kontak ve tavan lambası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kontak ve tavan lambası

İleti HSYN » 06 Şub 2014, 09:50

aracımda kontak sorunu vardı çok zor basıyor idi anahtar kırılacaktı bnde direksiyonu felan söktüm termik bozulmuştur degiştiriyim dedim cıkartırken soketler çıktı termigin vidaları gevşemiş ayarladım sıkıştırdım orada 1 kablo vartı (+) verdimmi o uca km ekranında ünlem yanıyo bnm aracım da abs eirbag yok merak ettim iş bittikten sonrada aracın tavan lambası yanmadıgını fark ettim kapı açılınca yanıyo ama bn yakmak istedigimde yanmıyo sigorta kontrol ettim hepsi saglam böyle arıza bilgisi olan veya yardımcı olabilecek varmı şimdiden teşekkür ederim

HSYN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hüseyin ay
Nereden: Konya
Arabanız: felicia

İleti DEDİM » 06 Şub 2014, 10:44

HÜSEYİN kapı acıldıgında yanıyorsa kapattıgında sönuyorsa tavan lambasına giden ucları ölçü aletiyle ölçüp bul bak hangisi saglam hangisi kopuk.tavan lamba girşinde kaç kablo var senın tavan lambası anaytarında sıkıntı vardır belkide manuel olarak acamıyordur.kontaklar bazen kayıyor.
DEDİM
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: HASAN KIRAÇ
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit 135 L

İleti KorsanKedi » 06 Şub 2014, 11:24

Bence tavan lambasının kendi içinde anahtar kısmında sorun var. Bende de aynı şekilde, zaman bulupta söküp bakamıyorum. Bir kontrol edin derim.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: İlhan Alan
Nereden: Bursa
Arabanız: Punto Evo 1.4 2012

İleti HSYN » 06 Şub 2014, 11:38

söküp denemedim abi akşam ona da bakayım söküp ölçeyim sigortaları ölçtüm ama saglam hepsi teşekkür ererim yazarım cevabını kontak termiginden diilse sorun yoktur inşallah
HSYN
CLASSIC
CLASSIC

İleti KorsanKedi » 06 Şub 2014, 19:13

Size cevap yazdıktan sonra kafaya taktım, önce ön camı kaldırdım, içinde esnek saç teller var, birbirine temas eden yerlerine hafiften zımpara sürttüm, camı kirlenmişti, onu da temizledim. Şimdi kesinti yapmıyor.

Orta bölüm kapıları açınca yanıyor. Sürücü tarafına basınca komple kapanıyor. Sağ tarafa basınca ise direkt yanıyor. Bilgi olsun.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: İlhan Alan
Nereden: Bursa
Arabanız: Punto Evo 1.4 2012

İleti HSYN » 07 Şub 2014, 09:39

teşekkür ederim deneme yapmadım daha yarınn felan elden geçirecegim tüm akşamını
HSYN
CLASSIC
CLASSIC

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir