Felicia'da immobiliser ve alarm

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia'da immobiliser ve alarm

İleti emre_tokay » 07 Nis 2014, 20:19

S.a arkadaslar 3gundur arabami calistiramiyoruz kapinin onunde yatiyor gelen gide ustanin haddi hesabi kalmadi elektrikciler oto tamircileri gecit yapiyoruz ama yokkkkk. Ne derdi var bir turlu bulamadik. Az once gecenin bu saatinde bi usta daha geldi o da bisi bulamadi yedek anahtari sordu bende yedek anahtar yok bazen beyin anahtari kabul etmiyo ve yedek anahtari takinca yeniden kodlama yapiyor dedi. Birde aracin kendi orjinal fabrika cikis alarmini iptal edip sonradan baska bir alarm takmislar arizalanmadan onceki gece yolda giderken kapilar kendi kendine kilitleyip dortluleri yakip durmustu.

Simdi asil sorum su olacak benim aracim 200 model felicoa 1.3 glxi anahtar sustali degil ama immobiliser bunlarda varmi ? Var ise elimde yedek anahtar olmasi icin degistiricem nekadar tutar ??

Alarmi komple sokucem gerekirse yeni alicam bi tavsiyeniz varmi ?

Bu arada aracta ki sorunun olabilecegi ihtimaller arasinda alarmdan dolayi atesleme yapmiyor olabilir dediler ama sabah gelen tamirci bujileri degistirdi ve elektrik geliyor dedi ama biraz once gelen usta bobine dort bujiyide takti gece karanliginda bana da gosterdi mars verince uclarda kivilcim cakmiyor. Kafayi yicem artik en sonunda deponun icine aticam zippoyu havaya yollicam :))

emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TOKAY
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: A4 Octavia Elegance 2004 (SATILDI) Felicia GLXi

İleti furunotr » 07 Nis 2014, 20:22

Bendeki 2001 GLXİ ve immobiliser mevcut; muhtemelen sizinkinde de mevcut ve sanırım sorun bundan kaynaklanıyor... Yedek anahtar yoksa yetkili servise gitmeniz gerekecek sanırım...
furunotr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haluk Pirinç
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia Combi GLXİ

İleti alwaysloser » 07 Nis 2014, 20:55

distürbütör e baktırdınızmı elektrik kesmiş araç
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti emre_tokay » 07 Nis 2014, 22:01

alwaysloser yazdı:distürbütör e baktırdınızmı elektrik kesmiş araç

Isin kotu yani burada skoda ustasi yok burada dogru duzgun skoda bile yok ben oto elektriginden pek anlamiyorum neye baktilar ne yaptilar bilmiyorum her gelen bisilere bakio her biri farkli konusuyo bursda guvenilir ustasi olan yok mu hic
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

İleti poirot » 08 Nis 2014, 03:11

Dstm araç sigortası yaptırırken çekici hizmetide yaptırdıysan direk sanayiye götür en azından orada çözüm daha rahat bulursun.
poirot
CLASSIC
CLASSIC

İleti alwaysloser » 08 Nis 2014, 19:16

dediğim gibidir bir distürbitör işi çözer iyi bir tamirci alın yanınıza bide distürbitör getirmesini söleyin

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti KorsanKedi » 08 Nis 2014, 19:49

Aracımı yeni aldığım zamanlarda benim anahtar da sorunluydu, ters takınca marş basıyor fakat çalışmıyordu. İmmo görmüyor demişti anahtarcı. Sonra hem anahtarımı yeniden kodladı, hem de yeni sustalı anahtar yaptırmıştım. Senin sorunun da bu olabilir. İmmo görmüyorsa (şayet marş basıyorsa, basmıyorsa dikkate alma) işlemi tamamlıyamıyor, çalınma gibi durumlar için bu.

Birazdan sensorün yerini alarmın kendisinin bulunduğu yer olan torpidonun iç görüntüsünü ekleyeceğim.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: İlhan Alan
Nereden: Bursa
Arabanız: Punto Evo 1.4 2012

İleti KorsanKedi » 08 Nis 2014, 20:27

Torpido kapağını açın, içini boşaltın, sonra kova misali çıkabilen kısmı alın çıkarın. Sensör ayarı süngerin arkasında. Diğeri hemen altta görünüyor zaten.Bu sensörün hassasiyet ayarı olmalı. Bir süre önce kısmıştım, fakat yinede bağıran bir egzos geçtiğinde aktif oluyor. Bu gün biraz daha kıstım.

Bunun üstünde alarm yazıyor, sonradan takma mı, orjinal mi bilemedim.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: İlhan Alan
Nereden: Bursa
Arabanız: Punto Evo 1.4 2012

İleti alwaysloser » 08 Nis 2014, 20:41

araç marş basıyor da çalışmıyorsa buji kablolarından bitanesini çıkartıp bujiye 1 cm mesafede tutun akşam yapın kıvılcım yoksa elektrik gelmiyor oda ya bobin ya distürbitör yada elektronik beyindendir ama en büyük ihtimal distürbitördür

birde başımdan geçen olayı yazayım heçen yaz aracıma bindim gezdim dolandım benzin almak için durdum benzini aldım 500 metre gittim ve ışığı görüp boşa attım ve araç söndü daha çalışmadı ustam geldi distürbitörü değişti olay çözüldü

alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti emre_tokay » 09 Nis 2014, 12:05

Distürbütöre kimse bakmadi bobine giren jakin oturdugu yuva oynuyordu bundan dediler oynamasin diye katalizorlu bi yapistiriciyla yapistirdilar suanda calisiyor ancak bazen gec aliyor hala icim rahat degil olmadi en son icim rahat etsin diye istanbulda ki eski servisime sampiyon otomotive gidicem o olacak yani :)
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir