Far Yükseklik Ayarı !!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Far Yükseklik Ayarı !!

İleti Hun » 04 Nis 2014, 22:40

Bir sene önce arabamı aldığımda ilk bakımları için sanayiye gittim. Far yüksekliğini ayarlayan düğme çalışmıyordu, yaptırmak istediğimde, elektrikçi bana, abi boşuna yaptırırsın iki gün sonra tekrar çalışmaz gelirsin bana hesap sorarsın, felicialar da çalışmaz bu düğme bilgin olsun dedi. buraya kadar normal diyelim, oradan diğer usta lafa atladı, skodala rda çalışmaz o düğme dedi. arza verir sık sık dedi.
Arkadaşlar gerçekten felicialar da bu düğme çalışmıyor mu? yaptırıp tekrar arıza veren felicia kullanıcısı var mı?
ikincisi ise diğer modellerde yani fabia Octavia gibi modellerde 2000 yılı civarındakilerde de çalışmıyor mu?

Kullanıcı avatarı
Hun
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre KAYA
Nereden: Konya
Arabanız: Felicia 1,3 GLXi

İleti SKDFORMAN » 04 Nis 2014, 23:10

Ustalar doğru söylemiş. Hiç bulaşma. Zaten fazlada gerek duyulan bir özellik diil. Olanlarda genelde kullanmıyor :)
Çalışan hiç görmedim ben. İlla yaptıracam diyorsan sağ ve sol farın yolda giderken ayarsızlaşmasına. Bol bol karşıdan sellektör yemeye hazır ol :) En iyisi farların ayarlıysa hiç dokunma derim ben.
fabia-octavia gibi modeller ile ilgili bir bilgi sahibi diilim. Eğer onlarda bu özellik varsa bile elektroniktik.
Syglar.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti KorsanKedi » 04 Nis 2014, 23:47

Bende aracım için geçenlerde malzemeler aldım, alacaklarımın içinde bu parça da vardı, yani içeri giden hortumları vs. Yine kararsız kaldım ve almadım. Sebep, belki içerideki düğme çalışmıyor olabilir diye. Çünkü alacak olduğumda çecirme düğmesi yok. Sonra kaputu açıp farın olduğu bağlantı yerlerine baktım, sonra "iyiki almamışım" dedim. Çalışsa hakikaten güzel olur.

Onun haricinde farları, kaputu açıp arkasından da ayarlayabilirsiniz. Manuel ayarı var yani.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: İlhan Alan
Nereden: Bursa
Arabanız: Punto Evo 1.4 2012

İleti emre_tokay » 05 Nis 2014, 13:40

Bende 200 1.3 glx i aldım 1 hafta oldu bendede çalışmıyor. Hatta dün sabah araba hiç çalışmadı :D marş alıyor ama motor start almıyo çalışmıyor bi usta götürcez heralde. Bu arada daha önceden 2004 octavia aracım vardı onda far ayarı çalışıyordu hiç bir sorun yaşatmamıştı.
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TOKAY
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: A4 Octavia Elegance 2004 (SATILDI) Felicia GLXi

İleti Hun » 05 Nis 2014, 23:27

Cevaplar için sağ olun arkadaşlar. Demek ki bu gerçekle yaşayacağız :)
Sis farı değişiminde sanayinin kapanmasına yakın gitmiştim far ayarı yaptıramadım. Ama bugün temizlik sırasında bir duvarın önüne çekip,dediğiniz gibi manuel olarak ayarlamaya çalıştım galiba başardım akşam yolda hiç selektör yemedim :)

emre_tokay arkadaşım sana da kolay gelsin benimde başıma geldi iki ay önce Allah'tan, elektrikçi (far ayar düğmesinde yardımcı olan) geldi akşam,akü bitmiş takviye yaptık, sabahına da gittim akü aldım. Mutlu akü amperini hatırlamıyorum. 135 TL di.
Kullanıcı avatarı
Hun
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre KAYA
Nereden: Konya
Arabanız: Felicia 1,3 GLXi

İleti foton » 22 Nis 2014, 18:24

o dugmeler calismaz gerekte yok ben kendm yapmistim kaputu acin farlarin arkasindayanlis hatirlamiyorsam bir kapak var onu elinizle cevirerek cikarin yuksrkligi ayarlamak icin bir mandal var yukari asagiya saga sola istediginiz gibi ayarlayabilirsiniz
foton
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: emre sarıçağ
Nereden: İzmir
Arabanız: felicia

İleti foton » 22 Nis 2014, 18:26

o dugmeler calismaz gerekte yok ben kendm yapmistim kaputu acin farlarin arkasindayanlis hatirlamiyorsam bir kapak var onu elinizle cevirerek cikarin yuksrkligi ayarlamak icin bir mandal var yukari asagiya saga sola istediginiz gibi ayarlayabilirsiniz
foton
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: emre sarıçağ
Arabanız: felicia

İleti ahmetim85 » 22 Nis 2014, 22:54

benim araçtakide çalışmıyordu kaputu açıp yankeskiyle farlardaki ayar hotumlarını keip kökten çözdüm meseleyi :D
Kullanıcı avatarı
ahmetim85
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ahmet sonkur
Arabanız: doğan sl

İleti KorsanKedi » 22 Nis 2014, 23:10

ahmetim85 yazdı:benim araçtakide çalışmıyordu kaputu açıp yankeskiyle farlardaki ayar hotumlarını keip kökten çözdüm meseleyi :D

Ayarı mı kaçıyordu? :)
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: İlhan Alan
Nereden: Bursa
Arabanız: Punto Evo 1.4 2012

İleti ahmetim85 » 26 Nis 2014, 15:57

KorsanKedi yazdı:
ahmetim85 yazdı:benim araçtakide çalışmıyordu kaputu açıp yankeskiyle farlardaki ayar hotumlarını keip kökten çözdüm meseleyi :D

Ayarı mı kaçıyordu? :)
içerideki düğme doşa dönüyordu hortumlarda yerinden çıkmıştı :D
Kullanıcı avatarı
ahmetim85
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ahmet sonkur
Arabanız: doğan sl

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir