Felicia manuel fan butonu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia manuel fan butonu

İleti prvnilaska734 » 04 Oca 2014, 05:58

Selamin aleykum tekrar ben. Bircok kisinin tavsiyesi uzerine soruyorum... Bu direksiyonun sol tarafindaki yalandan yol bilgisayarinin oldugu bos yere manuel bir buton yaptirmak istiyorum fan ile ilgili ?bunu elektrikciler yapar anladigim kadariyla ve ne kadara yaparlar arkadaslar yaptiran varsa bilgisi olan vardir umarim cevaplarinizi dikkatle takip etmekteyim hayirli sabahlar iyi hafta sonlari. İyi gunler.

prvnilaska734
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: gökçe aktaş
Nereden: Bursa
Arabanız: Felicia 96 lx

İleti Favocu » 04 Oca 2014, 07:30

Ben yaptıralı uzun zaman olduğu için ne kadar olduğunu hatırlamıyorum ancak fazla birşey tutmaz. Hatta kablo çekmeye bile gerek kalmadan sis farının boşta kabloları filan varsa daha ucuza da halledebilirsiniz. Öyle aman aman bir şey değil.
Kullanıcı avatarı
Favocu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit 135 L

İleti prvnilaska734 » 05 Oca 2014, 01:41

Tmm ustam haftaya halledeyimm onuda sagolasin
prvnilaska734
CLASSIC
CLASSIC

İleti ahmetim85 » 05 Oca 2014, 22:28

merhaba isitediğiniz sistemin maliyeti çok düşük 10-15 liraya biteceğini düşünüyorum
Kullanıcı avatarı
ahmetim85
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ahmet sonkur
Nereden: İzmir
Arabanız: doğan sl

İleti hhidirlar » 06 Oca 2014, 13:37

Merhaba, Fan müşiri üzerinde iki kablo vardır. Bir ucu + girer diğer uçtan + çıkar fanın üzerine gelir. Siz o iki kabloya ek yapıp içerde bir yere anahtar koyup bağlantı yaparsanız manuel fan müşirinin yaptığı tetiği kendiniz yapmış oluyorsunuz. Daha güzel bir iş olsun derseniz içinde basıldığında ışık yanan düğmeler var, ondan alın fan çalıştığında hem düğme üzerindeki ışık yansın hem siz düğmeye bastığınızda ışık yanmış olur fanın çalışıp çalışmadığını da görsel olarak içeriden takip etmiş olursunuz. Basit bir işlem kendinizde yapabilirsiniz.
hhidirlar
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil Hıdırlar
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: skoda felicia glx

İleti prvnilaska734 » 07 Oca 2014, 00:18

Cok tesekkur ederim. En temizi o isiklidan yaptirmak olacak sanirim. Boylece olmadigi halde hic bir sikinti kalmaz sanirim :)) sagolun.
prvnilaska734
CLASSIC
CLASSIC

İleti Ömer Fatin » 07 Oca 2014, 00:21

Halil beyin belirttiği gibi sistem çok kolay kendiniz gayet rahat yapabilirsiniz.

Yalnız ben anahtarı yukarıya torpidoya bağlamanız yerine, sol kapının iç direğine gelen kablo ucuna 10-15 cm led bağlayarak, anahtarı da hemen üstüne bağlamanızı öneririm. Görsel olarak orjinalliğini de bozmamış olursunuz.
Ledi kırmızı seçerseniz gündüz bile fan açtığında yada açması gerektiğinde direk gözünüze çarpar. Ledler yandığı sürece sizde göstergeye bakarsınız. Olaki fanda arıza var ve açmaz ise Led yinede yanacağı için tedbir alırsınız.
1998 Skoda Felicia 1.3 GLX Combi
Benzin/LPG Tüketimi
Kullanıcı avatarı
Ömer Fatin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömer Fatin
Nereden: Bolu
Arabanız: 98 Felicia GLX Combi

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir