Triger seti , Km periyodik bakım,Baskı Balata.Ağır bakım vs

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Triger seti , Km periyodik bakım,Baskı Balata.Ağır bakım vs

İleti HoYRaD » 09 Şub 2014, 22:01

Merhaba 2000 Model 1.3 Magic Feliş sahibiyim.. Periyodik Km bakımı , Triger seti değişimi , Debriyaj baskı balata , Ön Fren ve Arka Fren Balata değişimi , ve benzeri Ağır bakımlarını , yakın zamanda yaptıran arkadaşlardan Fikir istiyorum.. Servise mi gitmeliyim yoksa usta mı ? Bir de Maddi olarak durumum pek yok , çocuğa bakar gibi arabama bakıyorum.. Allahtan Çocuğum yok ama bu bakımlarını aldığım şahıs sağolsun yapmamış bineceksek arabaya biz yapacağız..

En son olarak da ne kadar masrafımız olur. Servis mi Usta mı ? onu da yazarsınız teşekkür ederim.. Her Kafadan bir ses çıkmasına kızıyor bazı arkadaşlarımız bence iyi bir şey beyin klavye fırtınası yapalım arkadaşlar.. Hadi skodası olan ve aracına bakım yaptıran herkes yazsın.

Şimdiden teşekkür ederim hepinize...

HoYRaD
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Konya

İleti ahmetim85 » 19 Şub 2014, 23:03

işin ehli olan bir usta derim servis kaput açmaya bile ücret yazıyor malesef
Kullanıcı avatarı
ahmetim85
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ahmet sonkur
Nereden: İzmir
Arabanız: doğan sl

İleti Ömer Fatin » 20 Şub 2014, 23:55

Güvenilir ve işçiliğinden emin olduğunuz bi ustanız varsa daha ekonomik olacaktır. Ben yakın zamanda 1 ay kadar önce baskı balata setini değiştirdim. Orjinalini internet üzerinden temin ettim. Ustamda yıllardır görüştüğüm ve arkadaşımız sağ olsun değiştirdi. Aracı kaldırmışken değişim sırasında aks körükleri, ve rotileride değiştirelim dedi onlarıda değiştirdik.

Sachs Debriyaj seti 195TL (Dolardan kaynaklı zam gelmedi ise)
2 Adet Rotil 26TL
Aks Körükleri iç + Dış Sağ Sol 60TL
Motor çevresi temizliği için benzin 10TL
İşçilik 120TL

TOPLAM = 411TL

Benim yakın zamanda yaptığım masraf bunlar.
1998 Skoda Felicia 1.3 GLX Combi
Benzin/LPG Tüketimi
Kullanıcı avatarı
Ömer Fatin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömer Fatin
Nereden: Bolu
Arabanız: 98 Felicia GLX Combi

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir