GAZ KONTROL ÜNİTESİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

GAZ KONTROL ÜNİTESİ

İleti tayel » 30 Eyl 2007, 03:04

hatırlayanlar vardır belki. baharda feliciamın boştayken stop etme sorunu vardı. burdaki arkadaşlardanda fikir alarak boğaz kelebeğini spreyle temizlettim.ancak devir 2000 nin altına düşmedi. gaza basıp bıraktıktan sonra 1250 lerde gezinmeye başladı. neyse yazın bafrada serviste laptopa bağladılar . arıza gözüktü ama 1.6 motor olmadığından deviri ayarlayamadılar,adaptasyon olmadı. samsundaki servise götürdüm. orasıda ünitenin arızalı olduğunu ve kesin değişmesi gerektiğini söyledi.775 ytl orijinal fiyatı dediler. yazın ortasında öğretmende para ne gezerUnhappy. yakıt tüketimini etkilemdiği için bi daki yaza bıraktım. sonra babamın tavsiyesi üzerine benzin TOTALden almaya başladım ve 1. depo bitmek üzereyken devir normale döndü. 2. depo bitmek üzere herşey normal.eskisi gibi. ya düzeleceği vardı. yada benzinden. daha önceliri görev yaptığım yerde sadce opet vardı ordan alırdım.
  yani diyeceğim arkadaşlar bu sorunla karşılaşanlar varsa 775 ytl bayılmayıp biraz beklesinler. herkese selamlar

tayel
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 30 Eyl 2007, 03:11

Öğretmen?
Çok özveri ve sabır işidir... Annem öğretmen, emekli ve yine çalışıyor. ordan biliyorum. (emeklide para ne gezer)

Kutsal meslektir geleceğe yön vermek...Clap
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tayel » 30 Eyl 2007, 03:15

elimizden geldiğince herşeyin en iyisi çocuklarımız için. çünki gelecekte onlar var.
tayel
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 30 Eyl 2007, 03:21

Kesinlikle.. Sizi kutluyorum.
Allah kolaylık versin ve herşey gönlünüzce olsun..

ClapClap
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kmustafat » 02 Ekm 2007, 11:51

aynı sorun şua anda bende mevcut gaz kelebeğini temizlediler (tamirci kuzenim.) devir saati 2000 de takılıyor gaza dokunup 3000 e çıkardıktan sonra 1000 devire düşüyor. kuzenime sordum abi kelebekle bir sorunumuz yoktu aracımızdaki arızada orada değildi biz araca biraz bakım yapalım dedik sağını solunu temizledik spreyle dedi kelebeğe baktık şimdi takılıp kalıyor. kuzenim abi bunu değişirsek ölürsün dedi çok pahalı imiş. biraz kirlensin belki tekrar kurum bağlarsa düzelir dedi. bekliyorum aracım lpgli sıralı sistem var şimdi boğazın kirlenmesini bekliyorum. sabah ilk çalışmada ise devir 1500 de çalışıyor sanra 1000 devire düşüyor . önceden 800 devirde olurdu nerede kaldı o günlerim. 1000 ile 1500 devir arasındas yakıt haliyle artıyor çıldıracağım. lpg 1 lt  1,49 ytl aracım önceden 0,38 ykr yakıyodu şimdi ise 0,15 yakıyor günlük km çok yapıyorum bu nedenle ay sonu hesabına bakarsam her depoda 15 km az gidiyor buda 100 km ye tekbul ediyor.
kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tayel » 04 Ekm 2007, 00:10

kmustafat kardeş aynı sorunları sende yaşıyosun. ama benim yakıtta hiç bir değiiklik olmadı(benzin,lpg yok bende). yani bu olaydan önce ve sonra araba bi depoyla hep aynı km yaptı. biraz sabret. nisan başında temizletmiştim eylül başında düzeldi. yani 4 ay geçtikten sonra. belki senin dediğin gibi anca kurum bağladı.
tayel
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti barutoglu » 04 Ekm 2007, 23:05

enteresan... bu konu hakkında yukarıda bi mesaj yazdıktan sonra gördüm. arkadaşlar, aynı problem bende de var. gaz ibresi çıldırmış gibi sağa sola kayıp duruyor. gaza hızlı bastığımda sıfırda çakılıp kalıyor. benzin tüktiminden bir sorun yaşamadım. ama sayaç kafamı bozuyor. bunun tamirini ivedikte sordum. yenisi 150 ytl olabilir dediler. ancak ne ynisi ne de çıkma parça olarak bulamadıklarını söylediler. biraz bekle ddiler sadece gösterge yanlış olur tüketimde sorun olmaz dediler. bekliyoruz bakalım. bu temizltme olayını da anlayamadım yani sayacı çıkarıp kendimiz temizleyebilir miyiz? nasıl bir metod takip etmem lazım acaba?
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti tayel » 05 Ekm 2007, 01:41

sayaçtan kastın devir saaati göstergesimi?
tayel
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti barutoglu » 05 Ekm 2007, 15:55

sayaçtan kastım. kilometre devir saati değil. gaz devir saati sağdaki büyük panodaki. yani 2000 3000 diye yükselen. öbürü deği( 20 40 60 80  diye giden değil)
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti tayel » 05 Ekm 2007, 19:26

kardeş arıza konularımız tamamen farklı. benim bahsettiğim arıza motora ,benzine hava karışımını ayarlayan parça. yani devir saati ile bağlantısı yok
tayel
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti marmaralı » 17 Ekm 2007, 22:07

Arkadaşlar bu konuyla ilgili bende problem yaşadım.Rolanti titremesi bu araçlarda ve Wolksvagen grubu araçlarda belli seviyelerde normal kabul ediliyor.Bende boğaz kelebeğini temizlettiğimde araba 2000 devirde takılıyor ve gaza basınca düşüyordu.Tabi bu beni çok rahatsız ediyordu gitmediğim tamirci kalmadı kimisi tamir olur dedi.Kimisi değişecek falan dedi Tabi 750 Ytl yi duyunca dumura uğruyosunuzBig%20smile.Ama 150-200 km gidince bu problem ortadan kalkıyor onunun için bu problemi yaşayan arkadaşlar fazla kafaya takmasın bir süre sonra adaptasyon sağlanıyor.

marmaralı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tayel » 17 Ekm 2007, 22:11

benimki 150-200 km geçmedi arkadaş. 4 ay sonunda yani yaklaşık 4000km yol yaptıktan sonra düzeldi. ama sonuçta düzeliyor demekki
tayel
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti korgi81 » 22 Tem 2009, 12:34

selam arkadaşlar aynı konu dan bende muzdarip im benim de gaz kontrol ünitesinde problem var parçayı sormu 765 tl diyorlar 5 aydır bu problemi yaşıyorum benzinide değiştirdim kelebeğide temizlettim yapmadığım kalmadı ama düzelmiyor ayrıca yolda giderken araç bir süre tekliyor yani kandi kendine gaz veriyor  bu konu hakkında bi fikri olan varmı arabam felicia 2001 .... 
korgi81
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti boranbey42 » 20 Nis 2010, 13:40

abi benim sorunum da aynısı bir tanıdığa bakım için gönderdim.boğaz kelebeği temizlendiği için aynı sorunu yaptı.bence skodalarda boğaz kelebeği asla oynanmamalı.bilginize.
ayrıca benim araba motor soğukken gayet güzel tek basmada alıyor.ama biraz gidiyim petrolde yada bi yerde duruyum.aracımı tekrar çalıştıramıyorum bu sorun nerden geldiğini daha bulamadılar.eğer bilen varsa lütfen yardım etsin..
boranbey42
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mustafa koçak
Nereden: Konya
Arabanız: skoda felicia

İleti boranbey42 » 20 Nis 2010, 13:41

abi benim sorunum da aynısı bir tanıdığa bakım için gönderdim.boğaz kelebeği temizlendiği için aynı sorunu yaptı.bence skodalarda boğaz kelebeği asla oynanmamalı.bilginize.
ayrıca benim araba motor soğukken gayet güzel tek basmada alıyor.ama biraz gidiyim petrolde yada bi yerde duruyum.aracımı tekrar çalıştıramıyorum bu sorun nerden geldiğini daha bulamadılar.eğer bilen varsa lütfen yardım etsin..
boranbey42
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mustafa koçak
Nereden: Konya
Arabanız: skoda felicia

İleti mevlüt » 20 Nis 2010, 15:33

SAYIN FELİCİA 1.3 ARAÇ SAHİPLERİ.ARAÇINIZDA GAZ KONTROL ÜNÜTESİ ARIZALI OLANLAR GİTTİKLERİ SERVİSLERİ İYİ SEÇMELERİ GEREKİR,HER TEST MAKİNESİ OLAN USTA DEĞİLDİR.BEN BU KONUDA USTA DEĞİLİM AMA MALZEMENİN SATICISI OLARAK UZMANLAŞTIM,ARAÇLARINIZDA BU KONUDA BİR ARIZA OLURSA BENİ ARARSANIZ USTA OLARAK SİZLERE TÜRKİYENİN HER TARAFINDA TAVSİYE EDEĞİM KİŞİ VARDIR.AMAÇIM MAL SATMAKTAN ÖTE EN AZ MASRAFLA SİZLERE HİZMET ETMEKTİR.HERKESE HAYIRLI YOLCULUKLAR KAZASIZ SÜRÜÇLER DİLERİM.MEVLÜT 05317473650
mevlüt
CLASSIC
CLASSIC

İleti termineytir » 04 May 2010, 10:05

Selam arkadaşlar. Ben aranıza yeni katıldım. 97 model felicia combi sahibiyim. Boğaz kelebeği konusundan bende muzdaribim. Aracımın yakıtı yüksek diyerekten ayar yaptırmaya bir servise götürdüm. Makineye bağlayıp Boğaz Kelebeğinde arıza var. Ayar yapamıyor dediler ama sprey ile temizlersek düzelme ihtimalini de belirttiler. Sprey ile parçayı temizlettikten sonra aracım 2500 devir ile çalışmaya başladı ama debriyaj'a bastığımda 4000'e kadar yükseliyordu. Gaz verdiğimde ise geri düşmüyor 2500 devirde duruyordu. Çok uraşmalarına rağmen bu sorunu çözemediler. Kendi uğraşlarım sonucunda Gaz telinin ayarı ile oynadım sorunum düzeldi.

Fakaaaaat!!! Aracım şehir içinde Benzin LT fiyatı 3400 lira iken km'de 360 lira yakıyordu. şu an ise benzin LT fiyatı 3700 lira yakıtım ise 440 lira. uzun yolda iken bu rakam 260 liraya düşüyor.

Boğaz kelebeğini değiştirmem bu yakıt problemime çözüm olablirmi_? Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
termineytir
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ferhan KARA
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Renault Twingo 1998

İleti mevlüt » 19 May 2010, 15:00

geçmiş olsun arkadaşım,anadolu yakasında isen kartalda yıldırım usta avrupa yakasında isen ikitellide hüseyin usta var bu iki usta senin sorununu çözer ayrıca bende gaz kelebeğin çıkması bulunur bilginize
mevlüt
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir