2001 Felicia Km Teli Sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2001 Felicia Km Teli Sorunu

İleti KorsanKedi » 02 Mar 2014, 21:00

Yanmayan birkaç ampul, untulan birkaç vida sebebiyle gösterge panelimi 3 kez söküp taktım. Üçüncü söküp takmanın ardından Km ibresi gaza yüklendiğimde en dibe düştüğünü farkettim, debriyaja basıp vites değiştrdiğimde normal yerine geliyor, tekrar gaza yüklendiğimde yine aşağı düşüyor.

Tamircime uğrayıp şanzıman tarafında sorun olabilirmi diye kontrol ettik, söküp taktığımızda sorun düzelmiş gibiydi. Bu sökme esnasında gösterge panelini sökmeden çerçeve ile öne aldık, arkasından km teli soketini söktüğümüzde telin hafif içine kaçtığını ve şanzıman bölümünde de fazla çıktığını gördük. Bunu her iki taraftan ortalayıp yerlerine taktık. İki gün iyi gibiydi, şimdi tekrar bu sorunu yapmaya başladı.

Sorun en olabilir, tavsiyeniz ne olur?

KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: İlhan Alan
Nereden: Bursa
Arabanız: Punto Evo 1.4 2012

İleti ahmetim85 » 03 Mar 2014, 00:04

şanzumandaki parça aşınmış olabilir İlhan bey benim araçtada öyle idi hiç tepki yoktu teli değiştirdik sonuç yine aynıydı çözümü telin şanzumana geçen kısmına inceden 0.75 çıplak kablo teli sararak hallettik...
Kullanıcı avatarı
ahmetim85
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ahmet sonkur
Nereden: İzmir
Arabanız: doğan sl

İleti KorsanKedi » 04 Mar 2014, 18:53

Cevap için teşekkürler Ahmet bey.

Dün 25 TL ye KM teli aldım, bir tamirciye gittim, olanı biteni anlattım, "telden değildir, takamamışsındır" dedi. Uğraştı ama olmadı, sonra yeni aldığım teli taktı. Gaza yüklenmede herhangi bir sorun yapmadı. Bugün de 150 Km'lik bir yola gittim, sorun çıkarmadı.

Sorunum, KM telini değiştirerek çözülmüş görünüyor.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: İlhan Alan
Nereden: Bursa
Arabanız: Punto Evo 1.4 2012

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir