distribütör kapak kömürü

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

distribütör kapak kömürü

İleti blauzahn » 25 Şub 2014, 21:03

Arkadaşlar merhaba. Şuradaki distribütör kapak kömürü kapağın neresine monte ediliyor? Benim kapakta böyle bir parça yok. Görünmeyen bir yerde mi duruyor?

blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti SKDFORMAN » 25 Şub 2014, 21:17

İlk defa gördüm. O neymiş :) Distribütörün içinde kömürün ne işi var yav. :)
Bende merak ettim. Ama sanki bence bi yanlışlık var. Ben diğer aracımda milyon km devirdim. Disrtribütöre elimi bi değmedim. Kömür olsa biterdi milyon km de :)
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

İleti blauzahn » 25 Şub 2014, 22:52

Rasgele gördüm ilgimi çekti. Nereye nasıl montajlanıyor, ne kadar işe yarıyor merak ettim doğrusu. hakan48 bey cevap verir sanırım :)
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ozantavsan » 25 Şub 2014, 23:01

Bu kömür distribütör kapağının tam ortasında yer alır.Kömür tevzi makarasına temas eder.Ateşleme bobininden gelen ana buji kablosundaki yüksek voltajı tevzi makarası vasıtasıyal bujilere dağıtır.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti blauzahn » 26 Şub 2014, 00:14

ozantavsan yazdı:Bu kömür distribütör kapağının tam ortasında yer alır.Kömür tevzi makarasına temas eder.Ateşleme bobininden gelen ana buji kablosundaki yüksek voltajı tevzi makarası vasıtasıyal bujilere dağıtır.

Ozan bey cevabınız için teşekkür ederim. Şimdiye kadar iki kez kapağı çıkarttım fakat böyle bir parçaya rastlamadım. Olmaması ve olması durumunda neler değişir araçta? Bir de ola ki taktık diyelim kömür tevzi makarasına mı temas etmesi gerekiyor?
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ozantavsan » 26 Şub 2014, 01:00

Distribütör kapağında kömür vardır.Zamanla aşınması ve teması kaybetnesi durumunda ateşleme gerçekleşmez.Araç çalışmaz.Kapağı sökün ters çevirin.Tam ortasında çıkıntı olarak görürsünüz.Tevzi makarasında temas ettiği noktada hafif daire şeklinde iz oluşur.Aşınması durumunda boyu kısalıp tevzi makarasına temas aralığı artabilir , idareten arkadaki yayı uzatılıp yol alınabilir.Sonrasında değiştirmek iyi olur.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti blauzahn » 26 Şub 2014, 09:21

ozantavsan yazdı:Distribütör kapağında kömür vardır.Zamanla aşınması ve teması kaybetnesi durumunda ateşleme gerçekleşmez.Araç çalışmaz.Kapağı sökün ters çevirin.Tam ortasında çıkıntı olarak görürsünüz.Tevzi makarasında temas ettiği noktada hafif daire şeklinde iz oluşur.Aşınması durumunda boyu kısalıp tevzi makarasına temas aralığı artabilir , idareten arkadaki yayı uzatılıp yol alınabilir.Sonrasında değiştirmek iyi olur.

Anlıyorum fakat benim araçta ne yay var ne de kömür :) ateşlemede problem de yok.. Bunu resimle paylaşabilmeniz mümkün mü bize yardımcı olması açısından..
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blauzahn » 26 Şub 2014, 11:34

Bu arada benim kapak fotoğrafları şu şekilde.. Tevzi makarası Bosch, kapak ne marka onu bilmiyorum.

IMG_0153.JPG

IMG_0150.JPG

IMG_0151.JPG

IMG_0152.JPG
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ozantavsan » 26 Şub 2014, 11:52

Kapağın ortasındaki kömür........
Eklentiler
IMG_0152.JPG
IMG_0152.JPG (82.54 KiB) 3085 defa görüntülendi
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti blauzahn » 26 Şub 2014, 12:27

Teşekkür ederim Ozan Bey. Resimde boyut büyük göründüğünden dolayı ben daha büyük bir parça bekliyordum. Haliyle kapak ile makara arasında ayrıca yerleştirilen bir şey gibi gelmişti bana. Peki bu kömürü buradan nasıl çıkarıyoruz? Belli bir hareketi var mı?
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKDFORMAN » 26 Şub 2014, 14:19

Güzel bir bilgi öğrenmiş olduk. Daha önce hiç dikkat etmemiştim. Hiçte arızalandığını problem çıkardığını görmemiştim. Ateşlemede problem olduğunda bu kömürüde kontrol etmekte fayda var anlaşılan.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir