Felicia Neden Stop Eder?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia Neden Stop Eder?

İleti emre_tokay » 30 Ağu 2014, 11:46

@KORSANKEDI dostum ayni sorun bendede basladi. Aracim 2000 model 1.3 glxi felicia mpi motor. 1 haftadir aracim vites degistirirken debriyaja bastigimda, bostayken ani gaz vermelerde, dusuk devirlerde ilerlerken hep stop ediyor. Bugun sabah evden ciktim 150m sonra stop etti calistirdim ilerde yine stop etti birdaha calistirdim birdaha stop etti ve suanda arac calismiyor. Vurdurmaya calistik ayagimi debriyajdan cekince pat pat patpat araba calismaya calisiyor ama motor start almiyor. Sagina bak soluna bak bisey bulamadik. Senelik izinde oldugum icin istanbul agvadayim burada da adam gibi usta yok. Allahtan daha 1 hafta buradayim acilen donme derdim yok ama cikardigi sorunlardan biktim. Daha yeni bakim yaptirdim bujjiler yag ve filtreler hepsi yeni degisti. Surekli ufak tefek sikintilar cikartiyor suan bi yaptirabilsem ( nekadar kacacak o da belli degil cok masraf olursa yaptiramam) izin donusu ne yapip edip saticam arabayi. Kimse cozum bulamamis nasil olacak ne yapicam bilmyorum ama umudum yok.

emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TOKAY
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: A4 Octavia Elegance 2004 (SATILDI) Felicia GLXi

İleti emre_tokay » 30 Ağu 2014, 19:31

Arkadaslar sans eseri bi motor ustasi abimiz buraya tatile gelmis o ugradi bi bakti arabaya. Cok sukur bobinde birsey yokmus ancak bobinden cikan atesleme dengesiz oldugunu farkettik. Iki noktaya odaklandik 1.si Beyin 2.si volan ustundeki disliyi okuyan sensor. Sanirim daha onceden volan dagilmis ve o sensore zarar vermis cunku sensorun ucu biraz deforme olmus. Sensorun ucunu bi sprey ile temizledi ayrica sensorun takildigi yere de spreyden sikti. Ilk basta calisti hic bir sorun yok ama usta soyledi sensoru degistirmen gerekli dedi. Bi kac saat arabayi kullandim ama yine arada calismiyo 4-5 kere de mars aliyor. Simdi tatilde oldugumdan dolayi agvadayim. Kandira da yada sile de bu sensoru bulabilirmiyim ayrica kandira da beyine baktirabilecegim bir yer bilen varmidir. Simdiden arkadaslarima tesekkur ederim.
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

İleti emre_tokay » 30 Ağu 2014, 19:56

felicia-pickup/arac-cok-kotu-silkeleniyor-t26750-18.html

Arkadaslar sans eseri bu sayfayi buldum aynen benim yasadigim sorunlar buradada paylasilmis. Simdi tek yapmam gereken bu krank sensorunu bulmak. Kandira veya Şile de bildiginiz parcaci varsa yardimci olun lutfen.
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

İleti hidrojenci61 » 01 Eyl 2014, 23:55

Arkadaşlar :
Bu ve benzeri arıza için aracınzın mekanik kısmını karıştırtmadan önce lambda sensörünü söktürün ve pas sökücüyle bir temizlettirin ..... inanınkı faydasını görüceksınız eğer lambda da arıza var ise vede değişmesi gerekiyorsa felicianınki 130 tl civarında benim aracımda yaptıgım vede halen kullandığım özel bir devre var bu devre sayesınde aracın lambda değerlerini değiştirebiliyorum

Yani yakıtı kısıp açabılıyorum . :D :D

Bilginize

İyi çalışmalar
hidrojenci61
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Dursun
Arabanız: 1,3 felicia

İleti emre_tokay » 02 Eyl 2014, 14:32

Arkadaslar dedigim gibi agvada mahsur kalmistim. Buralarda ustada yok parcaci da telefonla sanayode dukkani olan dayim sayesinde bandirmadan Krank sensoru getirttirdim heyecanla arabaya montajini yaptim. Marsa bastim ama tik yok yani mars veriyo ama motor start almiyor. Eskisini taktim araba calisiyo ama gaz vermeyince stop ediyor. Yeniyi birdaha taktim yine baktim hayat yok. Pendik velibaba sanayi sitesinde olan şampiyon oto da ki osman abimi aradim durumu anlattim. Sorun Bir kac parcada olabilir dedi. Bakalim benim burdan pendik 100km gidebilirmi araba bilmiyorum ama yarin sabah ya allah bismillah deyip yola cikicam gittigi yere kadar sansimi zorlicam insallah varabilirim :)
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

İleti KorsanKedi » 02 Eyl 2014, 23:12

emre_tokay yazdı:Arkadaslar dedigim gibi agvada mahsur kalmistim. Buralarda ustada yok parcaci da telefonla sanayode dukkani olan dayim sayesinde bandirmadan Krank sensoru getirttirdim heyecanla arabaya montajini yaptim. Marsa bastim ama tik yok yani mars veriyo ama motor start almiyor. Eskisini taktim araba calisiyo ama gaz vermeyince stop ediyor. Yeniyi birdaha taktim yine baktim hayat yok. Pendik velibaba sanayi sitesinde olan şampiyon oto da ki osman abimi aradim durumu anlattim. Sorun Bir kac parcada olabilir dedi. Bakalim benim burdan pendik 100km gidebilirmi araba bilmiyorum ama yarin sabah ya allah bismillah deyip yola cikicam gittigi yere kadar sansimi zorlicam insallah varabilirim :)

Emre arkadaşım, distribitörede bir baktır. Ben değiştirmiştim, yan sıfır sanayi taktık ama daha da kötü oldu, gaz vermeyince stop ediyordu, boştayken üstelik. Eskiyi geri taktık sonra.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: İlhan Alan
Nereden: Bursa
Arabanız: Punto Evo 1.4 2012

İleti KorsanKedi » 02 Eyl 2014, 23:16

Bugün işyerimin önünde oldu, bir Skoda Octavia öndeki aracın durması ile yavaşlayıp boşa atıp durunca o da stop etti, yeniden marşa bastı. Tam da konuya uygun bir olay.

Bende ki stop olayı eskisi gibi yoğun değil, fakat devam ediyor. Şuan sırada ateşleme bobininin değişimi var. Bir de lambda sensörünü çıkarıp temizletelim bakalım.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti emre_tokay » 03 Eyl 2014, 21:35

Valla cildirsammi arabayi mi parcalasam arrik bilemiyorum :) bildiginiz uzere ilk gelen krank sensörü arızalı çıkmıştı, bugun yenisi geldi taktik araba calisti ama bi baktim araba yine ayni sallaniyo stop ediyo. Benden iyi usta yok dedim ve arkadasi direksiyona oturttum kendimde gectim kaputun onune soktum kafayi motora :) arkadas stop ettikce marsa basti. Oraya bak buraya bak kurcala filan derken sorun ole bir yerde cikti ki kafayi yersiniz. Bobine takilan sokette az bir oynama varmis normalde soketin ici saglam takildigi yer saglam ama soket 1-1,5 mm kadar ileri geri oynuyor. Soketi oynattikca araba sacmaliyo ve stop ediyor. Bende soketi elimle öne dogru gerdim ve arkasina karbonat dokup ustune japon doktum ve sonuc mukemmel gram oynamiyor ve sorun cozuldu :) bahaneyle parca isterken vites icin yeni koruk almistim bi de eski krank sensoru degismis oldu :) velhasil @korsankedi mutlaka bu soyledigim yeri bir kurcala sendende haber bekliyorum ;) herkese sevgiler...
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

İleti KorsanKedi » 03 Eyl 2014, 23:42

emre_tokay yazdı:Valla cildirsammi arabayi mi parcalasam arrik bilemiyorum :) bildiginiz uzere ilk gelen krank sensörü arızalı çıkmıştı, bugun yenisi geldi taktik araba calisti ama bi baktim araba yine ayni sallaniyo stop ediyo. Benden iyi usta yok dedim ve arkadasi direksiyona oturttum kendimde gectim kaputun onune soktum kafayi motora :) arkadas stop ettikce marsa basti. Oraya bak buraya bak kurcala filan derken sorun ole bir yerde cikti ki kafayi yersiniz. Bobine takilan sokette az bir oynama varmis normalde soketin ici saglam takildigi yer saglam ama soket 1-1,5 mm kadar ileri geri oynuyor. Soketi oynattikca araba sacmaliyo ve stop ediyor. Bende soketi elimle öne dogru gerdim ve arkasina karbonat dokup ustune japon doktum ve sonuc mukemmel gram oynamiyor ve sorun cozuldu :) bahaneyle parca isterken vites icin yeni koruk almistim bi de eski krank sensoru degismis oldu :) velhasil @korsankedi mutlaka bu soyledigim yeri bir kurcala sendende haber bekliyorum ;) herkese sevgiler...

İnanmayacaksın ama, bu gün oraya baktım. Yeni bobin almaya gidiyordum. Gitmeden önce bir yokladım, önce buji kablosunu sonra soketi söküp baktım, bişey görünmüyor, geri taktım. Gitttim aldım geldim. Şu ana kadar bir sorun yapmadı. Henüz değiştirmedim, sök tak ile düzelmiş olabilir mi? Olurmu olur vallahi.

Bir sonraki konuya fotoları ekleyeceğim.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti KorsanKedi » 04 Eyl 2014, 00:08

Ateşleme Bobini.

Ateşleme Bobini Markası.

Konumuzla alakalı değil ama, son ustam da dahil bir sürü ustanın parmaklayıp kendinden bir iz bıraktığı sorunlu bir sigorta kutum var. Onun da orjinalini aldım.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti KorsanKedi » 04 Eyl 2014, 10:50

Dünkü o kurcalamafqn sonra keyifle çalışan araç, bu sabah yine sapıttı. "Ben böyleyim" diyor. Bobin henüz değişmedi. Müsait bir zaöanda değiştireceğim.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti KorsanKedi » 09 Eyl 2014, 20:11

Bobinide değiştirdik, değişen bir durum yok, yine stop etmeye devam.
Sigorta kutusunda yapılan oynamalar yüzünden adam bana "yeni sigorta kutusu alıp geleceksin, işçilik almayacağım" deyip bana 590 TL olan kutuyu aldırdı. Dün gittim taktırmaya, "senin sigorta kutusunda hata yokmuş" demezmi. Gel de del, olma. İşini iyi yapsana kardeşim, biz dneme tahtanızmıyız. Ona vereceğim parayı orj 600 TL denen boğaz kelebeğine verirdim, en azından içim yanmazdı.

Yarın müsait olursa tekrar uğraşacak.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti emre_tokay » 09 Eyl 2014, 23:46

Allah yardimcin olsun senin is iyice yilan hikayesine donmus. Belki kizican ama bukadar usta dolasana kadar bi yetkili servise gitsene. Hem verdigin paraya acimazsin hemde sorunun gecmezse gidip adamlari azarliyip bedavaya ikinci kez baktirirsin ????
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

İleti KorsanKedi » 10 Eyl 2014, 00:34

emre_tokay yazdı:Allah yardimcin olsun senin is iyice yilan hikayesine donmus. Belki kizican ama bukadar usta dolasana kadar bi yetkili servise gitsene. Hem verdigin paraya acimazsin hemde sorunun gecmezse gidip adamlari azarliyip bedavaya ikinci kez baktirirsin ????

Ahhh ah, bilsem böyle olacağını gitmezmiyim. İlk servise gidişim, son kademede ısıtmayan kalörifer içindi. 550 TL mi aldılar. Olmadı, ikinci gidişim, yine olmadı. Sorun o kadar basitmişki. Onlarada yazıklar olsun. Bir boğaz kelebeği için yaklaşık 1 sene önce 900 TL fiyat vermişti servis. İşçilik ayrı, bir vida "sökme takma" yı faturaya yazdıktan sonra ben onun altından nasıl kalkarım.

Ama bu durumda yine giderdim. Gittiğim yetkili servis'di. Bir de özel servis varmış, bulsam ona da gideceğim. Onlar ne iş yapar, nasıl çalışırlar bilmiyorum.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKDFORMAN » 10 Eyl 2014, 00:50

Yine yazma gereği duydum. Diğer arkadaşlarınmda dediği gibi bende arızanın çok çok küçük bi problemden kaynaklandığını düşünüyorum. Siz neredeyse motor indirme evresine geldiniz. son 590 tl lik sigorta kutusu vs. siz ne yapıyorsunuz. Sigorta kutusu bi kere kolay kolay arızalanmaz. Arızalansada tamir edilebilir. Diyelimki öldü, o zaman çıkması bakılabilir ki, bence siz gereksiz yere almışsınız. Sıfır aldığınız için iadesini bi denemenizi öneririm.
Birde ustanızı değiştirin derim. yazık günah. küçücük bi arıza için dünyanın parasını harcadınız.
Aracınız LPG li ise birde LPg cilere gösterin. Onlar bazen sorucu çözebiliyorlar.
Ne diyelim geçmiş olsun.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti AhmetH » 10 Eyl 2014, 01:21

git gide sinir harbine dönüyor olay ama çok hödük biyerden olacağı kesinleşiyor.

bir arkadaşım var elektronik yazılımdan iyi anlar, kendi aracında çözemediği bir sorun vardı soğuk hiçbir sorunu olmayan motor ısınınca ciddi ciddi güçten düşüyor arıza falanda vermiyordu, eletronik olarak takip edince turbo basıncı ile yakıt basıncını kısıyordu.elektronik olarak yazılımla değerleri açsa bile motora etki etmiyordu.. söküp temizlemediği sensör denedmediği yer kalmadı diye düşünürken vakum pompasını balata spreyi ile temizleyince herşeyin düzeldiğini söyledi :D araç 1.6 HDi peugeot.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti emre_tokay » 10 Eyl 2014, 15:19

Bencede bu is benim ki gibi hic umulmadik biryerden cikacak. Insallah en kisa surede cikar.
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

İleti tnt68 » 11 Eyl 2014, 16:15

Bizim Ailede 3 Adet Skoda Vardı. - Abimde 2010 Skoda Super B TSİ - Ablamda 2005 Skoda Fabia 1.4 Ambition- ikisinde çok memnun kalması üzerine bende Felicia 2001 GLXİ 1,3MPİ motorlu bir Skoda aldım. Ama şunu söyleyimki Skoda Fabia dan sonra çağ atlamış. Hem Motor Hemde Kasa olarak aralarında uçurum var. Hiç memnun kalmadım. daha evvel 1997 Opel Corsa 1.4 16 Valve vardı gerçekten corsa felicia ile kıyaslanamayacak kadar daha verimli bir araç. Güç konusunda 90 beygirlik bir güç sunan corsa yakıt olarak da felicia dan çok daha iyi bir sonuç çıkarıyordu. Araçda bahsettiğiniz sorunların bir çoğüu vardı. Kronik cam Kaldırma motoru sesi, flaşör düğmelerinde oksitlenme, vitesin anlamsızca sağa sola sallanması, şanzumandan gelen sinir bozucu sesler, aşırı ısınma problemi ve sürekli su azaltması , dönüşlerde alt takım sorunları ve önemlisi motordan gelen aşırı ses vs vs..

Sonuç olarak Skodayı çok seviyorum ama bu meledin dilinden anlayan usta çok olmadığı için araçtan soğudum... sonunda sattım ve kurtuldum olarak görüyorum.. Bence problem çıkarıyorsa satın gitsin... başkasında aynı problemi çıkarmıyor olabilir veya onun ustası prbolemi çözebilir... BAzen herşeyi çok zorlamadan vardır bir hayır deyip vazgeçmek iyidir...
Kullanıcı avatarı
tnt68
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fsoner
Nereden: Ankara
Arabanız: Tabanway 2.8 OTİ Elegance

ÖncekiSonraki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir