muayneden geçemedim "fren hortumu"

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

muayneden geçemedim "fren hortumu"

İleti focusrite » 02 May 2014, 23:20

felicia 1.9d glx im muayneye götürdüm ama geçemedim

herşey tamam ama sadece ön sağ ve sol fren hortumlarında sorun var dediler..

bilgim olmadığı bir bölüm. bilgisi olan arkadaşların ne yapmam gerektiğini söylemesini bekliyorum

focusrite
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mustafa
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: felicia 1.9d glx combi

İleti SKDFORMAN » 02 May 2014, 23:45

focusrite yazdı:felicia 1.9d glx im muayneye götürdüm ama geçemedim

herşey tamam ama sadece ön sağ ve sol fren hortumlarında sorun var dediler..

bilgim olmadığı bir bölüm. bilgisi olan arkadaşların ne yapmam gerektiğini söylemesini bekliyorum

Öncelikle geçmiş olsun. Esasen kendinizi şanslı bile hissedebilirsiniz. Ufak sayılabilecek tek bir kusurdan kalmışsınız. Ön fren hortumlarınızı değiştireceksiniz. Bir kaç fren servisinden fiyat alın. Benim tahminim çok fazla bişi tutmuycaktır.
Fren hortumlarınız değiştiğinde muayeneye gittiğinizde yalnızca değişen fren hortumlarına bakıp muayene işmeminiz bitmiş olacak.
Geçmiş olsun...
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti hakangemini » 03 May 2014, 10:37

Fren hortumlarında çatlaklar, yıpranma varsa ağır kusur olarak muayene işlemine onay verilmiyor. Hortumları fren test işi yapan yerlerde de değiştirtip havasını aldırdıktan sonra fren testi yaptırıp muayeneye görütebilirsiniz. Hortumun değişmesi tek başına yeterli olmayabilir.
Kullanıcı avatarı
hakangemini
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: HB
Nereden: Düzce
Arabanız: 2003 Octavia Business

İleti akinerkan » 03 May 2014, 16:50

2013 mart ayında aynı sebepten dolayı muayeneden geçemedi aracım. 20 liraya serviste fren hortumu değiştirildikten sonra muayeneyi atlattık. 50 liralık bir masrafı olur tahminime göre 2 hortumun. kazasız belasız yolculuklar...
akinerkan
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir
Arabanız: 96 Felicia GLX

İleti focusrite » 03 May 2014, 22:24

herkese teşekkürler! içimi rahatlattınız arkadaşlar..

zaten frenler çok kötü, pedal kazık gibiydi. restanauz sibobu çalışmıyor denmişti amaçift çıkışlı sibob nereye arasam bulamamıştım..
focusrite
CLASSIC
CLASSIC

İleti focusrite » 11 May 2014, 01:09

fren hortumları değişti
orjinal 20+20tl
10tl hidrolik yağı
20tl işçilik
focusrite
CLASSIC
CLASSIC

İleti SKDFORMAN » 11 May 2014, 22:47

hakangemini yazdı:Fren hortumlarında çatlaklar, yıpranma varsa ağır kusur olarak muayene işlemine onay verilmiyor. Hortumları fren test işi yapan yerlerde de değiştirtip havasını aldırdıktan sonra fren testi yaptırıp muayeneye görütebilirsiniz. Hortumun değişmesi tek başına yeterli olmayabilir.

Demekki yeterli olmuş.
Ön frenler disk olduğu için fren testine girmek gerekmez. Cok fazla sapma olmaz. Zaten arkadaş sapmadan kalmamış, hortumlardan kalmış. Birdahaki gidişinde yalnızca hortumlara bakım vizeyi vereceklerdir.
Hortumları değiştirip havasını almayan ustaya hiç rastlamadım. Lastikçinin lastiği değiştirip hava basmaması, balans yapmaması gibi bişi olur galiba.

Bu arada geçmiş olsun. Aracınızı yaptırmışsınız.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti focusrite » 11 May 2014, 23:18

kkkk945 yazdı:
hakangemini yazdı:Fren hortumlarında çatlaklar, yıpranma varsa ağır kusur olarak muayene işlemine onay verilmiyor. Hortumları fren test işi yapan yerlerde de değiştirtip havasını aldırdıktan sonra fren testi yaptırıp muayeneye görütebilirsiniz. Hortumun değişmesi tek başına yeterli olmayabilir.

Demekki yeterli olmuş.
Ön frenler disk olduğu için fren testine girmek gerekmez. Cok fazla sapma olmaz. Zaten arkadaş sapmadan kalmamış, hortumlardan kalmış. Birdahaki gidişinde yalnızca hortumlara bakım vizeyi vereceklerdir.
Hortumları değiştirip havasını almayan ustaya hiç rastlamadım. Lastikçinin lastiği değiştirip hava basmaması, balans yapmaması gibi bişi olur galiba.

Bu arada geçmiş olsun. Aracınızı yaptırmışsınız.

evet geçen hafta geçtim.

dediğiniz gibi usta havasını aldı.
focusrite
CLASSIC
CLASSIC

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir