Felicia Neden Stop Eder?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia Neden Stop Eder?

İleti eyup5003 » 22 May 2014, 22:08

Aracim 1.3 felicia glx i. Sicak soguk farketmeden ilk mars suresi uzun oluyor. Bes saniye filan. Ama stop edip tekrar mars yapinca hemen calisiyor. Fakat yarim saat beklesin yine gec calisiyor. Bazende surus halinde gaz yemiyor. Rolanti devri 500 e filan dusuyor. Ama stop etmiyor. Bir kac ustaya gittim bogaz kelebegi temizlendi. Subap kontrolu yapildi. Sicaklik musuru degisti ama nafile. Arizaya dewam. Bu konuda bilgisi ve fikri olan varsa yardim lutfen..

eyup5003
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: eyüp TEKİN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: skoda felicia 1.3 gx i mpi 1.3 2001 model

İleti emretezcan » 23 May 2014, 15:06

ORADA HIZ SENSÖRÜ TAKILI OLMASI GEREKLİ NEDEN YOK BİLMİYORUM.BİLEN BİRİNE SORMAK GEREKLİ LPG OLDUĞU İÇİN Mİ ACABA
emretezcan
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: emretezcan
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LXİ 1,3

İleti KorsanKedi » 23 May 2014, 15:45

emretezcan yazdı:ORADA HIZ SENSÖRÜ TAKILI OLMASI GEREKLİ NEDEN YOK BİLMİYORUM.BİLEN BİRİNE SORMAK GEREKLİ LPG OLDUĞU İÇİN Mİ ACABA

Bu modellerde hız sensörü distribitör'ün içinde olduğu söylendi tamircide, olmasa zaten çalışmazmış.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: İlhan Alan
Nereden: Bursa
Arabanız: Punto Evo 1.4 2012

İleti shooter » 03 Haz 2014, 22:46

İlhan bey lamda sensörüne baktırdınız mı?
Mahir ER
www.izmirkameralarm.com - Güvenlik ve Alarm Hizmetleri

0850 225 0 135
Kullanıcı avatarı
shooter
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Mahir ER
Nereden: İzmir
Arabanız: Felicia 1.3 MPI

İleti KorsanKedi » 03 Haz 2014, 22:50

Evet bakıldı Mahir bey. Sorun olmadığını, olsaydı bilgisayarda görüneceğini söyledi tamirci.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti muratcool » 03 Haz 2014, 23:01

arkadaşım bendede aynı sorun olmuştu uzun süre bu şekilde kullandım debriyaja bastığımda vitez değişimlerinde bile araç stop ediyordu hareret müşürünü değiştirdiler ayrıca çekişte çok düşüktü,birgün bir otogaz ustası problemi çözdü pistonun birisi tam çalışmıyormuş sorum sibob ayarları sıkı yapılmış (üç defa sibob ayarı yapılmıştı servis tarafından) sonra tamircime gittim ve sibob ayarlarını ayarladı bendeki araba 2000 model pick up ustamın söylediğine göre bunların siboblarından şakır şakır ses gelmesi gerekiyormuş o yaptıktan sonra aynı sorunu birdaha yaşamadım
muratcool
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: murat kul
Nereden: Muğla
Arabanız: skoda pick up lx

İleti KorsanKedi » 03 Haz 2014, 23:12

muratcool yazdı:arkadaşım bendede aynı sorun olmuştu uzun süre bu şekilde kullandım debriyaja bastığımda vitez değişimlerinde bile araç stop ediyordu hareret müşürünü değiştirdiler ayrıca çekişte çok düşüktü,birgün bir otogaz ustası problemi çözdü pistonun birisi tam çalışmıyormuş sorum sibob ayarları sıkı yapılmış (üç defa sibob ayarı yapılmıştı servis tarafından) sonra tamircime gittim ve sibob ayarlarını ayarladı bendeki araba 2000 model pick up ustamın söylediğine göre bunların siboblarından şakır şakır ses gelmesi gerekiyormuş o yaptıktan sonra aynı sorunu birdaha yaşamadım

Murat bey, sağolun, bundan bahseden olmamıştı hiç. Bu şekilde ne kadar süredir kullanıyorsunuz?
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kenand70 » 21 Haz 2014, 11:13

Sorunu çözebildiniz mi aynı sorunlar bende de var
kenand70
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kemal AHISKALI
Arabanız: TOYOTA

İleti kenand70 » 21 Haz 2014, 11:14

Sorunu çözebildiniz mi aynı sorunlar bende de var
kenand70
CLASSIC
CLASSIC

İleti KorsanKedi » 22 Haz 2014, 00:56

kenand70 yazdı:Sorunu çözebildiniz mi aynı sorunlar bende de var

Hayır Yusuf bey, çözülemedi. Bursa da görünüyorsunuz. Ben de Bursa'dayım. Hoşgeldiniz diyecem ama üyelik kaydınız yeni değil. Sizin aracınız da 1.6 mı? Görüşelim.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti KorsanKedi » 22 Haz 2014, 00:59

KorsanKedi yazdı:
kenand70 yazdı:Sorunu çözebildiniz mi aynı sorunlar bende de var

Hayır Yusuf bey, çözülemedi. Bursa da görünüyorsunuz. Ben de Bursa'dayım. Hoşgeldiniz diyecem ama üyelik kaydınız yeni değil. Sizin aracınız da 1.6 mı? Görüşelim.

Bu arada unuttum, 2 gün önce tamircim yeni bir cihaz almış, eski cihazda göstermeyen Lambda sensürü arızası, yeni cihazda gösterdi. Kullanmaya yeni başladığı için kesin karar veremedik. Onun öncesinde komple distribitör alındı, değiştirildi, yine olmadı. Daha da kötü oldu. Bu arada olmazsa geri verilmek şartı ile alınmıştı, sorun çıkmadı.

Şuan görünen, bir arkadaşın bahsettiği sibop ayarı kaldı, bir de Lambda sensörü.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kenand70 » 23 Haz 2014, 07:43

Merhaba, evet bende bursadayım İşyerim Yıldırımda evim Gürsuda
bendeki araç 1.3 2001 model
sitede araştırıken sinan diye skoda konusunda uzman usta varmış
onunla irtibata geçmeyi düşünüyorum
kenand70
CLASSIC
CLASSIC

İleti KorsanKedi » 23 Haz 2014, 22:39

kenand70 yazdı:Merhaba, evet bende bursadayım İşyerim Yıldırımda evim Gürsuda
bendeki araç 1.3 2001 model
sitede araştırıken sinan diye skoda konusunda uzman usta varmış
onunla irtibata geçmeyi düşünüyorum

Ben de yıldırımdayım. Davutkadı da oturuyorum, işyerim Yeşilyayla da. Adres verin özelden, uğrayayım. Sinan Usta'yı ben de duydum.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Safariali » 25 Haz 2014, 17:45

arkadaş sorunun devam ediyor ise hala bir de triger gergi rulmanına baktırmanı tavsiye ediyorum.

gergi rulmanı montajı hatalı olabilir vw lerde rulman saat yönünün tersine doğru kurulur saat yönünde gerdirilmesi halinde sente tutmaz haberiniz ola saygılar.
Safariali
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali desidero
Nereden: Aydın
Arabanız: Seat cordoba vario

İleti KorsanKedi » 09 Tem 2014, 21:44

Stop etme sorunum halen devam ediyor, çözülemedi. @ kizilcalihoca, işten anladığını sanan, bize söz hakkı tanımayan o kadar çok "sözde" usta varya. İşte sorunum bundan çözülemiyor.

Yeni bir cihaz aldığından bahseden tamircim, aracı cihaza bağladı, "ama o da ne, içinde Felica yok" bir kaç gün sonra satanlar gelip kullanımı göstereceklermiş, BEKLE. Geldiler gittiler BEKLE. Şimdiye kadar oksijen sensöründen hata göstermemişti. Sanırım seat'tan girdi, bişeyler yaptı, Tamam değiştir ozaman BEKLE arayacak. Tel açıyorum hemen arıycam BEKLE.

Sonra gaz testine gittiğim yere gittim tekrar, adam tam teşekkül, yani sadece gaz takmıyor. Akrabamın tavsiyesi ve işine güvenerek gittim. Hem de dördüncü kez. İşimi gördümü, hayır görmedi. Neyse sıra geldi bana, durumu anlattım, daha bakmadan "değiştir diyorsan değiştireyim" "önce bir baksan, değişmesi gerekiyorsa değiştir" Neyse o da taktı bilgisayara, "4 tane sorun var, temel ayarların yapılması lazım, benim cihaz üniversal, ben burdan yapamam. Orijinal cihazı olan bir yere göndereyim, benim işlerim yoğun, ilgilenemem" Öylemi, peki hadi eyvallah, beni bir daha göremezsin. Bana söylemişlerdi "oaraya gitme" diye.

Sonra tarif ettiği yere geldim, ne bu arkadaş, daha aracımı görür görmez, kaputu açmadan, bilgisayara bağlamadan adam kendi gardını almış, savunmaya geçmiş. "Bunlar böylede, yapanı bulamazsın, allahı gelse çözemez, arkadaş ısrar etti de bakıyorum, yoksa 10 yaş üstü araçlara bakmıyorum" PES....

Ben ılımlı yaklaştım, sorunum var ve zöülmesini istiyorum, parasıyla değil mi. 4 tane 3 tırnak brisk buji vardı, yeniydi. 3 turnak bosch ile değiştirdi. Buji kabloların iyi değildi, değişti. 4 buji ve kablo 115 TL. Kendisi de 80 TL aldı. Ohh yarasın.

Kelebeğe adaptasyon yaptı, Kelebek'te sorun yokmuş. Stop sorunum distribitörden'miş, "bana orjinali bul öyle gel, bir daha sorun yaşamazsın" dedi. Sonra çıktık tura beraber "boşa atma, boşa atma, niye boşa atarsınız bilmemki" diyen adam nasıl stop ettiğini de gördü.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Hun » 21 Tem 2014, 22:18

İlhan arkadaşım Allah yardımcın olsun ve yardımcımız olsun. konuyu açtığın günden itibaren takip ediyorum. aynı sorun LPG ye geçişte bendede vardı baya usta gezdim.kışın gittim motor ısınmıyor dediler yazın gittim LPG de çok kullanmışsın biraz benzinde bin temizlensin dediler. ne oldu nasıl oldu bilmiyorum ama şimdi düzeldi gibi.
sanayide gezerken şunu gözlemledim. sana da bunu sormak için yazıyorum.

ustalar canı çıkmış dökülmek üzere olan favoritleri
(favosu olan arkadaşlar sakın alınmasın, döküntü lafım arabasını eşek gibi kullanan 1 lira bile harcamayı istemeyenlere)
iki dakikada ayağa kaldırıyor. sıra bize gelince çözüm yok. buna çok defa şahit oldum.
Tezim şu galiba bizim felicialar ara model gibi kalıyor ustada işin içinden çıkamayınca deneme yanılma yoluna gidiyor.

Sen bunu gözlemledin mi yoksa benim gittiğim ustalar mı böyle?
Kullanıcı avatarı
Hun
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre KAYA
Nereden: Konya
Arabanız: Felicia 1,3 GLXi

İleti KorsanKedi » 22 Tem 2014, 00:00

Anlattıkların bire bir aynı Emre. Ve o kadar çok masraf ettim ki, halen de çözülmedi sorunum. Bunların içinde sadece bir usta var, çin malı boğaz kelebeği (300 TL) sipariş etti, olmadı geri verdi, orj çıkma taktı, olmadı söktü. Yine yan sanayi distribitör sipariş etti (200 TL) taktık, daha kötü oldu söktük, geri verdik. Bunlar ile çözülseydi parası ödenecekti, iade edildi, sorun çıkmadı ve benden işçilik dahi almadı. Ama en son Lambda sensörü sipariş ettik, parçacı "yok, gelecek" demiş "ben seni arıycam" dedi, 1 hafta geçti ses seda yok. Neden aramadığı çok belli zaten.

Onun haricinde son gittiğim tamirci de buji kablolarını ve bujileri değiştirdi 115 TL + 80 TL de işçilik aldı. "Bana orj Bosh Distribitör bul gel" dedi. "olsa olsa 600 TL olur" dedi. İstanbuldan bir parçacı arkadaşımı aradım, onda yokmuş, başkasına sordu, 1000 TL fiyat çekmişler. Onunla çözüleceğini bilsem umurumda bile değil, yani o durumdayım, yeterki olsun, şehir içinde keyif alayım şu arabadan.

Bu arada hatırlatırım, aracı aldığım kişi de Skoda tamircisi'ydi. 89 Lada ile takas etmiştik, ben aracımın durumunu anlatmıştım ona, motor yapılmasına bujinin biri yağlıyordu. Bunu alırken 2 tane Felicia vardı onda, biri 98 model 1.3, ekstrası yok, diğeri 1.6 - Klima - Mpi motor, 2001 model, LPG'li. Arada 500 TL gibi bir fark var, sen hangisini alırsın. Elbette ben 1.6 olanı tercih ettim, ama bana diğerini vermeye çalıştı, demekki söylemek istemedikleri bunlarmış. Ama benim Lada'yı satmış, geri getirmişler. Hurda ya verip kar yapacaktı, o da iptal oldu, kaldı elinde. Allah işini bilir. Düşün yani, debriyajı bitik olduğunu bilerek aldım, Lada'dan kurtulmak için. Ve ona parasını vererek baskı balatayı yaptırdım, 300 TL gibi bir rakama.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti HASSAN » 23 Tem 2014, 17:24

arkadaşım gerçekten sorunun için çok para ve zaman harcamışsın bendede skoda 98 felicia var 2005 den beri keyifle kullanıyorum iyide bir ustam var aynı stop etme sorunu benimde başıma geldi giderken araç gaz yerken sorun yok durunca ve boşa atınca stop ediyordu,ustam bir iki kontroldan sonra karbrötörün altındaki keçeden hava alıyor değişmesi lazım demişti gerçektende sökülünce keçenin resmen övelendiğini gördüm o zaman on lira bi şeydi fazla pahallıda değilmiş ama yaptığı iş büyük değişince sorunumda düzeldi güzelde bir hava ayarı yaptı şimdi hem gazda hem benzinde fark yok kullanıyorum baktırmadıysan birde o alt keçeye baktır tavsiye ederim :)
RENORENORENORENO
Kullanıcı avatarı
HASSAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan
Nereden: İzmir
Arabanız: 1998 GLX FELİCİA

ÖncekiSonraki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir