Benzin Pompası Rölesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Benzin Pompası Rölesi

İleti KorsanKedi » 21 Nis 2014, 22:34

Arkadaşlar, merhaba. Felicia'larımızda benzin pompası rölesi varmıdır? (Bence olmalı) Varsa nerededir?

Böyle sormamın sebebi, kontağı açtığımda çalışan benzin pompası 3-5 saniye gibi bir sürete "tık" edip susardı, ve bunun sonrasında aracı çalıştırırdım. Bu ses ön taraftan biyerden geliyor belli, elektrikçiler bulamadı, tahmin de yürütemediler. Sırf bu sebeple "benzin kesici röle" taktırdım. (Aracım LPG li bu arada.)

Eğer bu rölemiz varsa, ben tekrar buna dönmek istiyorum. Yada bir diğer tahminim, böyle bir röle yok, o duyduğum tık sesi LPG takılırken sisteme sonradan dahil edilen bir röle'midir?

KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: İlhan Alan
Nereden: Bursa
Arabanız: Punto Evo 1.4 2012

İleti blauzahn » 21 Nis 2014, 23:15

LPG li araçlarda bahsettiğiniz röleden mevcut. Benzinli araçlarda hiç duymadım öyle bir şey. Tık demesini bekleyerek aracı çalıştırıyoruz. En azından benim aracım böyle :)
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti KorsanKedi » 21 Nis 2014, 23:28

Teşekkür ederim Kürşad bey, işte ben de o tık sesi veren rölenin yerini öğrenmek istedim. Aracım LPG'li, sanırım elektrikçi(ler) yerini bulamadığından, ben ikinciyi taktırmış oldum.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: İlhan Alan
Nereden: Bursa
Arabanız: Punto Evo 1.4 2012

İleti Safariali » 22 Nis 2014, 06:10

fuel.jpg
fuel.jpg (18.86 KiB) 1193 defa görüntülendi
torpidonun altı
feli.jpg
feli.jpg (47.17 KiB) 1193 defa görüntülendi
Safariali
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali desidero
Nereden: Aydın
Arabanız: Seat cordoba vario

İleti blauzahn » 22 Nis 2014, 09:22

KorsanKedi yazdı:Teşekkür ederim Kürşad bey, işte ben de o tık sesi veren rölenin yerini öğrenmek istedim. Aracım LPG'li, sanırım elektrikçi(ler) yerini bulamadığından, ben ikinciyi taktırmış oldum.

İsmi röle diye geçmiyor da olabilir. Gaz kesici gaz beynine yakın bir yerde benim araçta. Şuna benzer bir şey;

Benzin kesici de buna benziyor. İki tane var yani benim araçta. Tesisatın nereye gittiğini izlemedim ama biri gaz biri benzin kesicisi diye düşünüyorum.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir