KEŞKE GAZ AYARI YAPTIRMASAYDIM AMAN ALLAH BU NEDİR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

KEŞKE GAZ AYARI YAPTIRMASAYDIM AMAN ALLAH BU NEDİR

İleti HoYRaD » 02 Şub 2014, 21:29

2000 Model Glxi Magic Felicia Sahibiyim Sıralı atiker lpgli enjeksiyonlu ...bu cumartesi bütün günümü Sanayide harcadım.. Öncelikle yapılanlar

1 ) Gaz Ayarı , Enjektörlerin hepsi değişti , Filtre değişti , ve Ayarlandı... Sorun da burda zaten ?!!!

2) Boğaz kelebeği açıldı yağlanmış temizlendi ve bilgisayarlı adaptasyon sağlandı ,

3) Elektrikli Sağ cam Aşağıya iniyor yukarı kalkmıyordu yenilendi.

4) Castrol Magnetic 10/40 Yağ konuldu , Yağ Filtresi değişti..

5) Fan müşürü değiştirildi

6) Ön Cam Dan su alıyordu Cam silikonlandı.. Kaçış engellendi , tabi bu yağmurda belli olacak

Evet yapılanlar şimdilik bunlar gel gelelim asıl mevzuya ; Şöyle Güzel bi fulledim 100 Km yol yapayım dedim sonra 100 km yol yaptım ilk durduğum istasyon ile 100 km sonra durduğum istasyon aynı ve lpg fiyatıda aynı olsun dedim ve durdum.. Tekrar Fulledim.. İnanırmısınız ki Gaz ayarından önceki yaktığım yakıt kış koşullarında 30 kuruş idi.. Şuan 49 kuruşa tekabül ediyor.. Onca yaptığım bakımdan sonra bu kadar gaz yakması beni delirtti.. Yarın öğle arasında gidicem o ustayı boğazlayacağım..Bir de dedilerki halk eşrafı o gaz iyidir çok temiz bakar.. Ben şimdi size sorarım ne yapmam gerekiyor.. Arabayı yeni almışım.. Özenle eksiğine gediğine itinayla bakıyorken bu bana yapılır mı ? Kendi halinde memur biriyim ilk arabam olmuş.. Şansıma tüküreyim :) :)

HoYRaD
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Konya

İleti SKDFORMAN » 02 Şub 2014, 22:16

Çok geçmiş olsun kardeşim. Senelerdir araba kullanıyorum ama şu ara bana LPG taktırayım mı diyenlere cevabım yılda 20bin km den az yapıyorsanız asla diyorum. Heleki arabanız enjeksiyonlu yeni nesil bir motorsa asla diyorum. Çünkü neden: LPG ye gelen son zamlar sonucu makas iyice daraldı. Ayrıca enjeksiyonlu yeni nesil motorlarda benzinde tasarruf sağlayan epeyce sensör vardır. Bunlardan bazıları vites konum sensörleri vb. LPG de bu sensörler malesef devre dışı kalıyor. Yani araç benzinde de yüzde 30 tasarrufu zaten sağlıyor. LPG taktırıpta benzinden daha çok yaktığını söyleyen çok kişi duyuyor ve üzülüyorum. LPGnin bakımı masrafı arızasıda cabası. Kapalı otoparklara girememe, bagaj daralması, bazen koku. Birde LPG katı yakıt. LPGyi kötülemiyorum fakat LPG ye gelen zamlarla durum ortada. Yeni nesil araçlar 100km de 5litre civarı hatta daha düşük benzin tüketiyor. Bu araçlara asla LPG taktırmayın...
Sizin olayınıza gelince sıralı sistem lpg ler. Elektronik beyin ile kontrol edilen sistemlerdir. İşinin uzmanı bir usta tekrar düzeltecektir inş durumu. Zaten bilgisayara bağlanınca durum ortaya cıkacaktır.
Çok geçmiş olsun tekrardan...
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti ahmetim85 » 02 Şub 2014, 23:03

merhaba benim 97 model 1.9 dizel felicia var son zamlardan sonra 200 liralık mazotla 815 km yaptım bencede lpgsiz kullansanız daha az sarfiyat olur diye düşünüyorum
Kullanıcı avatarı
ahmetim85
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ahmet sonkur
Nereden: İzmir
Arabanız: doğan sl

İleti sealegend » 03 Şub 2014, 22:07

2000 model 1.3 Felicia Glx-i kullanıcısıyım. LPG sistemi Aldesa. Ş.içi-Ş.dışı ortalama 27 kuruş yakıyor. Araçta hiçbir performans farkı yok. Ama Atiker'den memnun olanlar da çok diyebilirim. Bence araca LPG'yi monte eden ustanın işçiliği çok önemli. Rutin bakımları iyi yapacak bir LPG ustası bulup tüm sistemi yeniden kontrol ettirin bence.
sealegend
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: burhan burhan
Nereden: Sinop
Arabanız: felicia 1.3 Glxi

İleti KorsanKedi » 03 Şub 2014, 22:51

Felica 1.6
Atiker sıralı
2001 Model

50 TL gaz ile yaz ayının sonlarında sadece 1 kez 172 km gördüm. Sonra süper bir artış yaşadım, kış geldi ayar yaptıralım falan derken 50 TL gaz 80-90 gitmeye başladı. Sabah ilk çalıştırmada 5 sn sonra gaza geçiyordu, forumdan anladığım kadarıyla bu iyi değildi. Aynı gazcıya bir daha gittim, 20 TL daha aldı süreyi artırdım demişti. Hiç bir değişme olmadı, aynen 5 sn de geçiyordu. Gündüz ise sıcak yada soğuk olması farketmiyor, yine 5 sn de geçiyordu.

Öncesinde gittiğimde filtreyi değiştireim demişti, değiştirdi 90 TL aldı. Haa bir de reklam olsun diye ön ve arka cama etiket yapıştırdı, ama lanet olsun, bugün o etketleri söktüm. Niye reklamını yapayım. Sorunum düzeldimi, hayır. Sonra bana benzinle dene dediler. 50 TL benzin ile 130 Km gördüm. Ee daha ne diyeyim. Öyle böyle derken ismini çok duymaya başladığım bir gazcı tavsiye edilmeye başlandı bana, farklı kişiler aynı kişiyi tavsiye ediyordu. Sonra oaray gittim, adam bakar bakmaz "bu filtrede ısı sensörü olması lazım, nerede o" "bilmem usta, ben anlamam, önceki gittiğim yer değiştirdi" Sonra orijinal, ısı sensörü olan filtreyi taktık, 50 TL de ona verdik.

Sonrasında 50 TL ile 140 Km gördüm. Sabah belirli bir ısıya gelmeden gaza geçmiyor, ve bu ısının altına düşmediği sürece sonraki çalıştırmalarda direkt gaz ile çalşıyor. Bu iyiye işaret, evet, yinede çok, ama aracımla çalışıyorum ve çalıştığım yerlerde yokuş, tepe çok. Ev den çıkıp tam dükkana önüne yanaşırken Gaz'a geçiyor, yani ısınmasına pek fırsat kalmıyor :)
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: İlhan Alan
Nereden: Bursa
Arabanız: Punto Evo 1.4 2012

İleti HoYRaD » 05 Şub 2014, 21:16

Vay Arkadaş sen de benim gibi dertliymişsin... Ne çektik bu ustalardan :(
HoYRaD
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti YAŞAR AHMET KAHVECİ » 06 Şub 2014, 11:43

Bende bir ara arabamın fazla yakıt tüketmesinden müzdaliptim.Ancak iyi bir usta bulunca bu sorunumu çözdüm. Lpg ayarı yapan kişinin ustalığına bağlı. Geçen hafta 20 klometresi şehir içi, 148 klometresi uzun yol olmak üzere toplam 168 km yol yaptım 36 TL yaktı. Aracımın yakıtından çok memnunum. Arabam 2000 model 13 GLXİ.
YAŞAR AHMET KAHVECİ
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: YAŞAR AHMET KAHVECİ
Arabanız: SKODA FELİCİA GLXİ

İleti HoYRaD » 06 Şub 2014, 20:00

Aynı benimki de 2000 model 1,3 GLXi hatta magic serisi yani bunlarda orjinal sunroof var ama nereye götürsem düzeltemedim.. Enjektörler değişti , filtreyi değiştirdim.. Sanki 30 kuruşdan fazla yakıyor.. Hala düzelmedi.. Ben de bıraktım arabayı öylece kalsın.. İlk Arabam ama Nefret ettim gerçekten ..
HoYRaD
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kutlay006 » 06 Şub 2014, 20:20

aracınızdan nefret etmeyin..ustanızdan nefret edin..aynı araç 36 liraya 168 km gidiyor diğeri gitmiyorsa sorun ustanızda biter..bence usta değişikliği yapın
1992 Skoda Favorit
06 FJV 53 - BEJ
Kullanıcı avatarı
kutlay006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kutlay Yıldız
Nereden: Ankara
Arabanız: Küheylan 135L

İleti YAŞAR AHMET KAHVECİ » 07 Şub 2014, 13:33

EĞER KONYADA İKAMET EDİYORSANIZ SİZE ESKİ SANAYİDE GERÇEK OTO' YU ÖNERİRİM. PETROLUN ARKASINDA YENİ ACUN SOKAKTA UFAK BİR DÜKKAN. SADECE LPG AYARI YAPIYOR. ÖZELLİKLE ATİKER DE KENDİSİNİ AŞMIŞ BİRİ. BEN YAKIT SORUNUMU BU USTA SAYESİNDE ÇÖZDÜM.
YAŞAR AHMET KAHVECİ
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: YAŞAR AHMET KAHVECİ
Arabanız: SKODA FELİCİA GLXİ

İleti HoYRaD » 07 Şub 2014, 23:09

Sağolasın Hocam.. En kısa zamanda uğrayacağım..
HoYRaD
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti İstop » 08 Şub 2014, 01:45

gecmıs olsun hoyrat ben kac gundur bangır bangır bagırıyorum konyada ısını bılen bı Allahın kulu yok. sakın aynı hataya dusme arabanı yak ucurumdan at bunları dusun (ısın sakası tabı) yalnız konyada 900 lu hat ustalarına sakın ha sakın gosterme. sana tavsıyem yoksa 20 kurus cok yakana kadar elınde avucunda yakacak bısey bırakmaz o sereflıler.
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir