Felicia Acil YaRDım...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia Acil YaRDım...

İleti HoYRaD » 30 Oca 2014, 20:34

Merhaba ..!! 2000 Model Felicia Magic Orjinal Sunrofflu 1.3 Mpi Motor aRaba Aldım.. Gaz ayarını yaptım başında duramadım.. Ama çok yakıyor gibi hala bir de rolanti ayarı olmamış gibi stop ediyor kalkarken geri giderken v.s Lakin asıl mesele Yağmur yağdığında Arabanın içi su alıyor.. Ertesi gün cam sileceğimi söküp götürmüşler.. İşlerimden dolayısıyla tek silgeç ile idare edeyim dedim.. Silgeçten sonra içeri su dolmuş bunun bir etkisi olabilir mi ? Yoksa Kalorifer petekleri ya da başka bir şeyden mi olabilir.. Bu zamana kadar dizel ve büyük araç kullandım.. Arabayı tanıyamıyorum ve zaten de yeni aldım.. Yardımcı olabilir misiniz ?

HoYRaD
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Konya

İleti ERSİN » 30 Oca 2014, 22:47

Merhaba arkadaşım araba suyu ön yolcu tarafından alıyorsa yani yolcu tarafındaki paspas üzerinde göllenme yaptıysa büyük ihtimalle cam kenarından alıyodur. Tek çözümü komple camı söktürüp yeniden silikonlayarak takmak. Silecekle alakalı olduğunu zannetmiyorum.
ERSİN
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: FELİCİA

İleti kutlay006 » 30 Oca 2014, 22:52

su birikintisinin nerede oluştuğunu yazarsan daha iyi yardım alabilirsin..sunroof tan alma ihtimali yüksek..tavan döşemesinin sunroofun oldugu yerde ıslaklık veya lekelenme varmı
1992 Skoda Favorit
06 FJV 53 - BEJ
Kullanıcı avatarı
kutlay006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kutlay Yıldız
Nereden: Ankara
Arabanız: Küheylan 135L

İleti blauzahn » 30 Oca 2014, 23:38

Benim felide de aşırı yağmur yağdığında sürücü tarafındaki paspasta 10-15 cm çapında ıslaklık oluyor. Çok yoğun değil. Camdan yapıyor büyük ihtimalle söktürüp silikonlatmaya değer mi?
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti HoYRaD » 31 Oca 2014, 23:00

KUSURA BAKMAYIN TAM YAZAMADIM GEREKLİ BİLGİLERİ SADECE SÜRÜCÜ TARAFINDAN ISLAKLIK VAR DİĞER YERLER KURU , SUNROOF DA SORUN YOK O ZAMAN KOLTUKLARDA ISLANIRDI.. GARİBİME GİDEN SADECE BENİM TARAFTA OLMASI , KİMİSİ KALORİFER PETEKLERİNDE DEDİ , KİMİSİ BOŞALTMA TIKALI KİMİSİ DELİK VARDIR ONU TIKA DEDİ AMA AŞAĞIDAN EĞİLİP BAKTIĞIMDA DELİK GÖREMİYORUM.. AYRCI YAĞMUR YOK SORUN DA YOK..

HAFİF NEMLİ YİNE AMA GEÇENKİ GİBİ BİLDİĞİN İKİ BARDAK DOLUSU SU VARDI .. ŞİMDİ YOK ANLAYAMADIM BU İŞİ .. HER KAFADAN Bİ SES ÇIKTI YARIN GÖTÜRCEM BAKALIM
HoYRaD
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Konya

İleti SKDFORMAN » 31 Oca 2014, 23:25

ERSİN yazdı:Merhaba arkadaşım araba suyu ön yolcu tarafından alıyorsa yani yolcu tarafındaki paspas üzerinde göllenme yaptıysa büyük ihtimalle cam kenarından alıyodur. Tek çözümü komple camı söktürüp yeniden silikonlayarak takmak. Silecekle alakalı olduğunu zannetmiyorum.

Ön camdan alıyorsa komple camı sökmeye gerek yok. Ne yaptınız :) en kötü alırsınız bi sıvı conta kaçıran yere sürersiniz biter. en kötü camcı 2 dk halleder. Eğer ön camdansa komple söktürmenize gerek yok. Kaldıki ön camdan sızdırmasıda en son ihtimal. Ön camdan sızdırmaz genelde. Bence kapı fitilinden gibi basit bi yerden almıştır. Kafanıza takmayın :)
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir