kalkışlarda alttan gelen ses ve ilginç sonuç

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kalkışlarda alttan gelen ses ve ilginç sonuç

İleti foton » 17 Nis 2014, 18:21

merhaba bu gun başima gelen bir olaydan bahsetmek istiyorum. felicia 2001sahibiyim arac kalkislarda ve dusuk viteslerde alttan tik tik diye bir ses yapiyordu.gaz verip keserkende.ancak yuksek devirde gelmiyordu bu sesler.bir tamirciye gittim acaba debriyajdanmi dememle birlikte evet ordan birde aks kulagi demesi bir oldu. kac para 550 hayirli isler dedim .aklima skodaci bir arkadas geldi bindik arabaya bir tur attik indi iceriye gitti aletleri aldi bende kaputu açayim diye bekliyorum.lastiğe yöneldi.bijonlari sıktı bin bakalim bir tur attik sorun çozuldu.adama 20 lira verdim sevincten iki somun sikti diye hellali hos olsun.sonradan aklima geldi bir cukura dusmustum evelleden jant kapagi falan firlamisti ya o zaman gevsedi yada lastikcide. aklinizda bulunsun iki somun pahaliya patlayabilir.

foton
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: emre sarıçağ
Nereden: İzmir
Arabanız: felicia

İleti ahmetim85 » 17 Nis 2014, 19:44

geçmiş olsun kardeşim sanayiler bunun gibi akbabalarla dolu
Kullanıcı avatarı
ahmetim85
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ahmet sonkur
Nereden: İzmir
Arabanız: doğan sl

İleti KorsanKedi » 17 Nis 2014, 20:28

Başka bir konuya yaptığım yorumu buraya da aktarmak isterim. Araştıranlar için bilgi olsun.

Dün başıma gelen olayı anlatayım. Fikir olması açısından yazıyorum. 1 aydır aracımdan, gaz verirken, vites değiştirirken, devir düştüğünde toparlayana kadar alttan bir yerden ses geliyordu.

Dün lastik jant değiştirdim, bu esnada ön sağ tekerlekten (sökülmüş durumda) alttan bakınca, V kayışının çatladığını gördüm, üstten belli olmuyordu, kayışı aldım, gittim tamircime, giderken de aklımdan geçiyor "ustamı arabaya bindireyim, sesi duysun, nerden geldiğini bulsun" diye. Dükkanın önüne geldim, ses sürekli gelmeye başladı, aldık aracı kanala, egzos'dan olduğunu söyledi.

Egzos'cu ya gittim, katalitik konvertör ve son susturucuyu gösterdi, içleri dağılmış, sesi o içindeki dağılan parçalar yapıyormuş.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: İlhan Alan
Nereden: Bursa
Arabanız: Punto Evo 1.4 2012

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir