fikri olan

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fikri olan

İleti kalppili » 09 Arl 2013, 14:29

arkadaşlar dün avm otoparkında aşırı kalabalıktan dur kalk yaparken hararet 90 ila 110 arasına geldi fan açtı ama çok geç açtı ertesi gün ustaya götürdüm orda yine durduğu yerde gaz vererek harareti yükselttik fan çok geç açıyordu fan müşürü ve termostat müşürünü değiştirdik yine gaz vererek harereti yükselttik hararet 110 geldi fan açıyor ama 4 saniye çalışıp kapanıyordu conta yanmış olabilir demeye başladılar. sonra usta fan müşürünü söküp parçacıdan 85 lik müşür aldı taktık tekrar harereti yükselttik 90 civarında fan açtı harareti düşürdü denemeye çıktık dur kalk yaptık 90 biraz geçiyor fan devreye giriyor harereti sabitliyor şimdi conta yakma mevzu olmamıştır dimi olsa fanda açsa harereti düşürmezdi sanırım bilgisi olan yardımcı olabilir mi

Kullanıcı avatarı
kalppili
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: abdulkadir okuroğlu
Nereden: Konya
Arabanız: felicia 1.6

İleti KorsanKedi » 09 Arl 2013, 15:24

Aynı durum benim de başıma geldi, elektrikçide olmuştu bu olay. Müşürü ve termostatı değiştirdik. Şimdi dediğiniz gibi açıyor. Direkten döndük yani. Yazın eski ölçüdeki fan müşürünü takmamız gerekecek aklınızda olsun. Benim eski müşürde aynı kısa süreli, ve sık aralıklarla çalışıyordu. Şuanki müşürde çalışma süresi uzadı ve arası arttı.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: İlhan Alan
Nereden: Bursa
Arabanız: Punto Evo 1.4 2012

İleti ERSİN » 25 Arl 2013, 00:05

Arkadaşım araba 90 C ye geldiğinde termostata gelen boruda şişme var mı bir kontrol et veya ustana termostatı çıkarttır bak bakalım normal sıcaklıkta fan açıcak mı anladığım kadarıyla termostat açmıyor.
ERSİN
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: FELİCİA

İleti ahmetim85 » 26 Arl 2013, 20:55

merhaba aracın çalışır durumdayken radyatöre su doldurduğumuz bölümün kapağını açın eğer suda ince ince baloncuklar yapıyorsa veya yağlanma varsa işin ehli bir ustaya göster derim bu olay conta yanmasından sonra görülüyor
Kullanıcı avatarı
ahmetim85
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ahmet sonkur
Nereden: İzmir
Arabanız: doğan sl

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir