malesef durumlar iç açıcı değil arkadaşlar.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

malesef durumlar iç açıcı değil arkadaşlar.

İleti focusrite » 19 Mar 2014, 01:25

sürekli konu açıyorum kusura bakmayın

98 combi glx 1.9d aldım biliyorsunuz.

aldığımın 2. günü hararet 110 a yükseldi kalorifer soğudu. çektim sağa baktım haznede su kalmamış. hemen su ekledim herşey normale döndün, tamirci arkadaş götürdüm havasını aldım bir sorun olmaz motor saat gibi dedi. derken gün aşırı su eksiltmeye başladı sonra meğer su hazne kapağı orjinal değilmiş paslanmış onun orjinalini aldım. eksilme azaldı ama bu sefer yine hararet yine kalorifer buz gibi. derken bu aracı bana tavsiye eden ustama gittim baktı etti (daha alalı 500km olmamış) radyatör fan müşürü çakmaymış açmıyor dedi gittim orjinal müşürü aldım. faz açtı su eklediler 95 derece civarı fan açıyordu. bu akşam yine trafikte kalorifer buz gibi oldu. kısacası sanırım conta kaçırıyor ve sisteme hava basıyor diye düşünüyorum.

fikirlerinizi bekliyorum başka bir sebebi varmıdır?

focusrite
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mustafa
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: felicia 1.9d glx combi

İleti HSYN » 19 Mar 2014, 13:57

termostadı söktür abi bnm aracdada aynısı oldu direklettir
HSYN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hüseyin ay
Nereden: Konya
Arabanız: felicia

İleti blauzahn » 19 Mar 2014, 17:16

Termostatı söktürmek geçici çözüm olur ve yakıt artar. Forumda bir arkadaşın bununla ilgili yazısı var mutlaka okuyun...
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti forman42 » 19 Mar 2014, 17:37

Kayışlar kontrol edildi mi acaba?
"SİMPLY CLEVER"
forman42
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali yılmaz
Nereden: Bilecik
Arabanız: 1992 SKODA FORMAN 135 L,2005 Toyota Corolla 1.6 HB

İleti furunotr » 19 Mar 2014, 21:24

Kalorifer buz gibi oluyor ise muhtemelen üst kapak contasında sorun var ve bayağı ciddi bir problem; sürekli su eksiltmesi de buna delalet ediyor zaten; ancak yine de işini iyi bilen bir dizel motor ustasına göstermenizi ve bu süreçte aracı kullanmamanızı önerebilirim; zira daha çok iş ve daha ağır masraf açar...
furunotr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haluk Pirinç
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia Combi GLXİ

İleti furunotr » 19 Mar 2014, 21:33

Aynı zamanda hararetiniz de yükselmiş; kesin üst kapak... Tecrübe ile sabittir; Albea kullanırken başıma gelmişti böyle bir durum; araç ara ara su eksiltip hava yapıyormuş zaten; sahibi ve çalışanları ilgilenmeyince olay bende sonlandı; önce kalorifer ısıtmamaya başladı; bir süre sonra E5'te dönüş yaparken bir anda hararet yükseldi ve çekiş düştü; mümkün olan en kısa zamanda sağa emniyet şeridine gittim; biraz bekledim, motoru çalıştırdım ve hararet yine aniden yükselti; sonuç üst kapak contası (taksicilik yapıyordum bir ara hafta sonları v.s....)...
furunotr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haluk Pirinç
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia Combi GLXİ

İleti focusrite » 20 Mar 2014, 02:34

bugün arkadaşım olan ustama gittim. kendisi baktı ve radyatör kazan contasından kaçak var ayrıca boru kenarında kaçar var dedi. radyatör ilacı ile çözülür contanda bişey yok motorun çok sıhhatli dedi. biraz moralim düzeldi.
focusrite
CLASSIC
CLASSIC

İleti focusrite » 24 Mar 2014, 02:19

3 gündür eklediğim powerup radyatör kaça sıvısı ve antifiriz ile kullanıyorum, çok km yapmadım ama motor daha zor ısınıyor hararet 90 nı fazla geçmiyor ve sıvı kaybı %80 azaldı. komple bakımdan önce bu şimdilik idare eder.
focusrite
CLASSIC
CLASSIC

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir