduğunu fark ettim ve bunu sıktım. ses kesildi ve yaklaşım 30 km sonra tekrar ses geldiğini fark ettim tekrar kontrol ettiğimde aks somunu sevşek değildi. kirko ile kaldırdığımda arabanın tekeri sağa ve sola doğru boşluk olduğunu tekeri elimle sağa sola itekledimde sesin bundan kaynaklandığını fark ettim. sorun neyden kaynaklanıyor olabilir. bilgisi olan varmı?

pasali
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: berkay akbulut
Nereden: Ankara
Arabanız: felicia 1.3 glxi

İleti serhan 74 » 09 Arl 2013, 12:47

salıncak bağlantılarında yani rotil bağlantıları sorunlu olabilir birde aks somununu çok sıkmadınız inşallah çünkü iyice sıkıp saatin ters yönüne çok az gevşetmek gerekir ne sıkı ne gevşek olması için birde bilyayı bozmaması açısından
serhan 74
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: serhan yeğin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: felicia 1,9 glx

İleti KorsanKedi » 09 Arl 2013, 13:00

Berkay bey, bu ses "cırrrr" gibi bir ses olabilirmi? Buna benzer bir sorun bende yaşıyorum, sabahları soğukken oluyor, bir müddet yol gidince kesiliyor. Tamircilere anlatamıyorum bunu, anca onlara bırakmam lazımki sabah bu sesi duysunlar. İş'te kullandığım için de böyle bir imkanım yok.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: İlhan Alan
Nereden: Bursa
Arabanız: Punto Evo 1.4 2012

İleti pasali » 09 Arl 2013, 13:36

serhan bey ben gevşek olduğu için baya bi sıkladım aks somununu. ilhan bey hayır "küt" "küt" hızlandıkca artan bir sesi var tekerin dönmesine bağlı oarak bu ses şiddetleniyor. kirko ile kaldırdığımda teker de boşluk var sağa sola iteklediğimde boşlu hissedebiliyorum.
pasali
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: berkay akbulut
Nereden: Ankara
Arabanız: felicia 1.3 glxi

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir