Felicia 2001 - 1.6 Mpi Kalorifer Macerası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia 2001 - 1.6 Mpi Kalorifer Macerası

İleti KorsanKedi » 10 Arl 2013, 17:41

Aracımı alalı 3 ay falan oluyor. O zamandan beri kalorifer sorunum var. Petek değişti ama düzelmedi. Son kademe (IIII) açtığımda sıcak hava soğumaya başlıyordu, alt kademe iyi ama üflemesi yetmiyor.

İnternet'ten bir kalorifercinin adresini buldum, yeri Bursa Otosansit. Gittim, beni elektrikçiye yönlendirdi, "kapaklara baksın" dedi. Elektrikçiye gittim, "LPG bağlantı hortumları yanlış takılmış olabilir" dedi, başka bir skoda'cı ustaya yönlendirdi. Ona da gittim, yoğun olması ramen ilgilendi, "devir dağim iyi, bakır petek takarsan düzelir" dedi, ve beni başka bir kaloriferci ye gönderdi. Ona da gittim, "bakır petek 100 TL, ama biz takmıyoruz" dedi. Ben de "kalsın" dedim ve ayrıldım. Sonra Beşyol da klima işi yapan birine gittim, o da radyatör, termostad, devirdağim, saydı sıraladı.

Kimse kalkıpta "şudur, hemen bakalım" demedi. Ne diyeyim bilmiyorum ki. Az önce Skoda Servis'i Kestelli Bozkurt Otomotov'e telefon açtım. Şimdiye kadar servis ile işim olmamıştı. Derdimi anlattım, "arıza tespiti 50 TL+KDV" dedi.
"Ben aracımla çalışan biriyim, bekleyerek alma ihtimalim nedir" dedim. "Yoğunluğa göre teslim etme durumu değişebilir, yalnız gelemden önce telefon açın" dedi. Bakalım artık, inşallah çözülecek sorunum. Bu ısıtmama olayı Felicia'ya hiç yakışmadı. Eski aracım Lada, kaloriferi açmasam bile içeri aldığı hava ile süper ısıtıyordu. Böyle üşümemiştim hiç, Felicia'nın üçüncü kademesi az da olsa sıcak vermesine ramen ayaklarıma sanki soğuk esiyor.

KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: İlhan Alan
Nereden: Bursa
Arabanız: Punto Evo 1.4 2012

İleti Ahmet BALKANCI » 10 Arl 2013, 21:02

Muhtemelen Termostat problemidir. Reklam olmasın, İstanbul Yüce Oto'yu telefonla bir arayın, Kargo ile gönderirler. Orijinali var Yüce Oto'da. (Yüce Oto Yedek Parça) Tel: 0216 383 98 03
Ahmet BALKANCI
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet BALKANCI
Nereden: Edirne
Arabanız: SKODA FELİCİA 2000

İleti KorsanKedi » 10 Arl 2013, 21:07

Ahmet BALKANCI yazdı:Muhtemelen Termostat problemidir. Reklam olmasın, İstanbul Yüce Oto'yu telefonla bir arayın, Kargo ile gönderirler. Orijinali var Yüce Oto'da. (Yüce Oto Yedek Parça) Tel: 0216 383 98 03

İlginize teşekkür ederim Ahmet bey. Yüce Oto'yu aklımın bir köşesine yazdım. Servise gideceğim, yeterki istediğim olsun.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: İlhan Alan
Nereden: Bursa
Arabanız: Punto Evo 1.4 2012

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir