felicia devir problemi 1,9GLX

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

felicia devir problemi 1,9GLX

İleti serhan 74 » 10 Oca 2014, 10:32

Merhaba arkadaşlar iki gece önce araçla geziyorduk ailecek araç bir anda 3000 devirlere kendi kendine çıktı gaz pedalı hiç tepki vermedi sonra kendiliğinden devir düştü ve yolda bir rampa çıkarken stop etti ve çalışmadı sonra mazot ışığım yanıyordu zaten yedek mazotum vardı onu koydum ve araç yine çalışmadı malesef hava yaptı sonra havasını almak için enjektörlerin tepelerini gevşettim öyle biraz havasını aldım hanım marşa bastı bu arada epeyce uğraştan sonra aküde zaten yamulmaya başladı :D ve malesef zor döndürmeye başladı neyse geldiğimiz rampaya doğru arabayı ittirerek çevirdik aşağıya doğru saldım arabayı vurdurrarak çalıştırmak zorunda kaldım neyse biraz sallamalıda olsa çalıştı araç ve bindik gittik,sonra dün akşam iş dönüşü havasını alıyım dedim çünkü titreşimli çalışmakta idi neyse çalıştırdım havasını aldım sorunsuz çalıştı daha sonra geridönüş hortumlarından birinde gevşeme vardı değişiyim dedim yedeğim vardı stop ettim değiştirdim baktım ikisi problemli 2 adet değiştirdim neyse sonra marşa bastım çalıştırdım aptal aptal çalıştı devir yukarı fırladı ve bir anda düşüp bir daha çalışmadı zaten bir önceki akşamdan zayıflama belirtisi gösteren aküde yeteri kadar zorlandığı için bende zorlamadım ve öylece kaldı bakalım bununla alakalı başına bişiler gelen ve ya bunun gibi bir durum yaşıyan arkadaşım varmı
araç SDI olarak geçer vw grubunda aynı motor
pompası sevmediğim bir marka lucas acaba pompa mazot bittiğinde ve hava yaptığında mazotu çekerkenmi böyle aptallaşıyo daha önceki vw dizel araçlarımda hiç bunu yaşamadım onlar bosch pompalı idi okuduğunuz için teşekkür ederim arkadaşlar aydınlatıcı bilgilerinizi bekliyorum hayırlı sabahlar ve hayırlı cumalar dilerim cümlenize

serhan 74
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: serhan yeğin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: felicia 1,9 glx

İleti wassmert1976 » 10 Oca 2014, 21:35

lucas pompa skoda nın hemen hemen tümünde var aracınızın motoru sdi se turbo yok sanırınm sayet varsa agr tipi motordur yani golf 4 lerde cıkan motor enj biri kablolu pompa bu aracta sıkıntı ve motorun seslı calısmasına cekisine etki eder pompanın hava yapması mümkün degil eger yaparsa pompa ön burcu bozuktur..devir yükselmeside bu yüzden mazot motora havalı geldiyse enj püskürmesi yanma gecikmeli olur dizel aracınızı vurdurarark calıstırmak tehlikelidir.. yokk farlı tip yani caddy 2000 1998 olan 1.9 sa enj kalın kablosuzsa size mazot pompasını lucas ve ya bosch olarak yolıyabilirim lucas komple pompa 300tl orj cıkma garantili bosch 450 tl orj cıkma garantili :idea:
wassmert1976
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mert yıldırım
Nereden: İzmir
Arabanız: skoda fabia 1.4 16v comfort stysn seat leon cupra

İleti serhan 74 » 11 Oca 2014, 09:02

wassmert1976 yazdı:lucas pompa skoda nın hemen hemen tümünde var aracınızın motoru sdi se turbo yok sanırınm sayet varsa agr tipi motordur yani golf 4 lerde cıkan motor enj biri kablolu pompa bu aracta sıkıntı ve motorun seslı calısmasına cekisine etki eder pompanın hava yapması mümkün degil eger yaparsa pompa ön burcu bozuktur..devir yükselmeside bu yüzden mazot motora havalı geldiyse enj püskürmesi yanma gecikmeli olur dizel aracınızı vurdurarark calıstırmak tehlikelidir.. yokk farlı tip yani caddy 2000 1998 olan 1.9 sa enj kalın kablosuzsa size mazot pompasını lucas ve ya bosch olarak yolıyabilirim lucas komple pompa 300tl orj cıkma garantili bosch 450 tl orj cıkma garantili :idea:

çok teşekkür ederim bilgi için araç kalın enjektör aef motor sdi değilmiş netteki bazı bilgiler yanılttı beni açıkçası
peki bir sorum var bosch pompa bu enjektörler ile uyumlumu
serhan 74
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: serhan yeğin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: felicia 1,9 glx

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir